Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki jest sposob na to zeby otrzymac urlop okolicznosciowy
Opublikował Wiadomość
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

Pavlo napisał/a:
Panie szeregowy 90, słowo może określa tu możliwości urlopów . Niby jak miało by być Art. 62.8. Żołnierzowi zawodowemu musi być udzielony urlop ???
Bardziej skupił bym się na § 12. 1. Żołnierzowi udziela się urlopu okolicznościowego w razie. Udziela się a nie może być udzielony.
...


Brawo za rozsądne wskazanie istoty tej jałowej dyskusji, w której szeregowy90 upiera się przy swojej nieomylności, a inni użytkownicy starają się wykazać, że to nie koniecznie prawda, bo wydaje się, że nieomylność jest przymiotem Absolutu. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

Panie Pavlo ma pan rację, że ustawodawca nie wpisał słowa musi, ale gdyby chciał aby ten urlopy należał się z urzędu (tak jak wypoczynkowy) to wystarczyło wpisać udziela się, to w kwestii ustawy. Natomiast rozporządzenie określa z jakiego tytułu udziela się tego urlopu.
Ale Pavlo masz racje i trzymajmy się tej wersji, to tak zupełnie jak danie urlopu na zawarcie związku małżeńskiego, po fakcie. :viktoria:

Ad jak nie masz nic do wniesienia oprócz swojej durnej twórczości, to daj sobie spokój i siedź spokojnie, myśl o budowie elektrowni jądrowej. A jak coś wymyślisz w kwestiach prawnych to napisz poczytamy, zrozumiemy lub nie itd.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

Pavlo napisał/a:
W czasie urlopu urodziło mi się dziecko, więc złożyłem wniosek o urlop okolicznościowy na okres po zakończeniu urlopu wypoczynkowego. Dowódca odmówił udzielenia urlopu okolicznościowego ponieważ dziecko urodziło mi się w czasie urlopu. Czy ma rację?

Odpuszczam sobie komentowanie przepychanek szanownych "przedpisaczy". :gwizdze:
Nie napisałeś ile dni byłeś na urlopie wypoczynkowym: cały czy część ? Dziecko urodziło się... ? Moim zdaniem mógłbyś złożyć wniosek o urlop okolicznościowy w momencie, gdy dziecko urodziło się pod koniec urlopu. Uważam, że planowałeś wypoczynkowy pod kątem narodzin dziecka i teraz kombinujesz. Być może dlatego dowódca odmówił i tutaj ma rację.
Moja opinia jest być może niesprawiedliwa, jednak tak ja widzę ten przypadek. :gent:
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

kempczol myślę, że w tym całym zamieszaniu we wcześniejszych wypowiedziach Twoje rozumowanie jest najwłaściwsze. Żeby nie dojść do jakiegoś "paradoksu" z urlopami okolicznościowymi ustawodawca dał jeszcze możliwość określoną w ustępie 2:

Cytat:
2. Urlopu okolicznościowego można także udzielić żołnierzowi, na jego umotywowany wniosek, w celu załatwienia ważnych spraw osobistych albo w innych przypadkach zasługujących na szczególne uwzględnienie, w wymiarze od jednego do pięciu dni roboczych.


Także kolego Pavlo proponuję po powrocie z urlopu napisać nowy wniosek, oczywiście dobrze go motywując, a dowódca powinien się zgodzić. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

Pavlo napisał/a:
Dowódca odmówił udzielenia urlopu okolicznościowego ponieważ dziecko urodziło mi się w czasie urlopu. Czy ma rację?


Jeszcze raz powtórzę, nie miał racji, co do odmowy udzielenia urlopu. Mógł i ma prawo zakwestionować termin jego wykorzystania. Przepis par.12 rozp. MON w sprawie urlopów żołnierzy zawodowych w sposób jednoznaczny wskazuje, że z tytułu urodzenia się dziecka dowódca zobowiązany jest udzielić wspomnianego urlopu. Bynajmniej nie stoi w sprzeczności fakt, że żołnierz w ówczesnym czasie przebywał na innym urlopie ...
Wnioskodawca złożył wniosek po zaistniałym fakcie (narodziny dziecka), wnosząc o udzielenie urlopu okolicznościowego - bezpośrednio po zakończeniu innego wymiaru urlopu i jest to zgodne z literą prawa. :!:

Ps. Żołnierz - kobieta po urodzeniu dziecka w trakcie urlopu macierzyńskiego wystąpiła z wnioskiem do dowódcy o udzielenie jej bezpośrednio po zakończeniu urlopu macierzyńskiego - urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka, co uczynił przełożony ? .......

Ps. 2 Konstytucja RP - ochrona macierzyństwa, stoi ponad wszelkimi prawami.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Pavlo 
1


Wiek: 39
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 31
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

szeregowy90 napisał/a:
to tak zupełnie jak danie urlopu na zawarcie związku małżeńskiego, po fakcie. :viktoria:

No to ty chyba nie masz naprawdę pojęcia o czym my tu piszemy. A kiedy ma być te twoje DANIE urlopu na urodzenie dziecka przed faktem?
Idąc twoim rozumowaniem: 5 dni na zawarcie związku małżeńskiego to po co? 5 dni będą zawierać?
Jak urodzi Ci się dziecko to się odezwij może wtedy przestaniesz porównywać to do pogrzebów i zawierań. (Chyba że już jesteś dzieciaty to współczuje)
I tak jako żołnierze jesteśmy pozbawieni urlopu ojcowskiego.

