Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odszkodowania
Opublikował Wiadomość
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Azja, pytałeś w Dep. Kadr, wszak tam powinni mieć opis wszystkich stanowisk pracy :?:

Natomiast, co do Sądu, to w ostateczności warto skorzystać. Wszak to pracodawca jest zobowiązany opisać stanowisko pracy i o ile Ty nie zmusisz do działania MON, o tyle sąd ma możliwość nakazać pracodawcy określone działanie.
Kiedy, pracodawca nie chciał wystawić mi świadectwa pracy, tłumacząc to tym, że dokumentacja dawno została zniszczona, Sąd Pracy po przedstawieniu 2 świadków potwierdzających mój okres pracy, wykazał pracodawcy, że to po jego stronie istnieje obowiązek udowodnienia, że we wskazanym okresie nie pracowałem w tym ZP.

Dlatego nie zrażaj się „inteligentnymi” wyrzutkami „szwejka” i rób swoje :?:
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 53
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Witam w temacie,

Obawiam się, że w tej sytuacji bez sądu się nie obejdzie, a rada, czy też sugestia o przedstawienie świadków jest dobra. W tej sprawie jednak zainteresowany musi się liczyć z tym, że nie spełni wymogów ujętych w art. 6 kodeksu cywilnego i o ile wykaże, że pracował na stanowisku, na którym istniały czynniki szkodliwe, to trudno będzie mu wykazać, że te czynniki to hałas przekraczający dopuszczalne normy.


Pozdrawiam Radca WP
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
Azja 
4



Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 264
Skąd: Siły Powietrzne
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Właśnie w tym ból, że każde pomieszczenie daje inny pomiar.... no chyba, że wtedy były jakieś przepisy inne. Najgłośniej chyba pracował dalekopis arkuszowy (chyba DA-63). Czasem głowa pękała od jego klekotu.
_________________
"ZAUFANIA NIE TRACI SIĘ BEZ POWODU
I NIE ODZYSKUJE BEZ WYSIŁKU"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Azja, sytuacja nie identyczna, ale sądzę że kierunek może być podobny.
Tak w skrócie. Zakład pracy. Pracownik na etacie obsługa akumulatorowni/mechanik. Idzie na emeryturę, brak zaliczonej przez ZUS pracy w warunkach szkodliwych. Zakład pracy już dawno nie istnieje. Tłumaczenie, nie ma dokumentu, że pracownik pracował w akumulatorowni powyżej 4 godz. dziennie (chyba chodziło o 4 godz. jeżeli dobrze pamiętam). Sprawa trafiła do sądu, 2 świadków i na podstawie ich zeznań sąd orzekł na korzyść tego pracownika.
Tak jak wspomnieli poprzednicy raczej bez sądu się nie obejdzie, bo WKL bez "kwitu/podkładki" nic nie zrobi.
Czy gra warta świeczki musisz ocenić sam. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011   

Witam. Pewnie nie jesteś pierwszym, który boryka się z problemem. Proponuję zrobić rozpoznanie wśród emerytów/rencistów z tamtej lub podobnej JW, a nawet z innych JW, jeżeli posiadały podobny sprzęt. Może oni mają orzeczenia TWKL lub RWKL, a może nawet dokumenty, na podstawie których zostały te orzeczenia wydane? Nie zaszkodzi również poszukać wsparcia u starych łącznościowców. Byliby to również dobrzy świadkowie w tej sprawie.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

lokom, widać, że na forum nie ma innych emerytów z podobnym problemem.

Azja, próbowałeś z Dep. Kadr :?:
 
 
strzelbinek 
1



Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 49
Skąd: SP
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

Witam serdecznie, nie wiem czy jest to dobry temat dla mojego pytania, jeżeli nie proszę o moderatora o przeniesienie. Moje pytanie dotyczy wypłaty odszkodowania. Otóż byłem na misji w Afganistanie tam uległem wypadkowi, po powrocie do kraju leczenie rehabilitacja i komisja. Przyznano mi kilka procent uszczerbku. Pytanie brzmi po jakim czasie od otrzymania decyzji TWKL wypłaca odszkodowanie???
_________________

 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

strzelbinek, odszkodowanie nie jest wypłacane przez TWKL tylko przez WSzW. Orzeczenie musi się uprawomocnić i dopiero po tym terminie może być wypłacone odszkodowanie.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
strzelbinek 
1



Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 49
Skąd: SP
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

Dziękuję beryl za zainteresowanie. Tak to wiem , że musi się uprawomocnić orzeczenie, nawet już się uprawomocniło bo od otrzymania orzeczenia minął ponad miesiąc a z tego co wiem to dwa tygodnie jest na uprawomocnienie jeżeli się nie odwołuję. I teraz już nie wiem czy mam tam wydzwaniać do nich czy jeszcze poczekać.
_________________

 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

Proponuję poczekać spokojnie.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 53
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2013   

Witam w temacie,

Musi Pan czekać spokojnie, ponieważ komisja lekarska wydająca zawiadomienie o uszczerbku oczekuje dwa tygodnie na wniesienie ewentualnego odwołania, a dopiero po kolejnym tygodniu przesyła prawomocne orzeczenie do właściwego WSzW. WSzW ma zaś miesiąc czasu na wydanie decyzji odszkodowawczej. Po wydaniu decyzji najprawdopodobniej zapyta się Pana na jaki numer rachunku na zostać wypłacone odszkodowanie, a zatem jeżeli chce Pan cokolwiek przyśpieszyć to sugeruję po ustaleniu, że orzeczenie zostało przesłane do WSzW przesłać do niego pisemną informację o tym, aby odszkodowanie zostało wypłacone na taki, a taki numer rachunku bankowego, którego jest Pan właścicielem. Odszkodowanie takie może zostać również wypłacone do rąk uprawnionego w kasie WSzW.
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
strzelbinek 
1



Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 49
Skąd: SP
Wysłany: Sro 11 Wrz, 2013   

Bardzo dziękuję za odpowiedzi dziś dzwoniłem do WSzW i Pani naświetliła mi nieco temat. Powiedziała również, że odszkodowanie wypłaca nie tylko WSzW a jeszcze Dowództwo Operacyjne i tak: WSzW za każdy 1 % wypłaca 704 zł a Dowództwo Operacyjne .... no właśnie, tego nawet Ona nie wiedziała;) może wie ktoś jaka kwota za procent jest w DO???Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
_________________

 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013   

Dowództwo Operacyjne wypłaca odszkodowania ale tylko za wypadki podczas misji. Nie można sobie wybrać instytucji do wypłacenia odszkodowania.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2019   

Czy Wszw zawsze po wypadku wysyła na komisje odnośnie określenia uszczerbku czy tylko jeśli leczysz się dłużej jak 6 miesiecy.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2019   

Kieruje na komisję celem określenia uszczerbku. Długość leczenia nie ma znaczenia.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group