Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradary - recepta na zmniejszenie liczby wypadków?

Fotoradary na drodze
Zmniejszą liczbę wypadków
19%
 19%  [ 56 ]
Nie zmniejszą liczby wypadków
31%
 31%  [ 89 ]
Należy zwiększyć ich liczbę
12%
 12%  [ 35 ]
Należy zmniejszyć ich liczbę
16%
 16%  [ 47 ]
Są niepotrzebne
9%
 9%  [ 28 ]
Nie obchodzi mnie to/nie mam zdania
1%
 1%  [ 4 ]
Pozostawić w obecnej liczbie
7%
 7%  [ 22 ]
Głosowań: 176
Wszystkich Głosów: 281

Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   Fotoradary - recepta na zmniejszenie liczby wypadków?


Nie dość, że terroryzują nas pijani bandyci za kółkiem, to jeszcze zagrażają nam idioci pędzący na złamanie karku.

Każdy z nas znalazł się w sytuacji, gdy z naprzeciwka jakiś pojazd szedł ,,na czołówkę" i trzeba było ostro hamować lub uciekać na pobocze.

Duża część wypadków bierze się z nadmiernej prędkości i w związku z tym nasunęło mi się pytanie, jak temu przeciwdziałać? Ostatnimi czasy stawiane są fotoradary, czy pomogą one zmniejszyć liczbę wypadków?

Proszę o odpowiedzi i oddanie głosu w ankiecie. Można oddać 2 głosy.

Ankieta powstała - bo nie samym wojskiem człowiek żyje.

Ostatnio zmieniony przez Prawie emeryt Sro 06 Maj, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
druh 
3



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 117
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Zagłosowałem na:
- nie zmniejszą liczby wypadków
- należy zmniejszyć ich liczbę.

Dlaczego? Bo uważam iż receptą na zmniejszenie liczby wypadków nie jest budowa fotoradarów, ale dróg. Bo wkurza mnie ciągłe "golenie" kierowców i praktycznie brak jakiejkolwiek poprawy jakości dróg. Bo jadąc po drodze chcę się skupić na jeździe, a nie na wyszukiwaniu w krzakach fotoradarów.
 
 
Peacekeeper 
5
Land Army



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 449
Skąd: obecnie na ZS-ach latam
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

:gent:

Zaznaczyłem : " nie zmniejszą liczby wypadków "

Wniosek prosty;
Niektórzy kierowcy zwalniają tylko na chwile- przed radarem.
Po minięciu fotoradaru gaz do dechy.

Rozwiązaniem może być zwiększenie patroli pojazdów posiadających na wyposażeniu wideo rejestratory. Ostudziłoby to na pewno zapały piratów drogowych. :!:
_________________
" Kobiet w żołnierzach nie pociąga mundur.
Pociąga je fakt, że słucha rozkazów i jest przyzwyczajony do gównianego żarcia "
- demotywatory.pl
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Peacekeeper, mam identyczny pogląd na sprawę.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Puchacz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Jestem za zwiększeniem ilości fotoradarów, bo mają wpływ na jazdę kierowców. Natomiast kierowcy jadący prawidłowo, nie muszą zwracać uwagi, na to czy jest radar czy nie. ;)
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

druh napisał/a:
uważam iż receptą na zmniejszenie liczby wypadków nie jest budowa fotoradarów, ale dróg.

Tam, gdzie sieć dróg jest wystarczająca, nie ma fotoradarów czy samochodów z widerejestratorami?



 
 
karen 
4
karen



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 249
Skąd: Nederlandse Politie
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Może nie same fotoradary są tzw. "receptą" ale taryfikator za przekroczenie prędkości.
Gdyby podnieść stawki i usytuować więcej przenośnych fotoradarów (tzw. kontrole kaskadowe) czyli parę "karmników" na krótkim odcinku, to może byłby lepszy skutek.
Ciągle będę przytaczał jak to jest w "NL" ale tu nie ma stacjonarnych urządzeń, są przenośne i dobrze ukryte.
Za przekroczenie prędkości 10 km/h jest mandat 100 euro. Jeśli przekroczysz prędkość o 30 km/h płacisz 300 euro i zabierają Ci "prawko" na miesiąc.
Może to jest metoda..., nie polecam.
_________________
Przyzwoity człowiek nie chce pełnić zawodu Szpiega i Donosiciela;
człowiek niegodziwy bardzo chętnie bierze się za to rzemiosło i w ten sposób staje się użyteczny,
czasami nawet niezbędny.
 
 
druh 
3



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 117
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Prawie emeryt napisał/a:
Tam, gdzie sieć dróg jest wystarczająca, nie ma fotoradarów czy samochodów z widerejestratorami?

Może i są, ale pewnie ma ma tam filozofii "fotoradary zamiast dróg". Jak już to "drogi + fotoradary".

