Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak najlepiej zaliczyć egzamin z WF do szkół wojskowych
Opublikował Wiadomość
alucard1984 
1
Bóg, homor, Ojczyzna.


Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 24 Maj, 2009   Jak najlepiej zaliczyć egzamin z WF do szkół wojskowych

Witam

Mam pytanie do osób które dostały się do studium oficerskiego bądź odbyły egzamin do niego: na jakiej wysokości umieszczony jest drążek ?

W specyfikacji tego testu na stronie WSOWL jest napisane "minimum 220 cm", zastanawiam się czy faktycznie nie jest on umieszczony wyżej, w końcu to stwierdzenie tego nie wyklucza.

Pytam gdyż przy moim wzroście tj. 185 cm musze przy tej wysokości podginać nogi do tyłu, a jak zapewne wiecie utrudnia to podciąganie.

pozdrawiam :)

Wydzieliłem i przykleiłem temat

P_E
_________________
"Najpierw uczyń się niepokonanym, a potem szukaj słabości u przeciwników."
 
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 24 Maj, 2009   

To straszne. Ja mam wzrostu 190 cm i żyję. Mało tego podciągam się na drążku znajdującym się na wysokości ~180 cm.

Dasz radę.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
felice 
2


Wiek: 51
Dołączyła: 18 Lis 2008
Posty: 95
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 25 Maj, 2009   

A propos podciągania na drążku, czy obowiązuje jakakolwiek technika, czy też nieważne jak, aby tylko broda znalazła się powyżej prężnika drążka (oczywiście nachwytem i powrót do zwisu o ramionach wyprostowanych w stawach łokciowych)
_________________
Lepiej się nie odzywać i wydawać się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości
 
 
Roby 
4
Wciąż w SZ RP



Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 233
Skąd: Skopanie-Braniewo
  Wysłany: Pon 25 Maj, 2009   

alucard1984 napisał/a:
Pytam gdyż przy moim wzroście tj. 185 cm musze przy tej wysokości podginać nogi do tyłu, a jak zapewne wiecie utrudnia to podciąganie.


A przy moim wzroście gdybym podszedł po Tobie do drążka - musiałbym dość wysoko się wybić, aby go dosięgnąć (jeżeli byłby na wys.np. 240cm)

Więc wniosek jest prosty trzeba ćwiczyć :!: , ćwiczyć :!: i jeszcze raz ćwiczyć :!: - lub podejść do ławeczki i "pompować" ;)
_________________
Żyj ! - krzyknęła Nadzieja, bez Ciebie nie potrafię - odparło cicho Życie...

www.pajacyk.pl www.polskieserce.pl
 
 
kondor44 
1


Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

felice napisał/a:
A propos podciągania na drążku, czy obowiązuje jakakolwiek technika, czy też nieważne jak, aby tylko broda znalazła się powyżej prężnika drążka (oczywiście nachwytem i powrót do zwisu o ramionach wyprostowanych w stawach łokciowych)


Ćwiczenie wykonujesz z tzw. "martwego zwisu" ('dead hang', jak na to Anglosasi mawiają, brzmi jakoś lepiej), bez dodatkowych ruchów ciałem (nie może wystąpić "narzucanie" ciała na drążek przez jakieś szarpanie, ruchy miednicą etc.). Podciągnąć się musisz wykorzystując jedynie siłę mięśni ramion, nie zaś siłę odśrodkową czy cokolwiek innego. Zresztą- zobaczysz, że oficer pilnujący egzaminów nie będzie po prostu zaliczał powtórzenia, które wyda mu się podejrzane z jakiegoś względu. Z jakiego? O tym będzie wiedział tylko ów oficer.
_________________
Ja się z panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół.
 
 
felice 
2


Wiek: 51
Dołączyła: 18 Lis 2008
Posty: 95
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Tak właśnie myślałem ale o dziwo w opisie ćwiczenia nie podali tego drobnego szczewgółu.
_________________
Lepiej się nie odzywać i wydawać się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Cytat:
• dla mężczyzn
– bieg na dystansie 1000 m;
– bieg 10x10 m;
podciąganie (siłowe) na drążku wysokim (wykonywane siłą bez dodatkowych ruchów ciała - nachwytem);
za załącznikiem nr 3 ze strony www.wso.wroc.pl dot. rekrutacji.

