Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Sob 23 Maj, 2009
SUFO- ochrona jednostek
Opublikował Wiadomość
paker 
1


Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 19
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   SUFO- ochrona jednostek

Minęło trochę czasu, czy ktoś ma dane na temat ochrony przez SUFO ,bo ponoć coś drgnęło.
Jak długo jeszcze mam stać pod grzybkiem, ja chcę się szkolić, nie po to wstępowałem w szeregi armii zawodowej aby wykonywać zadanie bojowe w czasie pokoju stojąc przy budce wartowniczej.
_________________
PAKER
 
 
krzysiek2525 
1


Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 13
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

Zapowiada się że trochę postoimy na warcie. Dopiero się zastanawiają czy SUFO czy OWC. A przetarg będzie trwał. Pewnie z rok stania :(
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

Chyba Gajowy śpi.
Przecież równie dobrze można ten temat kontynuować w tym linku:

http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=539

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Zwitt 
8



Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 3290
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

Może warto by tworzyć kompanie wartownicze w ramach NSR?
_________________
ARMA PACIS FULCRA - Broń dźwignią pokoju
 
 
Ard 
1
chirurg lub ogrodnik



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 44
Skąd: lewa strona Wisły
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

W niektórych jednostkach SUFO, które miało w lipcu przejąć pełną wartę zostało wycofane z powodu cięć budżetowych ze względu na kryzys. Tam gdzie SUFO jest po przekroczeniu bramy jednostki nie posiadając nawet munduru można poruszać się swobodnie. Nikt na nikogo nie zwraca uwagi. Jedynie po deszczy nie wpuszczają do sztabu, aby nie zabłocić dywanów. Pomysł całkowicie bez wyobraźni. Poza tym to niejako wchodzenie MONu w łaski MSWiA. SUFO bowiem podlegają nadzorowi Komendanta Głównego Policji.
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini servit
 
 
Mf 
2



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 61
Skąd: taaaaaam
  Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   Re: SUFO- ochrona jednostek

paker napisał/a:
Minęło trochę czasu, czy ktoś ma dane na temat ochrony przez SUFO ,bo ponoć coś drgnęło.
Jak długo jeszcze mam stać pod grzybkiem, ja chcę się szkolić, nie po to wstępowałem w szeregi armii zawodowej aby wykonywać zadanie bojowe w czasie pokoju stojąc przy budce wartowniczej.



To jest jakieś nieporozumienie zgadzam się z tobą w 100%
,,Wojsko czas profesjonalistów” chyba profesjonalnej warty i obsługi kuchni
żałosne komunizm w naszej armii nigdy się nie skończy.
_________________
Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy
 
 
Puchacz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Maj, 2009   

To nie wszędzie są umundurowani ?. To w takim razie, po czym są rozpoznawalni, chyba że to byli żołnierze danej JW.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 27 Maj, 2009   

Puchacz, źle zrozumiałeś Ard`a. Chodziło mu o to, że SUFO nie reaguje na osoby będące po cywilnemu już na terenie jednostki.

SUFO musi (w myśl ustawy) być w umundurowaniu.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Puchacz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Maj, 2009   

Teraz zrozumiałem :gent:
 
 
paker 
1


Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 19
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

Panowie jest dobrze od lipca SUFO na posterunki prawie we wszystkich jednostkach w kraju .Gratulacje dla ludzi którzy w końcu zrozumieli że to się po prostu opłaca.
_________________
PAKER
 
 
Ard 
1
chirurg lub ogrodnik



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 44
Skąd: lewa strona Wisły
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

paker, prawie. Czyli nie wszędzie. W niektórych jednostkach SUFO nie będzie.

Stevie trafnie wyjaśnił o co mi chodziło. Dodam tylko, że osoba będąca po cywilnemu może być... cywilem, a na teren jednostki dostała się jako pracownik jakiejś firmy wykonującej prace "za bramą". To znaczy nie posiada przepustki. Po przejściu przez bramę wolna amerykanka. Nawet w jednostkach przygranicznych (zachód, granica z Niemcami). Z punktu ochrony informacji niejawnych nie jest to najlepsze wyjście.
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

Panowie w czasach PRL, każdy kandydat ( podchorąży, kadet, elew ) na żołnierza zawodowego pełnił służbę wartowniczą. Dzięki temu doświadczeniu, umiałem docenić trud żołnierza pełniącego służbę wartowniczą!
_________________
http://www.pracownicywojska.ugu.pl/index.htm
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

Ja to się trochę jednak dziwuję dlaczego my - wojsko nie potrafiłoby się samo obronić, pilnować. Dodatkowo wydawać na tą ochronę grube miliony polskich złotych. A ochroniarze dostają po 1200 zł ... większość zabierają właściciele owych agencji.
 
 
Mf 
2



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 61
Skąd: taaaaaam
Wysłany: Wto 02 Cze, 2009   

adamfux napisał/a:
Panowie w czasach PRL, każdy kandydat ( podchorąży, kadet, elew ) na żołnierza zawodowego pełnił służbę wartowniczą. Dzięki temu doświadczeniu, umiałem docenić trud żołnierza pełniącego służbę wartowniczą!


Precz z komunistami..
 
 
Mf 
2



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 61
Skąd: taaaaaam
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009   

Po prostu myślę że pełnienie służby wartowniczej nic nie da dla współczesnego żołnierza.
Mam nadzieję że nasze wojsko w końcu zacznie mieć coś wspólnego z wojskiem bo jak do tej pory to szkoliło wyłącznie wartowników , sprzątaczki oraz obsługę kuchni...
:brawo:

Cytując, naciśnij przycisk i podaj źródło oraz w celu sprawdzenia jak to wygląda. Poprawiłem

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group