Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komputer się wyłącza po uruchomieniu
Opublikował Wiadomość
SWI192 
4



Wiek: 51
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 250
Skąd: pomorze zach
  Wysłany: Sro 10 Cze, 2009   Komputer się wyłącza po uruchomieniu

Witam , od jakiegoś czasu zaobserwowałem pewien problem z uruchomieniem mojego PC-ta. Problem ten objawia się w dość denerwujący sposób , tzn włączam komputer , odpala się system ( XP ) i po dosłownie chwilce komputer wyłącza się . Uruchamiam ponownie , a on wyłącza się już zanim odpali system , i tak dalej nieraz po kilku próbach udaje się uruchomić go na dłużej ( na tyle żeby zadać pytanie na forum ). Komputer ma już trzy lata , do tej pory nic go nie bolało ( śmigał jak młody ) , nic nie było grzebane w biosie ( z wiadomych przyczyn ) . Proszę o pomoc , radę co może być przyczyną takiego zachowania. Z góry dziękuję i pozdrawiam .
 
 
 
Krzysztof Kozdr 
2
Parker 71


Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 88
Skąd: RADOM
Wysłany: Sro 10 Cze, 2009   

Cześć SWI192 miałem podobny problem,u mnie zepsuła się karta graficzna.
Wymienili mi ją na nową i komputer śmiga dalej jak na starej.
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Cze, 2009   

Podaj więcej szczegółów proszę. :czytanie:
 
 
Diaderny 
4
jo


Wiek: 51
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 202
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Witam miałem podobny problem lecz u mnie rozłączał się automatycznie ponieważ był luźny cooler na procku. Jak tylko odpaliłem i załadował się system to od razu po chwili koniec.
Dokręciłem i śmiga dalej. Ale przyczyn może być więcej.
 
 
Janek 
4
cywil tak myśle, mówie i pisze


Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 263
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Tak jak pisze Diaderny przyczyn może być wiele. Najprostsza i częsta to brudne wentylatory na procesorze, grafice i w zasilaczu. Jak nie były czyszczone to przez 3 lata nazbierało sie.
 
 
SWI192 
4



Wiek: 51
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 250
Skąd: pomorze zach
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Witam , kempczol nie wiem o jakie szczegóły chodzi , w zachowaniu kompa ( to wydaje mi się że napisałem wszystko co zaobserwowałem , chyba że powinienem zwrócić uwagę na jakieś szczegóły ). Podstawowe parametry komputera to : Procesor AMD Athlon (tm) 64 Processor 2800+ ; karta graficzna : RADEON x 300/550 series (secondary) ; karta sieciowa NVIDIA nForce Networking Controller. Dodatkowo internet przez router po kablu ( ale moje kłopoty zaczeły się trochę wcześniej , przed podłączeniem routera ).

[ Dodano: Czw 11 Cze, 2009 ]
Janek wentylatory czyszczę regularnie , raz w miesiącu ale nie rzadziej niż co dwa.

Aby poprawić swój post użyj przycisku miast . :!: P_E

 
 
 
Pułkownik Kwiatkowski 
5
last fair-walka z betonem



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 413
Skąd: 152mm
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Może masz za słaby zasilacz lub po prostu coś się za mocno grzeje? Miałem dokładnie taki sam problem jak Ty ale problemem okazał się wirus.Niestety nie mogłem go usunąć bo Windows nie chciał się odpalać ale szybki reinstal systemu i po kłopocie.
_________________
Walka z betonem i obalanie mitów.......
 
 
Janek 
4
cywil tak myśle, mówie i pisze


Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 263
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Sadząc z Twojego opisu to nie wyświetla Ci się niebieski ekran z komunikatami STOP, tylko następuje samo resetowanie BIOSu, co świadczy o uszkodzeniu jakiegoś elementu . Masz dwa wyjścia:
1. Oddać PC do serwisu - oni przez podmianę kolejnych elementów szybko znajdą co jest uszkodzone.
2. Próbować samodzielnie zaczynając od twardego dysku, ale to wymaga doświadczenia.

pozdr :gent:
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Mam pytanie dokonałeś jakiś instalacji w ostatnim czasie?

:gent:
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
druh 
3



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 117
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Miałem podobny problem i u mnie był problem z zasilaczem. Spróbuj pożyczyć skądś jakiś inny zasilacz i sprawdź czy na nim też będą takie kłopoty.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Sądzę, że na płycie głównej któryś z elementów został uszkodzony. Sprawdź, czy kondensatory nie są napęczniałe lub się nie wylały. :?:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Sprawdź czy między procesorem a jego radiatorem nie jest sucho. Po trzech latach mogła po prostu wyschnąć pasta mająca zadanie poprawienia odprowadzania ciepła pomiędzy tymi dwoma elementami.
:gent:
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

SWI192 napisał/a:
Podstawowe parametry komputera to : Procesor AMD Athlon (tm) 64 Processor 2800+ ; karta graficzna : RADEON x 300/550 series (secondary) ; karta sieciowa NVIDIA nForce Networking Controller.
i o to chodziło. :czytanie:

Mamy podobny sprzęt i jeżeli nie instalowałeś Service Pack 3 do Windows XP, to tak jak radził T-J sprawdź stan pasty między radiatorem a rdzeniem.
Akurat z obydwoma problemami dałem sobie radę.

Service Pack 3 powodował:
http://dobreprogramy.pl/i...a+uzytkownikow?
oraz w przypadku procesorów AMD:
http://www.idg.pl/news/15....restartem.html

Nie wiem jak teraz jest ale ja używam wciąż SP-2.

Zaś do co pasty, to chętnie służę pomocą jak to bezboleśnie zrobić, gdyby poniższe linki nie pomogły.

Tutaj podpowiedź:

http://enter.chip.pl/view...dcc59de3f4171e9

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

Pozdrawiam. :gent:
 
 
SWI192 
4



Wiek: 51
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 250
Skąd: pomorze zach
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Dziękuję wszystkim , będę próbował kempczol zrobić to jak w podanych linkach , ale jak sobie nie dam rady to się odezwę . :gent:
 
 
 
Pułkownik Kwiatkowski 
5
last fair-walka z betonem



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 413
Skąd: 152mm
Wysłany: Sob 13 Cze, 2009   

Wrzucaj od razu płytę z Windowsem.Myślę że skoro do tej pory działał to może to jakiś wirus lub coś w tym stylu.
_________________
Walka z betonem i obalanie mitów.......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group