Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto wszystko rzucić dla zostania oficerem?
Opublikował Wiadomość
Soldat511 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 121
Skąd: PÓŁNOC
Wysłany: Wto 13 Sie, 2019   Czy warto wszystko rzucić dla zostania oficerem?

czołem.


Czy warto rzucić 2 letnią służbę zawodową w korpusie szeregowych na rzecz próbowania na studia we Wrocławiu - do Akademii? Mam 25 lat, za rok 26, nie będę za stary na taki manewr?

Dużo osób w moim korpusie w tym znajomych mówi, że to gra nie warta świeczki, że te 800zł nie wynagradza tego stresu i ogromu pracy jako dowódca plutonu i będa mnie co 3 lata przerzucać z jednostki do jednostki, ja jednak czuję że to ogromny prestiż nosić gwiazdki i duma aa ponadto nie planuje zakladać rodziny,więc rzucanie mnie po kraju to nie będzie problem. Myślałem nad zmech lub ppanc, dowódca plutonu rosomaków czy czołgów to brzmi super.


Jakie mają zdanie starsi żołnierze służbą jak i wiekiem? Inni forumowicze?

Pozdrawiam :cool:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 13 Sie, 2019   

Zobaczysz ten prestiż od wewnątrz, to się mocno zdziwisz. Jak Cię będzie opier... pułkownik, który siedzi w jednej jednostce przez 30 lat, świata nie zna i nawet komputer na niego szczeka, to nie raz pomyślisz, co ja tu robię. :lol:
Z przerzucaniem, to gruba przesada.
Próbuj, to twoje życie.
 
 
Soldat511 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 121
Skąd: PÓŁNOC
Wysłany: Wto 13 Sie, 2019   

A to nie jest tak, że młodego ppora dowódcą jest Kapitan/major? :gent:

To co byłoby większym wyolbrzymieniem, że trafie na takiego pułkownika czy co chwile będę przenoszony?
_________________
https://www.wykop.pl/ludzie/NukeOps/
 
 
Utero 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 191
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

Za stary na pewno nie będziesz.
Popatrz i popytaj młodych oficerów których masz w jednostce.
Stanowiska sobie tak łatwo nie wybierzesz, po szkole oficerskiej dostaniesz przydział, chyba że będziesz prymusem, oni mają możliwość wyboru miejsca służby.
Przełożonym d-cy plutonu jest d-ca kompanii czyli por./kpt. co nie znaczy, że d-ca batalionu/pułku/brygady nie ma prawa wydać ci rozkazu i "zjebać".
Przenoszenie "grozi" raczej starszym oficerom. Młody oficer ma jak najbardziej możliwość awansowania i zajmowania kolejnych stanowiska w ramach jednej jednostki
 
 
Soldat511 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 121
Skąd: PÓŁNOC
Wysłany: Wto 20 Sie, 2019   

Jak wygląda służba oficera wojsk artyleryjskich?

A jak logistyka?

Ktoś może zna szczegoły, bo ogólnikowo mozna sobie powyobrażać.

[ Dodano: Wto 20 Sie, 2019 ]
Na poziomie plutonu w JW artyleryjskiej to są na wyposażeniu LM60 czyli taki oficer goni żołnierzy z moździerzami xD?
_________________
https://www.wykop.pl/ludzie/NukeOps/
 
 
C1CHY 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 309
Skąd: Jesteś?
Wysłany: Sob 24 Sie, 2019   

Młody nie zastanawiaj się. Uderzaj za rok na AWL i tyle.

Chyba Tobie już pisałem w innym wątku, ze w 5 lat będziesz oficerem, a nie będziesz czekał aż grzecznie i się starał na szkołę podoficerską, a potem studium, bo to jest niepewna droga. Teraz łatwiej na AWL/WAT niż na studium :cool:
 
 
electron77 
4


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 274
Skąd: WL
Wysłany: Sob 24 Sie, 2019   

Soldat511 napisał/a:
Na poziomie plutonu w JW artyleryjskiej to są na wyposażeniu LM60


Jako oficer artylerii możesz trafić na: DANA, 2S1 Goździk, Langusty, Kraby, Raki, M-98 lub do rozpoznania artyleryjskiego. Raczej na 99,9% nie trafisz na LM60 bo to moździerze w plutonach zmechanizowanych.
Soldat511 napisał/a:
czyli taki oficer goni żołnierzy z moździerzami

nie, taki oficer kieruje pracą plutonu ogniowego lub jest oficerem ogniowym baterii, czyli wybiera stanowiska ogniowe, kierunkuje działa, liczy nastawy.
 
 
Soldat511 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 121
Skąd: PÓŁNOC
Wysłany: Sob 24 Sie, 2019   

electron77 napisał/a:
nie, taki oficer kieruje pracą plutonu ogniowego lub jest oficerem ogniowym baterii, czyli wybiera stanowiska ogniowe, kierunkuje działa, liczy nastawy.


Brzmi poważnie. Pewnie taki młody ppor ma pełno pracy żeby to ogarnąć i nie łatwą robotę. Nielżejszą od kolegi ze zmechu :-o
_________________
https://www.wykop.pl/ludzie/NukeOps/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group