Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opcja - "pomógł"
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Maj, 2009   


Tu, niestety moja ,,mądrość" się kończy, poczekajmy na zdanie OZ :efendi2:


:gent:

 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 21 Maj, 2009   

miki, nie ma. Należało by wtedy dodać inny skrypt z nazwy nie pamiętam. Zamiast opcji pomógł można dodać skrypt "piwa" (klikamy i dajemy komuś piwo, które zbiera ;) ). Jest jeszcze plus i minus (pochwały i ostrzeżenia).

Choć kiedyś słyszałem (ale nie wiem ile w tym prawdy), że jest taka możliwość w phpbb by Przemo ale nie jestem VIP i ta opcja jest tylko w takim gronie dostępna. Chodzi o opcję "pomógł" każdy/każdemu.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Czw 21 Maj, 2009   

No właśnie o to mi chodziło. Dziękuję za odpowiedź. :efendi2:

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 21 Maj, 2009   

A czy to tak ważne, kto i ile ma na koncie "Pomógł" ? Czy robicie to tylko dla tej opcji i by się tym chwalić, czy z samej chęci pomagania?

:gent:

P.S. Zawsze można zmodyfikować skrypt, ale nie widzę w tym sensu.
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 21 Maj, 2009   

Jeśli mogę coś "pisknąć" to ja też nie widzę...

Każdy, każdemu a dzieci neo mogą sobie to klikać i po co? Kłopot, nerwy moderatora, interwencja administratora, cisza i spokój bezcenne... :)
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Czw 21 Maj, 2009   

Stevie napisał/a:
A czy to tak ważne, kto i ile ma na koncie "Pomógł" ? Czy robicie to tylko dla tej opcji i by się tym chwalić, czy z samej chęci pomagania?


Robię to z własnej nie przymuszonej woli. Ale jak mi Ktoś pomoże to jak mam Mu się odwdzięczyć i podziękować ?
Wiem dobrym słowem dziękuję.

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 21 Maj, 2009   

miki, dokładnie. Magiczne słowo: "naprz...." - upsss - DZIĘKUJĘ :!: :viktoria: :cool:

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 21 Maj, 2009   

A czy istnieje szansa bym mógł w swoim profilu zobaczyć to komu pomogłem? :efendi2:

[ Dodano: Sro 27 Maj, 2009 ]
2. Moderatorzy często mówią, że dopóki nikt napisał nic pod twoim postem, dopóty możesz go edytować. Otóż nie mogę. Otrzymuję komunikat, że minęło już 30 min od napisania postu i nie mogę go edytować.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
sonia
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

Witam.

Stevie napisał/a:
Cytat:
A czy to tak ważne, kto i ile ma na koncie "Pomógł" ? Czy robicie to tylko dla tej opcji i by się tym chwalić, czy z samej chęci pomagania?

Te retoryczne pytania - chyba - są jednoznaczne dla wszystkich, tym bardziej, że wskazania na koncie „Pomógł” wcale nie muszą być adekwatne do faktycznie udzielonej pomocy.
Pomocy, której możemy sobie udzielać bez możliwości uzyskania tzw. „punktu” (np. na pw bądź w sytuacji opisanej przez usera =Kaktus=).
Tym samym – mając „chyba”(?) na to przyzwolenie miki’ego - rekordzisty w temacie (miłe):
Cytat:
Robię to z własnej nie przymuszonej woli. Ale jak mi Ktoś pomoże to jak mam Mu się odwdzięczyć i podziękować ?
Wiem dobrym słowem dziękuję
.

to może wygodniej – całkowicie zlikwidować konto „Pomógł”, którego stan, niejednokrotnie, stał się „dziwnym” argumentem niektórych userów w ocenie innych przy typowych „przepychankach”.
Jak – dla mnie – wynik tego konta nie ma znaczenia i nie jest podstawą do oceny rozmówcy, bo uważam, że tylko „prześledzenie” całości jego wypowiedzi może stanowić jakąkolwiek ku temu podstawę. Wiem, że zabiera to wiele czasu, ale uważam, że warto, bo – niejednokrotnie – analizując takowe można doświadczyć „totalnej ewolucji myślenia i zachowań” pewnych userów.

Pozdrawiam Sonia.
p.s.
Nie – niczego nie narzucam – tylko pytam/”proponuję”, bo nie wiem czy to możliwe „techniczne”, ale skoro sam Stevie ma podobne podejście do tematu…?. Może warto.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

i napisał/a:
Moderatorzy często mówią, że dopóki nikt napisał nic pod twoim postem, dopóty możesz go edytować. Otóż nie mogę. Otrzymuję komunikat, że minęło już 30 min od napisania postu i nie mogę go edytować.

