Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Pon 08 Lis, 2010
Narodowe Siły Rezerwowe
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 09 Paź, 2018   

grzeg_sz, niezupełnie rozumiem Twoje pytanie. Nie przypominam sobie, aby jakiś przepis stawiał wymóg odbycia ćwiczeń rotacyjnych po służbie przygotowawczej. Chodzi Ci o przepis o tych 15 dniach ćwiczeń?
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Szwejk, tak
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

grzeg_sz, ten warunek mianowania żołnierza rezerwy na pierwszy stopień oficerski brzmi następująco:
Cytat:
odbył służbę przygotowawczą realizowaną na potrzeby kształcenia oficerów oraz ćwiczenia wojskowe o łącznym wymiarze co najmniej piętnastu dni.

Skoro ćwiczenia wojskowe, to dowolne, niekoniecznie rotacyjne.
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Szwejk, OK, dzięki :)
 
 
bryxon 
1


Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 4
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Szwejk rozmawiałem z kolegą z plutonu i tak jak pisałeś jest szansa odbycia ćwiczeń jako ochotnik. On jest na czymś takim. Tutaj leży nadzieja jeszcze dla mnie. Wniosek złoże i będę wiedział czy coś w końcu ruszy.
 
 
I.Q. 
4



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 282
Skąd: z całej Polski
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Można też wziąć w udział (w zasadzie w ramach ćwiczeń, ale warto to poruszyć w WKU) w kursie przekwalifikowania (zmiana specjalności wojskowej) lub doskonalenia. Z tego co wiem to na te kursy przyjmowani są oficerowie rezerwy lub podchorążowie ze zdanym egzaminem na oficera.

Pozdrawiam.
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Fakt, że ćwiczenia NSR planuje się najczęściej 2 x w roku po 15 dni, lecz by je odbyć musi być zawarty kontrakt na stanowisko oficerskie.
Łatwiej będzie Ci odbyć ćwiczenia jako oficer rez.
Zgłoś się do WKU I złóż oświadczenie, że dobrowolnie chcesz odbyć ćwiczenia krótko (do 30 dni) lub długotrwałe (do 90 dni).
Długotrwałe nie są obecnie organizowane, więc możesz zostać powołany na krótkotrwałe.
Na ćwiczenia może zostać powołany żołnierz rezerwy, bez przydziału mobilizacyjnego , któremu komendant WKU zamierza nadać przydział do tej jednostki.
Dodam jeszcze, że żołnierz NSR oprócz ćwiczeń rotacyjnych może dodatkowo odbywać ćwiczenia krótko lub długotrwałe. I może he odbywać w innej jednostce, aniżeli tej w której na przydział kryzysowy.

[ Dodano: Sro 10 Paź, 2018 ]
Pamiętajcie jednak, że nikt nie musi wystąpić o Wasze mianowanie.
Z wnioskiem o mianiwanie na pierwszy stopień oficerski może wystąpić zarówno Wojskowy Komendant Uzupełnień, jak i Dowódca JW.
Jednak nie jest to obligatoryjne!
Inną sprawą jest permanentne kruszenie kopii o interpretację zapisów dotyczących występowania z wnioskiem o mianowanie o mianowanie żołnierzy po ćwiczeniach. W związku z tym, że jest z tym trochę pracy, zwłaszcza z wnioskiem o mianowanie - WKU stoi na stanowisku, że po ćwiczeniach robi to Dowódca JW.

Przepraszam za ewentualne literówki, gdyż piszę z telefonu.
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Panowie, chyba pora na minute ciszy wobec Grupy Rekonstrukcji Historycznej NSR.
Limity sluzby czynnej, koniec NSR

Sprawdza sie to, co przewidywalo wielu zolnierzy. NSR zostanie rozwiazany, a zolnierze rozparcelowani pomiedzy WOT, a zawodowa. Swoja droga, ciekawe jakie beda kryteria naboru zolnierzy NSR do zawodowej? Biora tych, co najdluzej siedza w tym czysccu ;) czy normalne kwalifikacje?
Swoja droga, w takim wypadku WOT dostanie spory zastrzyk zasobow ludzkich. Oczywiscie jesli zechca do nas przejsc.
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Koniec kreatywnej ewidencji i obsadzania trzech żołnierzy na jednym stanowisku. Kombinowania w nadawaniu przydziałów mobilizacyjnych i pokręconych tłumaczeń, że ewidencyjnie jest ponad 100%, a mimo tego, że jeszcze brakuje.Koniec planowania ćwiczeń rotacyjnych na które mało kto przychodził i rozsyłania listów z terminami ćwiczeń o których mało który żołnierz NSR pamiętał, lub chciał pamiętać.
Koniec klątwy Klicha. :gent:
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
Grześ102 
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Gveir napisał/a:
Panowie, chyba pora na minute ciszy wobec Grupy Rekonstrukcji Historycznej NSR.
Limity sluzby czynnej, koniec NSR

