Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradary - recepta na zmniejszenie liczby wypadków?

Fotoradary na drodze
Zmniejszą liczbę wypadków
19%
 19%  [ 56 ]
Nie zmniejszą liczby wypadków
31%
 31%  [ 89 ]
Należy zwiększyć ich liczbę
12%
 12%  [ 35 ]
Należy zmniejszyć ich liczbę
16%
 16%  [ 47 ]
Są niepotrzebne
9%
 9%  [ 28 ]
Nie obchodzi mnie to/nie mam zdania
1%
 1%  [ 4 ]
Pozostawić w obecnej liczbie
7%
 7%  [ 22 ]
Głosowań: 176
Wszystkich Głosów: 281

Opublikował Wiadomość
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Istnieje taki termin w języku polskim, mimo iż większość naruszeń przepisów ma charakter wykroczenia. Człowiek, który przekracza prędkość i naraża zdrowie i życie innych ludzi jest zwykłym, pospolitym bandytą. Dzisiaj stałem przy operacji młodej dziewczyny, która została potrącona przez samochód. Być może nigdy nie wróci do zdrowia. Możecie więc sobie miauczeć ile chcecie i uprawiać polactwo, ale mnie nic nie przekona. Jeżeli ktoś przekracza prędkość powinien być za to ukarany, surowo ukrany. Jeśli jest recydywistą w tej materii to powinien siedzieć w wiezieniu. Fotoradar na każdym skrzyżowaniu i mandaty bez litości.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Michael444 napisał/a:
Człowiek, który przekracza prędkość i naraża zdrowie i życie innych ludzi jest zwykłym, pospolitym bandytą.
Przekroczenie prędkości nie jest jednoznaczne z narażaniem zdrowia i życia innych ludzi i na tym się skupmy, bo można kogoś "skasować" jadąc z dozwoloną prędkością. to nie reguła.
Póki co osoba ukarana za przekroczenie prędkości to osoba popełniająca wykroczenie.
O celowości, sensowności i skuteczności mnogości fotoradarów opisanych jest 29 stron forum, raport NIK oraz pozbawienie uprawnień w tym zakresie SM, więc nie takie złoto co się świeci.
Fotoradar to nie recepta, nie tędy droga.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Michael444, jakbyś przeczytał moje wcześniejsze posty w tym temacie, to byś się dowiedział, że jestem gorącym zwolennikiem przestrzegania i egzekwowania przepisów na drodze.
Jednak wszystko musi się odbywać w zgodzie z obowiązującym w Polsce prawem, a nie "widzi mi się" ministra, KG Policji czy funkcjonariusza drogówki. :gent:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Więc może i ja jeszcze coś dodam, aby nie było, że jestem pieniaczem.
Prawo jazdy mam od 26 lat. Od chwili uzyskania prawa jazdy nie byłem ani razu zatrzymamy, kontrolowany, ukarany mandatem przez policję, SM czy też inne organy uprawnione do kontroli w zakresie ruchu drogowego, chociaż nabiłem trochę kilometrów.
Jeżdżę zgodnie z przepisami, no bo taki mam charakter, a może zdrowy rozsądek. Ale zdzieranie kasy z kierowców w tej czy innej formie to jest jawne ......
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

-=Alex=-, to proponuję przesiąść się na jakiegoś chopperka albo ścigacza, teraz można nawet bez prawka A (do 125cmm3) i przejechać trasę np. Gdynia - Kraków drogą nr 7, gwarantuję Ci, że ze 3 - 4 razy sprawdzą "rutynowo" dokumenty i trzeźwość. Policjanty mają nawet wykuty na pamięć powód kontroli: "sprawdzenie prawidłowego oznakowania tablicą rejestracyjną pojazdu jednośladowego", a w alkotest to tak "rutynowo" dmuchniesz "przy okazji". :gent:

Swoją drogą, to jeżdżąc po Europie Zachodniej nigdy nie musiałem dmuchać w alkomat, takie kontrole to tylko w krajach "dawnego bloku wschodniego" się zdarzają, dzicz policyjna jeszcze gorsza niż u nas jest w Czechach i Słowacji (dostałem kiedyś 50 EUR "Blok na Pokutu" za nawigację umieszczoną na środku szyby przedniej). :zly4:
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Michael444 napisał/a:
Człowiek, który przekracza prędkość i naraża zdrowie i życie innych ludzi jest zwykłym, pospolitym bandytą.


