Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odznaka wojskowego kontrolera ruchu lotniczego
Opublikował Wiadomość
bocian 
3



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: bocianie gniazdo
Wysłany: Sro 01 Lip, 2009   





Więc potrzeba nam:

- znaleźć i wybrać kształt skrzydeł,
- kształt wieńca laurowego,
- kształt wieży

no i poskładać to w całość. Co sądzicie o tym aby oprócz odznaki na mundur wyjściowy przy okazji zrobić wersje naszywki tak aby można było ją naszyć na mundur polowy po lewej stronie nad kieszenią??
_________________
Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki - Murphy
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Sro 01 Lip, 2009   

Uważam, iż wersja gebelsa przedstawiona w awatarze jest SUPER. Tak samo jak druga wersja bociana. I teraz od tego projektu możemy coś ulepszyć albo wszystko schrzanić ;) Co powiecie na to by jeszcze chwile pozwolić na wypowiedzenie się na forum naszym kolegom a potem rozesłanie projektu do wszystkich WPL z zaznaczeniem iż to inicjatywa własna kontrolerów. Później akceptacja. Zamówienie ok. 15 sztuk u grawera i rozesłanie do WPL-i. Dalej to już czekanie na zamówienia i kroki prawne do jej zalegalizowania lub może nawet nie. Co do naszywki na mundur polowy to już się wypowiadałem, iż oczywiście należy stworzyć takową. Na zakończenie dodam, iż uważam że odznaki te powinny być noszone nad kieszenią swetra, olimpijki, munduru wyjściowego oraz w odpowiednim miejscu munduru marynarskiego, co oznacza, iż odchodzimy od noszenia jej jak GAPY. Ponadto trochę żal odejścia od gapy bo to tradycja z II RP i ew chciałbym zobaczyć wkomponowaną Wieżę w centralne miejsce GAPY koloru srebrnego i bez wieńca na klasę. Całość pomniejszona do wielkości robionej przez nas odznaki. Czy ktoś mógłby zobaczyć jak by to wyglądało? wtedy mielibyśmy już czyste sumienie.

Mam jeszcze prośbę do gebelsa by swój awatar udostępnił w poście tak jak to robi bocian.
_________________
just pure truth...
 
 
bocian 
3



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: bocianie gniazdo
Wysłany: Sro 01 Lip, 2009   



Wieża umieszczona w centralnym punkcie i to bez wieńca jest słabo widoczna.
_________________
Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki - Murphy
 
 
Zwitt 
8



Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 3290
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

Fajnie nawiązać do tradycji i gap. Aczkolwiek wieża w kółku jest mała i słabowidoczna.
http://www.fotosik.pl/pok...6dbc8f1cff.html
Dla mnie raczej odpada.
Tutaj macie propozycję trochę innego podejścia do tematu, Mianowicie gapa ale jako symbol ATC jest tu "róża kierunków".
http://www.fotosik.pl/pok...7c3719ae44.html
_________________
ARMA PACIS FULCRA - Broń dźwignią pokoju
 
 
painkiller 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 190
Skąd: milatc
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

Dla mnie numerem 1 jest drugi projekt bociana. Super. Szczególnie podoba mi się kształt wieńca.
Możemy pokusić się o stworzenie projektu dokumentu normującego zasady przydzielania oraz noszenia odznaki.
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

Nie wiadomo, który dla Ciebie to jest drugi zatem musimy posegregować projekty i je ponumerować. I prośba do gebelsa aby swój projekt z awatara udostępnił wszystkim. A piszę to bo bardzo mi się podoba. Laur bociana jest akurat złoty ale będą: brązowy, srebrny i właśnie złoty, w zależności od "klasy" kontrolera. No i cała procedura jak ją opisałem w poprzednim wejściu...
_________________
just pure truth...
 
 
painkiller 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 190
Skąd: milatc
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

Gdyby skrzydełka z awataru gebelsa znalazły się w odznace bociana, to też mogłoby ciekawie wyglądać. Środek odznaki bociana moim zdaniem jest świetny, ale to moja opinia :-).
Tak jak piszesz: trzeba to pozbierać, ponumerować i porozsyłać.

