Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przystrzeliwanie broni
Opublikował Wiadomość
Benon 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 1351
Skąd: CCCP
Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   Przystrzeliwanie broni

Czy w Waszych jw odbywa się przystrzeliwanie broni ? Jeśli tak to na jakich zasadach ?
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

HWS czy tak w ogóle?
 
 
Benon 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 1351
Skąd: CCCP
Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

Ogólne, czyli pistoletów, karabinków, granatników, i jak to się ma dla ub a jak dla zw.
_________________
NAZI1
 
 
karabin999 
1


Wiek: 44
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 1
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

Witaj kolego. A co byś chciał wiedzieć na ten temat?


Zdania zaczynamy wielką literą a kończymy kropką. Lub innym znakiem przestankowym. A tam gdzie trzeba używamy znaków diakrytycznych. Jeśli chcesz spokojnie funkcjonować na Forum, stosuj się, proszę, do tych zasad.

[ Dodano: Wto 23 Mar, 2010 ]
Dzięki Ozzy za lekcje pisowni,pozdrawiam
 
 
Benon 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 1351
Skąd: CCCP
Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

No no, dziękuję wszystkim za pomoc ... :modli:
_________________
NAZI1
 
 
uragan220 
1


Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Każdą broń przystrzeliwuje się według instrukcji. W każdej instrukcji masz napisane o ile przesunie się trafienie po zmianie położenia muszki w pionie lub poziome. W pionie jest to podane w obrotach muszki a w poziomie w mm. W standardowych modelach broni (BERYL, AKM, PK) strzelasz na 100m, wyznaczasz ŚPT, mierzysz ile musisz przesunąć od ŚPT żeby walić w dyche i przestawiasz muszke o odpowiednią wartość.

[ Dodano: Sob 27 Mar, 2010 ]
Jak mogło by się nie odbywać przystrzeliwanie broni?! Jaki sens miałyby strzelania?! Nie jestem pewien,ale chyba są przepisy, że broń nowo przyniesiona do magazynu musi być przystrzelona. Wiadomo, że to się tak nie odbywa, po prostu na każdym strzelaniu można znaleźć pół godziny żeby sobie tą broń przygotować do strzelań szkolnych.
 
 
Benon 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 1351
Skąd: CCCP
Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Ale jak wygląda u Was W PRAKTYCE przystrzeliwanie ? Żołnierz zgłasza niecelność, odnotowywujecie to i razem z resztą odnotowanych później broni przystrzeliwujecie ? Kto kieruje na przystrzeliwanie ? Kto w nim bierze udział ? Ile sztuk amunicji na 1 broń jest przewidziane ?
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

Kilka istotnych informacji na temat przystrzeliwania broni znajdziesz TUTAJ oraz TUTAJ

Możesz też zapytać Szefa SUiE w swojej JW o stosowne dokumenty normatywne regulujące tę kwestię :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Oso
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 340
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

