Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Urzędnicza opieszałość w OR WAM Szczecin
Opublikował Wiadomość
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Ludzie czy Wy czytacie co się pisze?
Antonio vel Brzytwa
To nie urząd ma zażądać od obywatela ale obywatel od urzędu. Żadne druki urzędowe i zapiski na nich, żadne paragrafy dotyczące organów administracji nie mają tu zastosowania. Odwracamy czynność. Tym razem to nie WAM od nas ale my od WAMu żądamy. Czy tak trudno to zrozumieć? Zasada, że na żądanie ma być podstawa prawna działa tylko w jedna stronę w kierunku urząd - obywatel. W druga stronę ta zasada konieczności posiadania podstawy prawnej nie działa. Mamy takie prawo zażądać zaświadczenia oświadczenia od urzędu bo nie ma zakazu prawnego wystawienia takiego zaświadczenia przez WAM. A jak on zdobędzie to od innego obywatela to jest problem urzędu a nie strony wnoszącej żądanie. To po stronie WAMu stoi obowiązek udowodnienia, że czynność za którą mamy zapłacić została faktycznie wykonana. Bo my mamy zapłacić (w tym wypadku) za konkretną czynność tzn. malowanie ścian. Nie za gotowość do pomalowania, nie za pomalowanie w przyszłości ale za konkretnie wykonaną robotę. I to WAM ma udowodnić, że robotę wykonał. Nie że wypłacił pieniądze ale że ściany fizycznie zostały pomalowane. I jeżeli mamy wątpliwość, że to za co chcą kasę nie zostało wykonane to mamy podstawę nie zapłacić. Wszak nie płaci się za usługę, której nie wykonano. I na tym polega cały sens tego działania z zaświadczeniami i oświadczeniami. WAM musi udowodnić, że zrobił to (nie koniecznie własnymi rękami) za co chce pieniędzy. Bo jeżeli ściana fizycznie nie została pomalowana tyle razy ile razy wykazuje WAM to znaczy, że mamy do czynienia z próbą wyłudzenia nienależnego świadczenia pieniężnego przez instytucję. A my żądaniem zabezpieczamy swój własny interes prawny polegający na przeciwdziałaniu takiej sytuacji, że ktoś próbuje (według naszego subiektywnego odczucia, posiadanej wiedzy oraz dotychczasowych doświadczeń współpracy z daną instytucją) wyłudzić od nas pieniążki.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Gecko, opróżnij swoją skrzynkę bo nie mogę wiadomości wysłać z załącznikiem.
A WAM odpowiedział ,że oni tego malowania nie muszą wykonać teraz tylko jak zajdzie taka potrzeba. Ponieważ nowi lokatorzy nie mieli remontu więc nie było trzeba malować. Czyli z tego co rozumiem to jeśli tego mieszkania (według WAM) nie przejmie nikt kto będzie uprawniony do remontu według ustawy to pieniądze moje będą wisiały w powietrzu.
Jeśli chodzi zaś o rozliczenie z ogrzewania i wody to wspólnota mieszkaniowa rozlicza wodę raz na pół roku a ogrzewanie raz na rok więc muszę czekać dalej. Tylko nie rozumiem nie ma przepisów administracyjnych w jakim czasie mają mnie rozliczyć.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Skrzyneczka gecko@onet.eu puściutka. :)
U mnie rozliczenie trwało aż 3 miesiące ale po odpowiednich pismach mocno przyspieszyli. Spokojnie,. Rzekł bym że jest super. Właśnie zanegowali potrzebę tego trzeciego malowania czyli podważyli swój własny protokół. ostatnim pismem stwierdzili, że nie ma potrzeby trzeciego malowania a w związku z tym nie ma za co zapłacić, gdyż wcześniejszy protokół był wykonany wadliwie (przeszacowany). Jeżeli masz to na piśmie to jest to podstawa do ponownego naliczenia. Jak będę w domciu to postaram się Ci wszystko opisać. Mam pisma z podstawami prawnymi bo pisałem do nich (inny WAM ale problemy takie same). U mnie dodatkowo pomimo, że zdałem mieszkanie to jeszcze przez przez dwa czy trzy miesiące przychodziły korekty, A potem korekty korekt opłat i tak trwało aż do jednego pisma i sprawa skończyła się w tydzień. Pamiętaj, że Ty nie rozliczasz się ze Wspólnotą ale z WAM. Rozliczenie ze Wspólnota to problem WAM.
Tu akurat adekwatne jest powiedzenie:
"A co konia obchodzi, że się wóz wywraca".
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Gecko napisał/a:
Ludzie czy Wy czytacie co się pisze?
Antonio vel Brzytwa
To nie urząd ma zażądać od obywatela ale obywatel od urzędu.