Podaj szczegóły Twojego pomysłu na gradację z trzema kolorami wieńca - skonfrontujemy to z moim z poprzedniej strony :-), no i może ktoś jeszcze dołączy się do dyskusji.
hej.
 
 
28ATC 
5
I like dealing with traffic


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 320
Skąd: ATC
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

bocian napisał/a:
Więc potrzeba nam:

- znaleźć i wybrać kształt skrzydeł,
- kształt wieńca laurowego,
- kształt wieży


Jeśli chodzi o mnie to kształt skrzydeł i kształt wieńca laurowego są idealne na drugim obrazku zaproponowanym przez bociana, zastanowiłbym się nad kształtem samej wieży i tym co jest w środku wieży, ta czarno-biała szachownica trochę nie pasuje i może lepiej w środku wieży wpisać po prostu dużymi literami ATC i nic więcej nie kombinować.

Co do kolorów wieńca proponuje trzy kolory w zależności od stażu służby w ATS:
do 5 lat: brązowy wieniec
od 5 do 10 lat srebrny wieniec
powyżej 10 lat złoty wieniec.

I nie mówię tutaj o zajmowaniu stanowiska (etatu) kontrolera ruchu lotniczego czy też asystenta (który ma oczywiście uprawnienia KRL), ale o posiadaniu uprawnień wojskowych (także licencji) i nieprzerwanej pracy operacyjnej na stanowisku KRL/AKRL, tzn. np ktoś pracował 3 lata jako KRL, potem np. miał problemy zdrowotne i nie pracował 1 rok tak wiec ten rok nie można mu zaliczyć jako wykonywanie obowiązków KRL...nie wiem czy ma to sens dla Was ale wydaje mi się że jest to sprawiedliwe rozwiązanie.A tworząc pewne restrykcje przy nadawaniu tej odznaki możemy uniknąć nadawania jej tzw. "papierowym kontrolerom".A jest to wysoce prawdopodobne w naszej armii, bo znam przypadki (i wy pewnie też), że ktoś posiada aktualne uprawnienia APP/TWR tylko dlatego że jeździ na metodyczki do Dęblina a nie pracował z ruchem 2 lata a nawet więcej.

I jeszcze na koniec dopowiem, iż trzeba znaleźć sprzymierzeńca tej sprawy w SSRL, bo wydaje mi się, że zatwierdzenie (wprowadzenie) tej odznaki w armii bez SSRL będzie bardzo trudne a może nawet niemożliwe.SSRL musi bezwzględnie poprzeć ten projekt i wraz z pismem przewodnim podesłać Dowódcy SP a może nawet Panu Ministrowi.

[ Dodano: Czw 02 Lip, 2009 ]
ps: mówię o obrazku drugim wysłanym w poście bociana wczoraj o 20:43
_________________
Pozdrawiam MIL ATC
 
 
bocian 
3



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: bocianie gniazdo
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

Mam wieniec laurowy w 4 czy 5 kolorach także nie jest to problem aby to podstawić. Jak najedziecie myszka na jeden z moich projektów na dolnym pasku przeglądarki wyświetli się nazwa projektu wiec można sprecyzować co komu się podoba. Całość składałem w Corelu wiec nie ma problemu abym w miarę szybko wykonał inne kombinacje tylko muszę mieć sensowny materiał aby go użyć. Moim zdaniem szachownica dodaje dobrego efektu bo tak pozostaje nam na dole goły wieniec a tu od razu widać że jesteśmy z Polski. Odznaka w awatarze gebels.777 ma za mały wieniec oraz sylwetkę wieży, skrzydła wyglądają jak by były przerośnięte, to tylko moja sugestia zawsze można spróbować to powiększyć.
_________________
Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki - Murphy
 
 
painkiller 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 190
Skąd: milatc
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

A może po tym jak będziemy mieć kilka projektów to stworzyć ankietę w naszym zakątku nfow?
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