A propos przystrzeliwania - mam pytanie czy ktoś ma tabele strzelnicze( przewyższenie, przeniżenie) do Beryla? Nigdzie nie mogę znaleźć.
Wracając do pytania Kolegi, Szanowni Koledzy nie odsyłajmy Pytającego do innych stron, czyżby w JW już nie przystrzeliwano broni? U mnie robi się to prosto, zapewnie u wszystkich podobnie. Rzadko kiedy widzi się tarczę do przystrzeliwania, więc bierze się 23P i warunki z strzelanie nr 1 (S) na celność ( na marginesie, moim zdaniem dawna jedynka na celność i skupienie powinna zostać), jeśli mamy wyraźne wątpliwości do strzelca i jego broni to zmiana strzelca na "pewnego" i strzelamy. Później sprawdzenie przestrzelin wyliczenie ŚPT, śruba- przybornik i ustawianie. Czasami jak są problemy z "złapaniem dziur w tarczy" to : 1. Powiększamy tarczę (doklejając inne) lub zaczynamy od 50m i szukamy gdzie się pociski układają. Generalnie sprawa się kończy na dwu, trzech seriach. Jednak czasami zdarza się przypadek wymagający dłuższej zabawy. Jak wszystko się ułoży to właściciel sprawdza i często okazuje się, że wina leży po jego stronie (technika strzelania).
Jednak jest poważniejszy problem - brakuje sprzętu do przystrzelania na "sucho". Miałem kiedyś taki zestaw w ręku u Jankesów. Cudo. W lufę wkładasz nasadkę z laserem w odpowiedniej odległości stoi tarcza. Sprawdzasz przyrządy celownicze i nastawiasz zgodnie z życzeniem. Przy HWS kolimatorach i optyce jeszcze szybsze. Tutaj przydają się tabele strzelnicze ( np. aby przystrzelać broń typu M4 na 300m tarcza wystarczy że będzie na 25m w obu przypadkach wartość przewyższenia/przeniżenia wynosi 0 cm).Dzięki temu Koledzy potrafili ustawiać sobie broń przed zawodami według regulaminu tak aby nie myśleć o nastawach( było to typowe strzelanie na celność).
Ostatnio zmieniony przez Oso Nie 28 Mar, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bombaj 
3



Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 146
Skąd: ...
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

Oso w instrukcji dot. Beryla na końcu są zawarte działy dotyczące przystrzeliwania. O ile pamiętam to jeden pełen obrót o 360* to przewyższenie 26cm, obrót o 1mm to tyle samo w lewo lub prawo na tarczy. Ale nie mam instrukcji więc nie dam sobie reki uciąć. Osobiście w trakcie strzelania robiłem to na "oko" i zawsze się udawało ustawić broń.
Przy przystrzeliwaniu najlepiej jak sam sie położysz i strzelisz, bo z żz to różnie bywa. A przystrzeliwałem w sumie zawsze przy strzelaniach nr 1, podczas OR i po remoncie. I zawsze mieli do mnie pretensje, że za często, ale niestety beryl jest bronią, która przestawia sie po krótkim użytkowaniu.
 
 
Oso
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 340
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

Ustawienia Beryla mam, chodzi mi o balistykę pocisku (mam do SWD AK czy PK).
 
 
bombaj 
3



Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 146
Skąd: ...
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

Niestety tego nie posiadam. Z jakim ustawieniem strzelasz 1. (jaka nastawa celownika)?
 
 
Oso
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 340
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

Nr 1 z Beryla nastawa 4 pkt celowania pod tarczą 23P. Pytam z ciekwości o tabele, ponieważ nigdy ich nie widziałem a ułatwiają życie. Kolejna rzecz to fakt, że pozwalają lepiej poznać broń ( np. Strzelania do wielu celów czyli od nr 2) i wypracować swój styl. Często na strzelnicy widzi się że jedni strzelają z 2 inni z 4, inni z 1 czy S. Ale mało kto wie gdzie wtedy dokładnie powinien być pkt celowania
 
 
bombaj 
3



Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 146
Skąd: ...
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

Zadałem to pytanie, bo wielu po przerzutce z AKMS'a ustawia na 3. Zapytam się w mojej JW czy będą mieli to wrzucę.
 
 
Oso
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 340
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Cytat:
Zadałem to pytanie, bo wielu po przerzutce z AKMS'a ustawia na 3. Zapytam się w mojej JW czy będą mieli to wrzucę.

Właśnie o tym pisałem. Coraz częściej niewiedza pojawia się w prostych czynnościach. Tor lotu 5,56mm jest inny niż 7,62mm wz.43, stąd ta zmiana z nastawy 3 na 4 w Berylu. Posiadanie dokładnej tabeli przewyższeń pozwala lepiej poznać broń. Fakt, że dla kalibru 5,56mm są one mało przydatne, lecz uzbrojeniowiec powinien je posiadać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group