Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Spv m3100 czy Spv m650 ?
Opublikował Wiadomość
Pierun 
1


Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Bełchatów
  Wysłany: Pon 02 Mar, 2009   Spv m3100 czy Spv m650 ?

Witam. Mam mały dylemat (jak w temacie) i nie wiem, który z nich wybrać. Może ktoś z was miał przyjemność użytkowania tych palmtopów? Proszę o pomoc. Pozdrawiam. :efendi2:
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 02 Mar, 2009   

Masz jakieś oczekiwania co do tego sprzętu? Do czegoś ma Ci służyć? Chcesz to kupić w Orange czy sprowadzić? Napisz coś więcej, zwłaszcza czego oczekujesz od takiego telefonu, będzie łatwiej. Mam kilka takich na "stanie" więc coś tam mogę napisać.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
Pierun 
1


Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto 03 Mar, 2009   

Skoro masz kilka takich na stanie to opowiedz coś nie coś o tym , może być na pw:) Który z nich jest praktyczniejszy? m3100 ma ponoć 400mhz procesor - co z tą jego "energooszczednoscią"(prawda czy nie). Jak Wychodzi pisanie sms na m650?(Czy nie jest tak, że wszystkie litery na raz wciskam pisząc sms). Jak w obydwu telefonach nawigacja się sprawuje? Czy Wi-Fi bardzo pochłania baterię? Pozdrawiam.
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009   

Zacznę od m3100 - duży ekran, więc przeglądanie sieci i GPS się spokojnie nadaje. Problemem jest chyba wielkość tego telefonu :] Można powiedzieć, że na lato to on się nie nadaje ;) Dodatkowym plusem jest dotykowy ekran. Jest szybki to prawda jednak jak z energooszczędnością to już nic nie mogę powiedzieć. Pisanie w m3100 jest dogodne zwłaszcza, że masz klawiaturę QWER, posiada też system Windows Mobile, jednak jak wiesz bądź nie GPS-u ten model nie posiada. Potrzeba dokupić odbiornik GPS no i program. Wi-Fi w każdym telefonie pochłania baterię szybko. GPS w samochodzie podłączysz do zapalniczki więc nie powinno być problemu (duży ekran nie sprawi problemu). W górach raczej z racji baterii nie polecam.

Co do SPV 650 - ma GPS już wbudowany, ma też dual-sima czasem to dobra rzecz zamiast nosić ze sobą dwa telefony. Swoją drogą tutaj masz test tego telefonu. Dla mnie to jakaś paranoja żeby nie było normalnej klawiatury. Ta wirtualna wyświetlana na wyświetlaczu to tylko jak stoisz w miejscu inaczej są problemy.

Moim zdaniem jeśli bardziej interesuje Cię GPS, Wifi to raczej zastanów się nad palmtopem z funkcją GSM, modele do przeglądnięcia na allegro tutaj. Wybierz wklej w google znajdziesz dużo opisów. Plusem będzie dłuższa możliwość przeglądania sieci (większa bateria) minusem zapewne wielkość PDA, choć to zależy od Twojego portfela ;) Będziesz miał jeszcze szczegółowe pytania, zadaj postaram się dowiedzieć.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
Pierun 
1


Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009   

No Michale z Twojego opisu wnioskuje, że m3100 będzie lepszym zakupem:) (ta klawiatura QWERTY) . Wspominałeś wcześniej, że masz kilka "na stanie". Jeśli tak to jestem zainteresowany kupnem w niedługim czasie. Może znalazłbyś coś do 500 zł:)? Pozdrawiam.
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009   

"Na stanie" w znaczeniu w pracy pracownicy tym się posługują a ja pilnuję, żeby wszystko działało; miało ręce i nogi.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group