Oczywiście, że trzeba jeszcze "sprawdzić" pewne rozwiązania. Projekt gebelsa jest fajny, może trzeba go lekko powiększyć. Podoba mi się też ta różnica w tym iż wieniec jest zamknięty. Po prostu chciałbym mieć kilka projektów obok siebie i wtedy zdecydować, który jest najlepszy. Do bociana dodam prośbę by stworzył swój projekt odznaki z różnymi kolorami wieńca oznaczającego klasę kontrolera. Dla mistrzów ze stażem ponad 15 letnim lub instruktorów licencjonowanych proponuję nad wieńcem małą gapę zamiast, jak to było proponowane, gwiazdy. Ponadto proponuję wstępnie taką gradację przyznania odznaki:

- warunek podstawowy: czynny kontroler ( przy tym nie unikniemy tego iż kiedyś wielu z nas było nawigatorami NKSB i innymi lub DKL-ami) a nie papierkowy bez gradacji na licencjonowany czy nielicencjonowany
- od uzyskania licencji praktykanta/uprawnień kontrolera do 3 lat pracy na stanowisku : odznaka bez wieńca
- ponad 3 lata pracy na stanowisku do 6 lat : wieniec brązowy
- ponad 6 lat do 10 lat : wieniec srebrny (który notabene będzie taki sam jak cała odznaka)
- ponad 10 lat :wieniec złoty
- ponad 15 lat :złoty wieniec i mała gapa nad wieńcem

Zastanawiam się także jak odróżnić licencjonowanych instruktorów, a na pewno trzeba to zrobić. Ankieta po zebraniu projektów oczywiście możliwa. No i gebels mógłby się odezwać z tym swoim projektem. Chciałbym na normalnym obrazku móc porównać jego projekt z pełnym wieńcem i jego skrzydełkami. Czarnej szachownicy na odznace nie będzie bo odznaka będzie srebrna, a dobre tłoczenie sprawi że taki układ zostanie zachowany i rozumiem że dla rozróżnienia tutaj zostało to właśnie tak zrobione. Jedyny kolor oprócz srebrnego to będą wieniec i biało-czerwona szachownica. Nad resztą oraz krokami prawnymi zastanowimy się później. No i jakiś chyba sezon ogórkowy nam się zrobił bo mało inicjatywy oprócz paru ludzi. Hey.
_________________
just pure truth...
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

fsoul napisał/a:
Zastanawiam się także jak odróżnić licencjonowanych instruktorów

Może zrobić złote skrzydełka dla licencjowanych a dla innych srebrne?
Myślę, że dodawanie dodatkowych elementów może "zagracić" i zmniejszyć czytelność.
:gent:
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

Już pisaliśmy że nie odróżniamy licencjonowanych od nielicencjonowanych kontrolerów i nie o to tu chodzi. Natomiast uważam iż wyjątkowo należy wyróżnić instruktorów i to właśnie tych licencjonowanych bo wiem ile trzeba mieć wiedzy i doświadczenia i jaka odpowiedzialność na nich spada. No i są instruktorami w zgodzie z przepisami ICAO i nie mamy ich oraz nie będziemy mieć wielu, zatem wyróżnienie takowych jest bardzo na miejscu. Być może właśnie im nad wieńcem, jakoby nad ich głową dodać tę małą gapę?
_________________
just pure truth...
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

Przepraszam, jako laik w Waszych sprawach gubię się. Natomiast lubię zajmować się falerystyką tak hobbystycznie i chciałem pomóc, a jak widzę tylko zamąciłem. Niemniej będę śledził wątek z zainteresowaniem w nadziei "że ciąża rozwija się prawidłowo i zakończy szczęśliwymi narodzinami odznaki"
:gent:
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

Jesteśmy zaskoczeni , że nasze sprawy są monitorowane i śledzone przez Moderatorów. nawet tylko w tym temacie uzyskaliśmy parę dobrych i ważnych podpowiedzi za co bardzo dzięki. Jak zatem podobają się dotychczasowe projekty?
_________________
just pure truth...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group