Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Program "Tanie Wczasy"
Opublikował Wiadomość
Man.Gusta 
5



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 384
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008   

Może i wszystko ładnie, ale popatrzmy jak jest na prawdę program " Tanie Wczasy" zamyka się dla sztabów JW a gdzie tak zwani "murzyni".
Raz miałem okazję wyrwać wczasy w WDW w Uniesciu, to były moje pierwsze wczasy wakacje wraz z małżonką - i jak zobaczyłem ile ja płacę za ten pobyt nad morzem to byłem zdziwiony że to się nazywa tanie wczasy. Za płotem płacili znacznie mniej.
Ale oczywiście ośrodek się musiał z czegoś utrzymywać ;)
Zaraz się pewnie odezwą inni jak ima tam było dobrze na wyżywieniu armii, ale ja odradzam ten kocioł - to jest istna stołowka pracownicza - posiłki ledwo zjadliwe a personel to myśli że jest to co najmniej Sheraton.
Dlatego polecam Władysławowo a szczególnie "Pomarańczowe" bywalcy wiedzą o co chodzi, ewentualnie wojaże w inne miejsca świata. Omiajćie daleko tanie wczasy.
_________________
Ważniejsze jest, co ty myślisz o samym sobie, niż to, co o tobie myślą inni.
I marsze wojskowe, i marsze weselne prowadzą do walki. Noel Coward
 
 
jork 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 190
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008   

Witam
Osobiście polecam WDW w Kościelisku, pięknie położone, widok z okna na Giewont, na stok do Witowa nie daleko - dowozi bus z WDW ( ,,ośla łączka'' dla początkujących też jest) ceny przystępne - ,,tanie wczasy'' dostępne przez cały rok.

Pozdrawiam narciarzy ;)
 
 
alpinista 
3


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 130
Skąd: Piękna kraina Polska
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008   

Man.Gusta napisał/a:
Raz miałem okazję wyrwać wczasy w WDW w Uniesciu, to były moje pierwsze wczasy wakacje wraz z małżonką - i jak zobaczyłem ile ja płacę za ten pobyt nad morzem to byłem zdziwiony że to się nazywa tanie wczasy.
:nie2:

Kolego, wprowadzasz forumowiczów w błąd!! Zapłaciłeś tylko podatek tj. np. za czteroosobową rodzinę ok. 800zł za dwa tygodnie wypoczynku, jaki by nie był.

Man.Gusta napisał/a:
Za płotem płacili znacznie mniej.


Mugłbyś sprostować ile to Oni za płotem płacili za dwutygodniowy pobyt?


Wracając do tematu jeżeli ktokolwiek nie zarezerwował sobie miejsca to może liczyć na szczęście i po 05.01.2009r dzwonić do WDW. Ci którzy rezerwowali muszą potwierdzić do tego terminu. Niepotwierdzenie spowoduje skreślenie z rezerwacji. :viktoria:

Pozdrawiam
 
 
marcin1900 
Banita


Wiek: 56
Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 90
Skąd: kosmos
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008   

dolce napisał/a:

W wielkim skrócie ma to chyba być 50% najniższego uposażenia, tak przynajmniej klarowała pani która się tym u nas zajmuje.
A rezerwować można wcześniej a nawet trzeba jeśli nie chce się jechać do WDW Pasikurowice w listopadzie :oops1:


Dokładnie tak jest, 50 procent z uposażenia zasadniczego z grupy U1, w tym roku 2200, na pół to 1100 daje na osobę. Niestety liczy się cały dochód wraz z dochodem małżonka a nawet dzieci. Aha, dochód za ostatnie 12 miesięcy poprzedzające rozpoczęcie wczasów, albo złożenia wniosku, dokładnie nie wiem.

Ciekawe jest to, że 2200 to kwota brutto, ale UWAGA , 1100 to netto, jest na to rozporządzenie MON.

I tu finansiści często robią Was w konia, z tego co słyszałem od kumpli.

Dziękuję.
 
 
Man.Gusta 
5



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 384
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

alpinista napisał/a:
Kolego, wprowadzasz forumowiczów w błąd!! Zapłaciłeś tylko podatek tj. np. za czteroosobową rodzinę ok. 800zł za dwa tygodnie wypoczynku, jaki by nie był.


A właśnie że nie, za czterosobową rodzinę zapłaciłem za 14 dni 3600 zł fakt że z wyżywieniem.
Ale za płotem pokój kosztował 50zł za dobę ( a pokój duży 38m z aneksem kuchennym i łazienką) i to nie od osoby. Czyli 50 x 14= 700 zł. Czyli zostaje mi 2900 na posiłki to jest 207 zł na dzień.