Ten mały szczegół też jest podany.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
felice 
2


Wiek: 51
Dołączyła: 18 Lis 2008
Posty: 95
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Czyli mam rozumieć, że ta zasada dotyczy wszystkich szkół wojskowych ?
_________________
Lepiej się nie odzywać i wydawać się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Szkoły podoficerskie: "styl dowolny"-techniczny, można się wybijać z nóg, bioder.
Wyższe szkoły oficerskie: "styl siłowy"-dot. WSO jak jest w WSOSP nie mam pojęcia.

Jak sprawa się ma w akademiach nie mam pojęcia.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
felice 
2


Wiek: 51
Dołączyła: 18 Lis 2008
Posty: 95
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Z tego co wiem to na WAT i WSOSP obowiązuje styl siłowy, a na AMW styl dowolny.
_________________
Lepiej się nie odzywać i wydawać się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości
 
 
thalia_ 
1


Dołączyła: 30 Mar 2009
Posty: 21
Skąd: małopolskie
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009   

Witam,
mam prośbę: czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak dokładnie wygląda uginanie ramion na ławeczce na teście sprawnościowym dla kobiet? Pytałam już kilku osób i opinie są podzielone. Czy wygląda to w ten sposób, że nogi są na podłodze, a ręce oparte na ławeczce (czyli ciut wyżej), czy po prostu i ręce i nogi są na ławeczce i chodzi o to by robiąc pompki ręce nie były rozstawione szeroko?
Pozdrawiam
MR
 
 
kłyś 
4
Kłyś


Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 249
Skąd: Wojska Ladowe
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009   

Ręce oparte na ławce (trochę wyżej) nogi na podłodze. Podczas ugięcia ramion, trzeba dotknąć klatką piersiową do ławki.
Powodzenia na egzaminie
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1704
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009   

http://www.mon.gov.pl/pl/strona/210/PG_124_145
Cytat:
Uginanie i prostowanie ramion w podporze leżąc przodem na ławeczce gimnastycznej - prowadzi się w stroju sportowym. Na komendę „Gotów” kontrolowany wykonuje podpór leżąc przodem na ławeczce, nogi złączone lub
w lekkim rozkroku – maksymalnie na szerokość bioder. Na komendę „Ćwicz!” ugina ramiona tak, aby stawy barkowe znalazły się poniżej stawów łokciowych (sylwetka wyprostowana – tzn. barki, biodra i kostki stóp stanowią linię prostą), następnie wraca do podporu i ponawia ćwiczenia. Ćwiczenie wykonuje się
w jednym ciągu (bez przerw między kolejnymi powtórzeniami). Oceniający (kontrolujący) głośno odlicza ilość zaliczonych powtórzeń. Jeżeli kontrolowany wykona ćwiczenie niezgodnie z opisem np.: nie ugnie ramion lub ich całkowicie nie wyprostuje, zatrzyma się, nie utrzyma całego ciała w linii prostej oceniający (kontrolujący) podaje ostatnią liczbę powtórzeń.
 
 
thalia_ 
1


Dołączyła: 30 Mar 2009
Posty: 21
Skąd: małopolskie
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009   

Uff Dziękuję za odpowiedź, przyznam, że mi ulżyło bo te pompki z nogami i rękami na ławeczce są zabójcze.

[ Dodano: Sro 03 Cze, 2009 ]
Przepraszam, że zawracam głowę, ale mam jeszcze jedno pytanie: czy osoba wykonująca ćwiczenie razem z ławeczką tworzą linie prostą, czy układ podobny do gestu jaki pokazuje np. trener podczas meczu prosząc o czas sędziego (chodzi mi tu o możliwość szerokiego rozstawienia rąka na ławeczce)?
 
 
mariusz1515 
1
Bóg Honor Ojczyzna


Wiek: 40
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 38
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Sob 27 Cze, 2009   Wso studium 12mies

Witam.Na czym polega podciąganie? Tzn podczas podciągania, można za którymś razem podciągania w zwisie wstrzymać ruch na 2, 3 sekundy żeby złapać przysłowiowy oddech. Czy trzeba robić podciągnięcia ciągle bez żadnych sekundowych odpoczynków.Pozdrawiam
_________________
Bóg Honor Ojczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group