Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Należność osiedleniowa
Opublikował Wiadomość
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

No to Pani która naliczała musi nam oddać ponad 500zł bo wyplaciła netto z 2800zł i dotego dodała dwie wypłaty jakie otrzymuje szeregowy. Nie wiem jak ona to policzyła. Ale trzeba byc genialnym żeby odejmować podatek w ten sposób a nie od całej sumy biorąc pod uwagę ,że osiedleniowe jest nieopodatkowane.
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

Anewik dostałaś jakąś decyzję na tę okoliczność, bo powinnaś.
Kto Ci powiedział, że należność osiedleniowa nie jest opodatkowana?
Powinnaś dostać 250% najniższego uposażenia zasadniczego - 250% x 2500zł = 7500zł brutto = 6150zł netto.
Do tego trzeba jeszcze dodać diety za czas przejazdu i pierwszą dobę pobytu w nowym miejscu pracy (zgodnie z dietami) i zwrot kosztów przejazdu PKP II kl pośp.
Robiłem kilka takich decyzji. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

Przeczytaj sobie ustawę o podatku dochodowym art 21 jak dobrze pamiętam i jestem 100% pewną że osiedlenie nie jest opodatkowane Oblicz sobie to jeszcze raz bo coś za dużo tej kasy ci wyszlo
 
 
czeslawo 
1


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

Witam,
Nie to żebym czepiał się szczegółow :"... Powinnaś dostać 250% najniższego uposażenia zasadniczego - 250% x 2500zł = 7500zł brutto..."
Wedle mojej matematyki nawet brutto to wychodzi 6250 zł(7500 przy 300% ) ...."... Robiłem kilka takich decyzji..." :)
Tak więc jak widać kazda decycja moze byc inna.
Dodatkowo po przeniesieniu mozesz starac się o zasiłek na zagospodarowanie i zwrot kosztów transportu rzeczy.
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

Sorry, moja pomyłka oczywiście że 250% to 6250 brutto. :czytanie:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15994
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Cytat:
§ 4. 1. Wysokość zasiłku osiedleniowego wynosi:
1) 250 % najniższego uposażenia - jeżeli żołnierz przesiedlił się z członkami rodziny;
2) 50 % najniższego uposażenia - jeżeli żołnierz:
a) jest samotny albo
b) przesiedlił się bez członków rodziny.


USTAWA z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Cytat:
Art. 21. 1. Wolne od podatku dochodowego są:
...
14) kwoty otrzymywane przez pracowników z tytułu zwrotu kosztów przeniesienia służbowego oraz zasiłków na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem służbowym, do wysokości 200% wynagrodzenia należnego za miesiąc, w którym nastąpiło przeniesienie,
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

A ja mam do zwrotu 200% a nie 250%. ponieważ mój mąż swoje 50% odebrał 2 lata temu ,a w rozporządzeniu jest wyraźnie napisane ,że po przeniesieniu członków rodziny bierze się pod uwagę ich datę przesiedlenia a nie żołnierza.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

To można dwa razy brać należność osiedleniową :?: :???: Mąż brał jak był kawalerem a teraz Ty chcesz brać jako żołnierz przesiedlający się z członkami rodziny :?:
Coś tutaj jest nie tak :!: :czytanie:
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

kempczol teraz można nawet 10 razy brać, za każdym razem przy przeniesieniu służbowym.
Anewik jak byliście 2 lata temu małżeństwem to przysługuje Ci teraz 200%, a jak nie byliście to nie przysługuje. Wynika to również z rozporządzenia.
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Ja nie jestem żołnierzem. Po prostu minęło 2 lata od momentu jego przeniesienia do czasu kiedy dali nam mieszkanie.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Ryś, miałem na myśli, że dwa razy należność za jedno przeniesienie. Dalej mnie jednak nie daje spokoju fakt, że mąż Anewik, skorzystał z tego zasiłku i teraz ma być po 2 latach wypłacona różnica. Stąd moje zdziwienie. To jak to właściwie jest :?: :czytanie:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15994
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

kempczol napisał/a:
To można dwa razy brać należność osiedleniową :?:
Można brać tyle razy ile razy zmieniło się jednostkę. To tak w skrócie, bo szczegóły określają kiedy się nie dostaje. Zapewne pomyliło się Tobie z należnością na zagospodarowanie, którą otrzymuję się tylko raz w trakcie pełnienia służby.

kempczol napisał/a:
Dalej mnie jednak nie daje spokoju fakt, że mąż Anewik, skorzystał z tego zasiłku i teraz ma być po 2 latach wypłacona różnica.

Cytat:
2. Dla celów ustalania zasiłku, o którym mowa w ust. 1, przyjmuje się stan rodzinny żołnierza oraz kwotę najniższego uposażenia z dnia przesiedlenia się żołnierza.
3. Żołnierzowi, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 lit. b, po przesiedleniu się członków rodziny przysługuje zasiłek osiedleniowy w wysokości 200 % najniższego uposażenia. W takim przypadku zasiłek ustala się, przyjmując stawkę najniższego uposażenia z dnia przesiedlenia się członków rodziny.


Anewik napisał/a:
A ja mam do zwrotu 200% a nie 250%.

50% - otrzymał mąż nieopodatkowane,
200% - 150% nieopodatkowane, 50% opodatkowane.
Policz może teraz się zgadza.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

My za 200% dostaliśmy 4475 zł. Policzcie sobie sami i napiszcie wnioski(2800 brutto - podatek x 2) Poza tym jest brana pod uwagę data przeniesienia rodziny jak napisano wyżej. Nie ma nigdzie napisane czy te 200% jest liczone ogólnie czy przy jednorazowej wypłacie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15994
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Anewik, powinnaś otrzymać 5 000 zł (na rękę).
200% z 2500 zł.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

Też jestem tego zdania. A teraz mało ,że trzeba odzyskać kasę to jeszcze korekta w picie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group