Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Endriu48
Pią 07 Lis, 2008
Program do ustalenia optymalnej trasy dla łączników
Opublikował Wiadomość
GOGOKOM 
1


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: Czw 06 Lis, 2008   Program do ustalenia optymalnej trasy dla łączników

Witam wszystkich .
Poszukuję programu który posiada funkcję ustalenia samodzielnie najlepszej (optymalnej) trasy.
Wiele programów potrafi ustalić optymalną drogę ale ustalają one trasę od 1 punktu do ostatniego a mi chodzi o to aby program sam zadecydował jaki punkt trasu ma być pierwszy tak aby optymalnie przejechać daną trasę i w naszej pracy ułatwi planowanie tras łączników.
Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc.
_________________
Pozdrawiam GOGOKOM
 
 
Swiezu 
2


Wiek: 36
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 66
Skąd: Nysa
Wysłany: Czw 06 Lis, 2008   

Ja miałem kiedyś Mapę Polski Cartella bodajże, to tam można było ustalać przez jakie punkty trasa ma przechodzić, a pomiędzy nimi opracowywała drogę (z 1. do 2., później do 3., itd. - co prawda raz się uśmiałem jak zobaczyłem co mi wyrysowało, no ale przecież to tylko sztuczna inteligencja). Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodziło, ale jeżeli tak to wydaje mi się, że większość programów do planowania tras posiada taką funkcję.
_________________
ero69.pl - randki dla osób pełnoletnich
 
 
GOGOKOM 
1


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 07 Lis, 2008   

Funkcję określania trasy od punktu zaznaczonego do kolejnych mają wszystkie prawie mapy mi chodzi o to aby program samodzielnie zdecydował który punkt ma być pierwszy a który kolejny aby trasa była optymalnie wyznaczona.
Czy możesz dokładniej określić o jaki program chodzi "Mapę Polski Cartella".
Dzięki.
_________________
Pozdrawiam GOGOKOM
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Pią 07 Lis, 2008   

GOGOKOM, Może o to chodzi? > ZOBACZ
pzdr
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Pią 07 Lis, 2008   

Obawiam się, że nie znajdziesz programu który odgadnie, po podaniu punktu początkowego i końcowego, przez jakie jeszcze punkty trasa ma przebiegać. Będziesz musiał je wszystkie po prostu podać. I nie wydaje mi się, żeby maszyna potrafiła lepiej niż człowiek (Ty) oszacować, która trasa jest optymalna. Jedynym utrudnieniem jakie napotkasz będzie to, że będziesz musiał poeksperymentować z kolejnością punktów przelotowych. Jeśli nie będzie ich zbyt dużo, nie powinno to stanowić wielkiego problemu. Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
Swiezu 
2


Wiek: 36
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 66
Skąd: Nysa
Wysłany: Pią 07 Lis, 2008   

Endriu48 napisał/a:
GOGOKOM, Może o to chodzi? > ZOBACZ

Dokładnie. Chociaż pod podanym linkiem zauważyłem, że się pomyliłem w nazwie firmy.
_________________
ero69.pl - randki dla osób pełnoletnich
 
 
mkow 
1
hobbysta-amator


Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 18
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

Bo wbrew pozorom to jest skomplikowane zagadnienie z tak zwanego programowania liniowego, to znaczy nie należy chyba spodziewać się, że ktoś zaimplementuje tego typu algorytm w "programie codziennego użytku". Kiedyś czytałem, że na początku lat 90-tych firma posiadająca flotę statków handlowych poszukiwała lepszej niż do tej pory używana metody optymalizacji tras dla statków. Ćwiczenie wykonał matematyk z Uniwersytetu Łomonosowa a gaża wyniosła pamiętam milion USD.
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

W GPS MIO C520 po ustaleniu miejsca startu, docelowego i punktów pośrednich jest funkca optymalizuj. Można ustawić trasę dla pieszego, przerysować z urządzenia na papier (oleatę) i gotowe. Na pewno wiele innych urządzeń ma taką funkcję.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Pon 10 Lis, 2008   

Oczywiście możesz się pobawić wielowarstwową siecią neuronową, ale bez przesady. Była kiedyś taka stara książeczka "PERT w wojsku" czy coś podobnego. Trzeba wyznaczyć ścieżkę krytyczną uwzględniającą nie tylko kolejność punktów odwiedzanych ale i inne czynniki np. stopień ważności osoby powiadamianej, wymagany czas powiadomienia (nie musi być identyczny dla każdej osoby), miejsce zamieszkania (parter, czy 12-te piętro w wieżowcu), czy powiadamia łącznik, czy jego zastępca, optymalną ilość łączników ( to powinno wyjść ze ścieżki krytycznej), odległość między powiadamianymi osobami, porę dnia i inne czynniki, które wymyślisz i od których oczywiście cokolwiek zależy. Ale to nie takie proste, bo np. inaczej cała sprawa będzie wyglądała w sobotę, a inaczej w poniedziałek. Życzę powodzenia.
 
 
klajster 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 255
Skąd: IWspSZ
Wysłany: Sro 07 Sty, 2009   

W Badaniach Operacyjnych (dziedzina nauki powstała w 1942 r. dla potrzeb wojska) występuje tzw. "algorytm komiwojażera" - prognozowanie a w zasadzie optymalizacja trasy dla np. przedstawicieli handlowych. Ale trzeba to robić "na piechotę", nie znam na tą chwilę żadnego narzędzia informatycznego, które mogłoby to wspomagać (co wcale nie znaczy, że takowe nie istnieje).
Może w tych obszarach uda Ci się coś znaleźć..
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group