A w zeszłym roku byłem we Władysławowie na Pomarańczowym gdzie przyczepa campingowa dużą kosztowała mnie 70zł\doba.
_________________
Ważniejsze jest, co ty myślisz o samym sobie, niż to, co o tobie myślą inni.
I marsze wojskowe, i marsze weselne prowadzą do walki. Noel Coward
 
 
jork 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 190
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

Witam
Z Twojego opisu wynika, że płaciłeś 64 zł od osoby na dobę. Na pewno nie był to pobyt w ramach tgz. ,,tanich wczasów" po prostu zapłaciłeś normalną cenę jaką płacą ŻZ za pobyt w WDW bez żadnego dofinansowania z funduszu socjalnego.

Pozdrawiam
 
 
chłopek roztropek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

witam!

Dzwoniłem dzisiaj tj 20.11.2008r do działu rezerwacji WZW ''JANTAR'' w Juracie. Spławiła mnie już kilka razy pani mówiąc ze rezerwacje przyjmują dopiero od stycznia!
Coś tu śmierdzi skoro na stronie mon jest już oficjalny wykaz i cennik TW na 2009r.
Co Wy na to? Macie może jakąś rade dla kolegi? Chciałbym wreszcie wyjechać z rodzina (mam dwoje dzieci i bezrobotną żonę) w ramach tego programu, a jak dotąd powtarza się ciągle ta sama sytuacja ZA PÓŹNO!

Podaje link z cennikiem i wykazem WZW na 2009r.
http://www.mon.gov.pl/pl/strona/27/LG_14_41
 
 
alpinista 
3


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 130
Skąd: Piękna kraina Polska
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

Man.Gusta napisał/a:
A właśnie że nie, za czteroosobową rodzinę zapłaciłem za 14 dni 3600 zł fakt że z wyżywieniem.

Wynika z tego że 3600 to 19% z Twojego rachunku :brawo: . Z całym szacunkiem ale nie wiesz chyba o czym tu dyskutujemy :!:

Coś dla Ciebie. Zobacz też: tutaj oraz tutaj


 
 
profil75 
1
profil75


Wiek: 48
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 25
Skąd: polska
Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

Panowie :brawo: sprawdzona informacja Stegna przyjmuje zapisy w ramach programu"Tanie wczasy" :brawo:
 
 
Basic 
4


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 250
Skąd: z dziwnego kraju
Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

Man.Gusta napisał/a:
A właśnie że nie, za czterosobową rodzinę zapłaciłem za 14 dni 3600 zł fakt że z wyżywieniem.


Kolego na 100% wprowadzasz w błąd, bo mogę powiedzieć tylko tyle, że w ubiegłym roku zapłaciliśmy za 4-osobową rodzinkę ok.700 zł - wyżywienie, pełny sanitariat, tzw.apartament (czyli jakby segment dwupokojowy), balkon itd. Owszem fakturka przywieziona do JW opiewała na ładną sumkę, ale to co zapłaciliśmy faktycznie to było tylko 19% podatku. Na miejscu zaś w ośrodku do uregulowania była tylko opłata klimatyczna.
No chyba,że mówisz o wczasach za granicą za jakieś kosmiczne 70 000 tys, to nie mamy co dyskutować :-o Jeśli nie, to nie byłeś w ramach programu "Tanie wczasy", tylko normalnie na ogólnych zasadach :gent:

Dodam tylko, że budynek po remoncie, łazienki nowe, więc warunki jak na wojskowe realia rewelka, kuchnia świetna - nic nie można zarzucić. Super.
_________________
Sprawiedliwie nie znaczy po równo...
 
 
aron73 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 630
Skąd: skąd?
Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

profil75 napisał/a:
Panowie :brawo: sprawdzona informacja Stegna przyjmuje zapisy w ramach programu"Tanie wczasy" :brawo:


Kolego, może masz jakieś namiary po linii wojskowej na Stegnę.
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
http://www.pajacyk.pl/ http://www.polskieserce.pl/
Nie dojrzy pszczółka wśród kwiecia pyłu, gdy zapyli ją bączek od tyłu...
 
 
profil75 
1
profil75


Wiek: 48
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 25
Skąd: polska
Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

aron73, przykro mi posiadam wyłącznie telefon po lini cywilnej.
 
 
Basic 
4


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 250
Skąd: z dziwnego kraju
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

Nurtuje mnie pytanie - a nie znalazłam nic w tym temacie w rozporządzeniu - czy do tanich wczasów wlicza się należności misyjne, jeśli przypada ona w owych 3 miesiącach przed wczasami.
Może mieliście do czynienia w tym temacie i podzielicie się swoimi spostrzeżeniami.
_________________
Sprawiedliwie nie znaczy po równo...
 
 
hortex1l 
4


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 150
Skąd: hortex
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

Wstydziłbyś się , po misji na Tanie Wczasy?ŻENADA.
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

SPOKÓJ !
Proszę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group