Dzisiejszy premier mówił jeszcze niedawno temu, że "tylko facet bez prawa jazdy może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi". Szkoda, że dzisiaj o tym zapomniał.
 
 
karen 
4
karen



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 249
Skąd: Nederlandse Politie
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

No i proszę ! Recepta jak na zamówienie:
Cytat:
Ukradli... fotoradar!
INTERIA.PL
Wtorek, 5 maja (11:12)
Do nietypowego zdarzenie doszło w Kłaninie w woj. zachodnioporskim.
Z zamontowanej w samym centrum miejscowości puszki zniknął... fotoradar!
W sobotę rano strażnicy gminni z Bobolic zawiadomili policję, że w nocy ktoś ukradł fotoradar w Kłaninie. Urządzenie zostało zamontowane w specjalnej skrzynce przy drodze krajowej nr 11. Złodzieje wyłamali drzwiczki masztu, urwali kable i zabrali akumulator, sprzęt optyczny i dysk. Straty oszacowano na... 200 tysięcy złotych!
Po przesłuchaniu świadków powstało podejrzenie, że kradzieży mogły dokonać osoby poruszające się dostawczym samochodem. Były one widziani w okolicy zamontowanego radaru.
Jeszcze tego samego wieczoru koszalińscy policjanci znaleźli poszukiwane auto w Mielnie, gdzie jego właściciele bawili się ze znajomymi. Podczas przeszukania miejsca, w którym odpoczywali, znaleziono części ze skradzionego fotoradaru - akumulator i prostownik. Wszyscy zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie.
Okazało się, że grupa znajomych podróżowała busem nad morze. Kierowca zbyt szybko wjechał do Kłanina i fotoradar "pstryknął" mu zdjęcie. Mając na koncie punkty karne, bał się utraty prawa jazdy. Odwiózł więc znajomych do Mielna i razem z dziewczyną wrócił do Kłanina. Tam oboje zniszczyli fotoradar kradnąc wszystkie istotne jego części. Nie wiedzieli jednak, że urządzenie zdążyło zarejestrować wykroczenie kierowcy i zdjęcie pozostało w bazie danych.
Wczoraj para z Poznania usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to do... 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura w Szczecinku zastosowała wobec obojga poręczenie majątkowe.

źródło informacji: INTERIA.PL/Policja
_________________
Przyzwoity człowiek nie chce pełnić zawodu Szpiega i Donosiciela;
człowiek niegodziwy bardzo chętnie bierze się za to rzemiosło i w ten sposób staje się użyteczny,
czasami nawet niezbędny.
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Proponuję spojrzeć na ten filmik z onet.pl:

http://moto.onet.pl/49323...my.html?node=32

zawsze jest to jakiś sposób :gent:
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

A możliwe jest dodanie opcji Pozostawić w obecnej liczbie?


:gent:
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Foto stawiane są w miejscach gdzie kierowcy właśnie nadmiernie wciskają pedał bądź też w moim wypadku odkręcają manetkę (choć foto temu nie przeszkadza). Po przejechaniu dodają gazu ale np. są już zakręty więc muszą zwolnić, oczywiście nie mówię tu o drogach ekspresowych itp. ale takich typu Kraków-Rzeszów.

Niestety moto nie ma tablicy z przodu dlatego różni debile, którzy przesiedli się z 126p Turbo EL i podobnych rumaków z tego korzystają. Mówię temu ok kiedy mają pusto na horyzoncie, stanowcze nie w ruchu. Mentalność ludzi to podstawa, foto nic nie zmieni zresztą w każdej dziedzinie życia w Polsce.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Maj, 2009   

makary21 napisał/a:
A możliwe jest dodanie opcji Pozostawić w obecnej liczbie?

Prosisz i masz :gent:
 
 
Patrycjusz 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 06 Maj, 2009   

Zaznaczyłem:
Zmniejszą liczbę wypadków
Należy zwiększyć ich liczbę

Problem jest głęboko zakorzeniony w mentalności polskich kietowców. Niestety szeroko pojęta kultura jazdy u nas w kraju nie występuje.
Toteż jestem za wprowadzeniem większej kontroli i podwyższeniem wysokości mandatów za przekroczenie prędkości. Może podobne zasady jak w NL były bardziej skuteczne.
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
 
 
Tylko_Spokojnie 
4



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 262
Skąd: południe
Wysłany: Sro 06 Maj, 2009   

Hmm... to może inaczej. Sytuacja, która zdarza mi się jakoś coraz częściej.

Ponieważ jeżdżę ciężarówką, to dużo czasu spędzam na naszych drogach i zaobserwowałem takie zdarzenie. Jestem duży i zasłaniam wiele, jeżdżę wolniej od przeciętnej osobówki. Załóżmy, że jest ograniczenie na 70 km/h, niech będzie, że jadę nawet trochę szybciej, ale zawsze znajdzie się jakiś pan kierowca któremu śpieszy się bardziej. Wyprzedza zauważa fotoradar, a że nawet nie pamięta jakie jest ograniczenie na drodze hamuje do 50 a nawet 40. Tylko zapomniał, że 2 sekundy temu zjechał tuż przed moim zderzakiem na mój pas. Dzieje się to coraz częściej, ludziom naprawdę brakuje wyobraźni i chyba nie są świadomi, że w takim przypadku ich strefa zgniotu może się skonczyć na przednich światłach bo 40 ton potrafi zrobić swoje.

Wg mnie fotoradar nie zmniejsza liczby wypadków, gorzej czasem jest ich przyczyną. Co prawda jest to o wiele bardziej złożony problem, raczej braku odpowiednich dróg. Bo jeśli chcielibyśmy dojechać zgodnie z przepisami ze Ślaska nad morze to potrzebowalibyśmy spooooro czasu.

Kiedyś czytałem artykuł, że jeśli skrzynka na fotoradar ma spełniać swoją rolę "odstraszacza" to powinna być pomalowana na jaskrawy kolor od razu i z daleka rzucający się w oczy. Tymczasem u nas raczej chodzi o nabicie budżetu państwa/policji.

Na koniec jeszcze jedno przemyślenie. Z tymi fotoradarami to robi się tak jak z ograniczeniami. Stawia się je byle gdzie, bez jakiegoś większego pomyślunku, dopóki ilość samochodów przekracza możliwości naszych dróg to nic się nie zmieni, wypadków będzie coraz więcej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group