"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

Dzięki focus :gent:
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Jeden próbuje pisać o durnej twórczości drugiego, a sam wypisuje jedyne prawdy objawione wprowadzając ludzi w błąd. Faktycznie focus wydaje się być konkretnym ekspertem w tej sprawie i tego należy się trzymać. Forum stworzono do wymiany myśli, wiedzy i udzielania sobie nawzajem pomocy. Prawdy objawione przedstawiane przez klony niekoniecznie są pożądane w tym miejscu. Oczywiście jest to tylko moja opinia. Może ktoś lubi akurat taką formę ekspresji... :cool:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Uprzedzam więc, że kolejne posty nie będące merytoryczną wymianą myśli na temat wątku będą usuwane bez powiadomienia autora. MK-J
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Pavlo 
1


Wiek: 39
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 31
Skąd: śląsk
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Czyli pozostaje mi napisanie nowego wniosku czy też odwołanie od decyzji, która nie została wydana na piśmie ?
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Napisz jeszcze raz wniosek. Podeprzyj się lub nie naszymi tu dywagacjami, a zwłaszcza focusa i życzę powodzenia w otrzymaniu tego co Ci się należy. Wniosek możesz napisać w tej samej sprawie kilka razy. Ograniczeń nie ma. A to, że będzie się przełożony krzywo patrzył, to jego problem. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
plutas 
1


Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 11
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

Ryś napisał/a:
kempczol myślę, że w tym całym zamieszaniu we wcześniejszych wypowiedziach Twoje rozumowanie jest najwłaściwsze. Żeby nie dojść do jakiegoś "paradoksu" z urlopami okolicznościowymi ustawodawca dał jeszcze możliwość określoną w ustępie 2:

Cytat:
2. Urlopu okolicznościowego można także udzielić żołnierzowi, na jego umotywowany wniosek, w celu załatwienia ważnych spraw osobistych albo w innych przypadkach zasługujących na szczególne uwzględnienie, w wymiarze od jednego do pięciu dni roboczych.


Także kolego Pavlo proponuję po powrocie z urlopu napisać nowy wniosek, oczywiście dobrze go motywując, a dowódca powinien się zgodzić. :gent:

Witam ja mam taki problem, że muszę z synem co tydzień jeździć do alergologa miejsce zamieszkania-służby 65km-zamieszkania 65km-alergolog 70km czas służby nie pozwala na przejazd do pracy z pracy do domu i do lekarza by być u doktora na 17.00 więc piszę wnioski o urlop okolicznościowy na pojedyncze dni w każdym tygodniu chodzi o środy i od czasu do czasu piątki. Nie było by tego pytania bo udzielany mi był ten urlop bez problemu, ale... no właśnie. Zmienił się dowódca i po napisaniu kolejnego wniosku na poszczególne dni w sumie 5 nowy wódz nie podpisał mi tego wniosku ponieważ "udziela się go jednorazowo" kto ma rację ja pisząc o urlop w jednym wniosku na poszczególne dni czy jednak dowódca.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
w sprawie urlopów żołnierzy zawodowych
z dnia 30 grudnia 2009 r.
CYTAT"2. Urlopu okolicznościowego można także udzielić żołnierzowi, na jego umotywowany wniosek, w celu załatwienia ważnych spraw osobistych albo w innych przypadkach zasługujących na szczególne uwzględnienie, w wymiarze od jednego do pięciu dni roboczych.
Dowódca powołał się na ten zapis:
USTAWA
z dnia 11 września 2003 r.
o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych

8. Żołnierzowi zawodowemu może być udzielony urlop:
2) okolicznościowy - w wymiarze jednorazowo nie dłuższym niż pięć dni roboczych, z zastrzeżeniem ust. 12.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

plutas, a czemu nie złożysz wniosku o zwolnienie z zajęć służbowych w tym celu ? :czytanie:
 
 
Remix7111 
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2005
Posty: 209
Skąd: SP
Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

plutas, jeżeli te sprawy masz do załatwienia cyklicznie w określone dni tygodnia , proponuję napisać wniosek do d-cy o zmianę czasy wykonywania obowiązków służbowych. Jest taka możliwość.


Pozdrawiam. :gent:
_________________
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."

 
 
plutas 
1


Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 11
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012   

Rozważałem to lecz wiąże się to z kosztami dojazdu do pracy, z pracy, do lekarza i z powrotem jest to w sumie ok. 300 km jednorazowo x 5 wyjazdów w miesiącu. Więc to nie jest takie proste bo muszę brać pod uwagę wydatki.

[ Dodano: Sob 03 Mar, 2012 ]
kempczol napisał/a:
plutas, a czemu nie złożysz wniosku o zwolnienie z zajęć służbowych w tym celu ? :czytanie:

Dobry pomysł ale interesują mnie podstawy prawne.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Mar, 2012   

plutas napisał/a:
Dobry pomysł ale interesują mnie podstawy prawne.

Bądź łaskaw poszukać na forum, było tłumaczone. :gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group