Napisz jeszcze że mordercą może?
Żeby być bandytą trzeba być członkiem bandy - myśl co piszesz.
:-)
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

Tak tak, bo zawsze znajdzie się mędrek ze słownikiem, który będzie udowadniał, że (wpisać dowolne).
Cytat:
Przekroczenie prędkości nie jest jednoznaczne z narażaniem zdrowia i życia innych ludzi i na tym się skupmy, bo można kogoś "skasować" jadąc z dozwoloną prędkością. to nie reguła.

To może najpierw skupmy się na czymś innym. Drogi po których jeździmy zaprojektowali ludzie, którzy skończyli wymagane do tego uczelnie. Podobnie wykształceni ludzie zatwierdzili te projekty. Jeżeli inżynier od dróg mówi, że po danej drodze można się bezpiecznie poruszać z prędkością x to znaczy, że przekraczając tę prędkość kierowca naraża siebie i innych. To proste i oczywiste. Dla każdego oprócz Polaka. Polak jest mądrzejszy od wszystkich. A co się tyczy tępienia za przekraczanie prędkości to oczywiście, że właśnie tędy droga. Jasno wskazują na to statystyki po zaostrzeniu przepisów.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

Michael444 napisał/a:
Jeżeli inżynier od dróg mówi, że po danej drodze można się bezpiecznie poruszać z prędkością x to znaczy, że przekraczając tę prędkość kierowca naraża siebie i innych.
Inżynier nie ma nic do znaków i fotoradarów, które są stawiane przez kogoś innego. To nie inżynier o tym decyduje.
Statystyki to sobie można wsadzić w d..buty. Tak samo jak statystyki GUS czy ranking partii politycznych. Jest to robione pod zamówienie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

No właśnie o tym mówiłem. Statystyki nieważne, przepisy nieważne, przeznaczenie drogi nieważne. Polak wie lepiej. I Polak jest pokrzywdzony bo karze się go za wprowadzanie w życie jego mądrości.

Na szczęście rzeczy idą w kierunku zwiększenia kontroli kierowców. Osobiście mam nadzieję, że system mierzący średnią prędkość na trasie oraz czarne skrzynki w autach staną się powszechne. Wówczas kierowca będzie tak przyśrubowany ze strony organów ścigania i swojego ubezpieczyciela, że niebezpieczna jazda na prawdę przestanie mu się opłacać. Przepisy odnośnie karania kierowców są w naszym kraju nadal zbyt liberalne. Przykład z wczorajszych wiadomości, gdzie była mowa o pijanym kierowcy bez prawa jazdy, który zabił dziecko i... został wypuszczony z aresztu z błahymi zarzutami. Za jazdę po pijaku powinno być bezwzględne wiezienie, bez żadnych zawiasów.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

Michael444 napisał/a:
Przepisy odnośnie karania kierowców są w naszym kraju nadal zbyt liberalne.
Z tym się całkowicie zgadzam i od tego należałoby zacząć, a nie od stawiania fotoradarów i wymyślania cudów wianków służących tylko i wyłącznie "trzepaniu" kasy.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

Michael444 napisał/a:
Przykład z wczorajszych wiadomości, gdzie była mowa o pijanym kierowcy bez prawa jazdy, który zabił dziecko i... został wypuszczony z aresztu z błahymi zarzutami. Za jazdę po pijaku powinno być bezwzględne wiezienie, bez żadnych zawiasów.