Edytować nie możesz, jednak możesz go skasować, wyjaśniałem to już na Forum, ale mogło Ci się to nie rzucić w oczy.

:gent:

 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

P_E:
Zauważyłem dopiero w Twoim mnie cytowaniu, iż zabrakło mi wyrazu "nie" w mojej wypowiedzi. Zamiast:
Cytat:
dopóki nikt napisał nic pod twoim postem
miało być
Cytat:
dopóki nikt nie napisał nic pod twoim postem
. Rozumiem, że na przyszłość można skasować swój post i napisać nowy, uzupełniony. :gent:

Królik:
Nie bardzo rozumiem to graficzne przedstawienie problemu. Toć ja tam właśnie klikałem. I nic.

Co do ilości znaków w nick'u - to może być jakiś trop. Kiedyś miałem przez to problemy na innym Forum. Tylko że, jeszcze nie tak dawno, u nas wszystko działało mi bez zarzutu.

A tam. Przeżyję i to.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

i napisał/a:
Rozumiem, że na przyszłość można skasować swój post i napisać nowy, uzupełniony.

Rozumujesz prawidłowo :cool:
Pomimo zagubienia paru literek w Twoim poście, zrozumiałem o co Ci chodzi.

:gent:


 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

i napisał/a:


Królik:
Nie bardzo rozumiem to graficzne przedstawienie problemu. Toć ja tam właśnie klikałem. I nic.




Przy niektórych userach jest błąd skryptu i nie pokazuje postów, które zostały uznane jako pomoc.


:gent:
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
seti 
5


Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 335
Skąd: z budżetówki
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

sonia napisał/a:
(...) konto „Pomógł”, którego stan, niejednokrotnie, stał się „dziwnym” argumentem niektórych userów w ocenie innych przy typowych „przepychankach”.

Z klawiatury mi to wyjęłaś. Niektórzy Użytkownicy wręcz lubują się w argumentacji, że ich oponent nikomu nie pomógł – czytaj: nie ma punktów „pomógł” – i wobec tego nie ma prawa zabierać głosu. Zabawne, że najczęściej piszą to ci, którzy są bardziej dokuczliwi niż pomocni.

Stevie napisał/a:
A czy to tak ważne, kto i ile ma na koncie "Pomógł" ? Czy robicie to tylko dla tej opcji i by się tym chwalić (...) ?

A jeśli nawet, to co w tym złego? Przecież nikt z „pomagających” nikomu tych punktów nie ukradł, tylko solidnie sobie na nie zapracował.

sonia napisał/a:
to może wygodniej – całkowicie zlikwidować konto „Pomógł” (...)

Kto wie, może byłoby to dobre posunięcie? Raz, że polityka NFoW – w zakresie ograniczania liczby tematów – skutecznie uniemożliwia przyznawanie „pomógł” tam, gdzie pytań i odpowiedzi jest najwięcej. Np. w dziale o szkolnictwie wojskowym.
Dwa – tak to już bywa, że nagradza się zwykle przynoszących „dobre wieści”. A zatem, jeśli ktoś da rzetelną odpowiedź, ale nie po myśli pytającego, raczej nie ma co liczyć na „pomógł”.
Trzy – nie wszyscy, którym udzielono pomocy, chcą dziękować – czy to przez punkty „pomógł”, czy to pisząc „dziękuję”. Do tego zdarzało się, że kilka osób odpowiadało, a tylko jedna dostawała punkt.
Cztery – są różne formy pomocy. Bywa, że czyta się jakiś post... I świat staje się weselszy.

Oczywiście, uznaniowe wyróżnienie, jakim jest „pomógł”, jest bardzo miłe. Ale jeśli ma budzić kontrowersje... To może rzeczywiście lepiej z niego zrezygnować?
_________________
"Kto jest głupszy: głupiec, czy ten, kto się go słucha?"
Obi-Wan Kenobi
 
 
Makawity
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

seti napisał/a:
sonia napisał/a:
to może wygodniej – całkowicie zlikwidować konto „Pomógł” (...)

Kto wie, może byłoby to dobre posunięcie?

Właściwie to dobry pomysł.
Wyje... znaczy wywalić opcje. Nikt do nikogo nie będzie mniał zażaleń. I zaorać jeszcze kilka innych opcji.
:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group