Sprawdza sie to, co przewidywalo wielu zolnierzy. NSR zostanie rozwiazany, a zolnierze rozparcelowani pomiedzy WOT, a zawodowa. Swoja droga, ciekawe jakie beda kryteria naboru zolnierzy NSR do zawodowej? Biora tych, co najdluzej siedza w tym czysccu ;) czy normalne kwalifikacje?
Swoja droga, w takim wypadku WOT dostanie spory zastrzyk zasobow ludzkich. Oczywiscie jesli zechca do nas przejsc.


nie poczuj się urażony bo nie mam do Ciebie nic kolego ;) ale dalej mundurów nie będzie... jednostki gdzie jest Wot jeszcze bardziej będą upychac żołnierzy z liniówek jak śledzie po kancelariach bo trzeba przekazać budynki dla wot... znowu jakaś jednostka która się cieszy że dostanie beryle dostanie ***ja... kolejne wozy pojadą na modernizację i znikną w dziwnych okolicznościach.. A zajęcy nam się będzie mnożyć... Jedno dobre ze chociaz sie szkolicie ale... nie wierzę w te szkolenia weekendowe...
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Grześ102 napisał/a:

nie poczuj się urażony bo nie mam do Ciebie nic kolego ;) ale dalej mundurów nie będzie... jednostki gdzie jest Wot jeszcze bardziej będą upychac żołnierzy z liniówek jak śledzie po kancelariach bo trzeba przekazać budynki dla wot... znowu jakaś jednostka która się cieszy że dostanie beryle dostanie ***ja... kolejne wozy pojadą na modernizację i znikną w dziwnych okolicznościach.. A zajęcy nam się będzie mnożyć... Jedno dobre ze chociaz sie szkolicie ale... nie wierzę w te szkolenia weekendowe...


Nie poczułem. Mundury, masz na myśli brakujące sorty dla żołnierzy?
Nie wiem nic o Berylach, pretensji nie miej do mnie. To, że ktoś tak robi - zasługuje na prokuratora i sąd. To samo tyczy się wozów, które jak wiadomo, są najważniejszym mieniem na kompanii, zaraz po nich są kwity i magazyn bronii ;)

Rozbili to nam na weekendy, bo ludzie pracują. Mają własne życie, pracę, więc gdzieś trzeba ten czas zagospodarować, tak? Sumując wszystkie rotacyjne i poligon w jednym roku szkoleniowym, wychodzi Ci równo miesiąc. Przez trzy lata odbębnię 3 msc szkolenia.
Są plany, aby pocisnąć to jak należy - 3 msc jednym ciągiem. Gdy zaczynałem, widziałem w tym sens, bo akurat miałem przerwę pomiędzy pracą, więc te 3 miesiące mogłem poświęcić. Z drugiej strony, o wiele mniej ochotników byłoby w takim wariancie - możliwe, że poniżej 10tys.

Na mojej kompanii brakuje MSBSów, ale to temat o NSR.
 
 
Grześ102 
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

spoko ;) nie mam do Ciebie pretensji. a tak o NSR to tak szczerze... trochę nie przemyślane bo w tym momencie mamy WOT NSR LEGIE I naszą złotą REZERWE... myślę że po służbie przygotowawczej albo chcesz do WOT, etat w zawodowej albo jedna rezerwa dla wszystkich.
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Gveir napisał/a:
Grześ102 napisał/a:


Przez trzy lata odbębnię 3 msc szkolenia.


To ja w rok mam 6 miesięcy poligonu :efendi2: Czasami się zastanawiam czy ja mieszkam w mieszkaniu czy w hotelu xD
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Brat napisał/a:
Gveir napisał/a:
Grześ102 napisał/a:


Przez trzy lata odbębnię 3 msc szkolenia.


To ja w rok mam 6 miesięcy poligonu :efendi2: Czasami się zastanawiam czy ja mieszkam w mieszkaniu czy w hotelu xD


Niech nam żyje zmech!
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

Cytat:
MON planuje wstrzymać w przyszłym roku powołania ochotników do NSR, nie będą też przedłużane zawarte już kontrakty na wykonywanie obowiązków w ramach tej formy służby.


Czyli wygaszanie tej formy rezrwy.
Jak już pisałem - NSR to wojsko o statusie rezerwy, gdy natomiast WOT to wojsko o statusie służby czynnej - co z tego że w niepełnym wymiarze godzin.

W tabelkach zbiorczych dotyczących naszego kraju gwałtownie wzrośnie numerek określający liczbę żołnierzy w służbie czynnej w czasie P.

Kreatywna księgowość. Rozmieniamy więc NSR na WOT.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group