No właśnie i co z tego wynika? Czy to wina wszystkich kierowców? Ni to wina pijaka i systemu prawnego, a raczej decyzja konkretnej osoby. Idąc drogą teorii spiskowych trzeba by zbadać powiązania decydenta i pijanego kierowcy bo być może tak skrajnie dziwna decyzja ma drugie dno. Osobiście jestem za postawieniem stałych fotoradarów w miastach na głównych drogach nawet co 100 metrów, pod warunkiem że jadąc autem z miejscowości x do y powiedzmy że drogami krajowymi nie będę zmuszony do przejeżdżania przez miasta tranzytowe.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

Mamy już prostowane banany; ślimaka, który jest rybą; marchewkę, która jest owocem. Czego jeszcze chcecie? Pomysłu UE o maksimum 30 km/h w terenie zabudowanym? To może w ogóle zrezygnujmy z samochodów? Jakież to będzie bezpieczeństwo na drogach. Oczyma wyobraźni już widzę te nagłówki:

Rowerzysta, jadący z nieprzepisową prędkością 24 km/h zderzył się z trójką innych rowerzystów. Siedem osób poniosło śmierć na miejscu.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

i napisał/a:
Czego jeszcze chcecie? Pomysłu UE o maksimum 30 km/h w terenie zabudowanym?


Całkowicie zrabialne jest elektroniczne ograniczanie prędkości pojazdów przez odcinanie dopływu paliwa po przekroczeniu ustawowych 90 km na godzinę, oraz (trudniejsze, ale możliwe przez GPS i GLONASS) odcinanie dopływu paliwa do silnika jeśli prędkosc wykazana (przy pomiarze GPSem) przekracza dopuszczalną w danym miejscu.
Jednak tego się nie robi.
Kto jest za ręka w gore (Niech siem wpisujom miasta)

i napisał/a:
Rowerzysta, jadący z nieprzepisową prędkością 24 km/h zderzył się z trójką innych rowerzystów.


Karanie rowerzystów w Polsce uznawane jest w większości krajów Europy za przykład drakońskiego przesadnego prawa juz teraz.
Obcojęzyczne przewodniki o Polsce ponoć informują w sekcjach "dziwne zwyczaje w danym kraju" ze w Polsce jechanie rowerem po uzyciu alkoholu nie jest normalnym sposobem bezpiecznego wracania po wypiciu kilku piw, w Polsce jest uważane za równie niebezpieczne dla pieszych jak jechanie po pijanemu samochodem, i równie bezwzględnie karane.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

Cytat:
No właśnie i co z tego wynika?

Napisałem co z tego wynika i gdybyś nie wyrwał tego fragmentu z kontekstu to byś wiedział bo ta cześć mojej wypowiedzi nie odnosiła się do fotoradarów, ale do zbyt łagodnego karania sprawców wypadków.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

Cytat:
To może najpierw skupmy się na czymś innym. Drogi po których jeździmy zaprojektowali ludzie, którzy skończyli wymagane do tego uczelnie.

No i... co z tego wynika?
Jestem w stanie wskazać Ci przejście dla pieszych, na którym Y osób zginęło przez X lat. Tego się nie da. Tamtego się nie da. Po kolejnych ofiarach śmiertelnych nagle się okazało, że jednak da się przenieść je o 30 m i zrobić je bezpiecznym. Ot, kierowcy i piesi dostali trochę więcej czasu na reakcję. Takich kretyńsko zaprojektowanych miejsc w całej Polsce sporo by się znalazło, takich, które nie uwzględniają fizjologii ludzkiego oka, czasu kasowania luzów, czasu reakcji, itd i co jakiś czas coś się tam dzieje, ale na papierze wszystko się zgadza. Choćby głośna ostatnio sprawa pewnego przejazdu kolejowego. Ludzie pisali, błagali.... I nic.
Miałem okazję jechać ostatnio jedną z nowo wybudowanych tras "S". Zjazd z niej na drogę lokalną umiejscowiono na zboczu, blisko szczytu, na którym jest wiadukt. Teren niezabudowany. Zjeżdżający z S-ki nie ma szans zobaczyć na czas samochodu jadącego wiaduktem, a jadący wiaduktem nie ma szans zobaczyć na czas zjeżdżającego z S-ki.
Tam będą wypadki.
Fachowcy :nie3:

Arrakis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group