No to samo zasugerowałem w swojej wypowiedzi. O co ci chodzi? Vel srel :)
_________________
....
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Mało tego jeśli chodzi o ogrzewanie i wodę powołują się na rozporządzenie MON z 19 listopada 2010 roku w sprawie opłat za używanie lokali.... tylko tam nie ma nic o lokalach zdanych ,ale użytkowanych.

[ Dodano: Pon 15 Cze, 2015 ]
Pierwsza sprawa to taka ,że udało się wygrać z WAM o naliczenie kosztów za pomalowanie ściany. Dostaliśmy odpowiedź z Warszawy ,że nie powinno być to naliczone ponieważ malowanie nie jest naruszeniem konstrukcji ani zniszczeniem.
A teraz jeśli ktoś wie może mi napisać jakiś paragraf ile WAM ma czasu na zwrot nadpłaty za c.o ?
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Nie 28 Cze, 2015   

Uważam, że to co wywalczyła Anewik z WAM może być bardzo ale to bardzo ważne dla wielu żołnierskich rodzin. Niemal epokowy przełom w kontaktach pomiędzy zdającym kwaterę a WAM. Okazuje się, że płacenie za trzecie malowanie bo ściana ma zbyt jaskrawy kolor jest bezpodstawne i nie powinno mieć miejsca. To było i jest nabijanie ludzi w butelkę przez WAM. Myślę, że Anewik zapoda więcej szczegółów.
Pozdrawiam
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Pon 29 Cze, 2015   

Dzięki Gecko za wszelką pomoc. Jeśli chodzi o malowanie ścian w mieszkaniach WAM nie stanowi ulepszenia standardu lokalu i nie narusza jego struktury czy konstrukcji jak również nie jest uszkodzeniem elementu wyposażenia lokalu. Także nie stanowi zdarzenia uzasadniającego remontu lokalu na kosz najemcy.
Niestety to nie koniec naszej walki z WAM OReg Szczecin. Teraz walczymy o zwrot nadpłaty - pismo już poszło do Warszawy.
Pracownik WAM wpłacił moją nadpłatę na kartotekę mieszkania bez mojej zgody co jest niezgodne z rozporządzeniem MON z 19 listopada 2010 roku. Mało tego po moim piśmie o zwrot nadpłaty częściowej ponieważ miałam tam nie zapłacony czynsz na jednym mieszkaniu dowiedziałam się że na wcześniejszym mieszkaniu był dług (telefonicznie po dwóch latach) O czym ja nie wiedziałam ponieważ przy zdawaniu mieliśmy konto na zero a oni nie raczyli przysłać nam rachunku z terminem oraz numerem konta na który mamy to wpłacić i zabrali nam na poczet tego pieniądze. Dziś dostałam pismo o tym ,że zabrali powołując się na art 498 par1 kodeksu cywilnego. Także walka dalej trwa.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pon 29 Cze, 2015   

To teraz Ty powołaj się na ten sam kodeks ale art. 505
Art. 505. Nie mogą być umorzone przez potrącenie:
4) wierzytelności, co do których potrącenie jest wyłączone przez przepisy szczególne.

Przepisem szczególnym jest rozporządzenie MON, które określa sposób domagania się nadpłaty czy niedopłaty (par. 8 ust 8). Tak więc cytowany przez nich artykuł tutaj akurat nie działa. Ktoś u nich zawalił a Ty teraz ponosisz koszty. A ja jeszcze na Twoim miejscu na beszczela przytoczyłbym protokół przekazania kwatery w którym nie ma ani słowa na temat zaległych obciążeń - a to jest podstawowy dokument do dokonywania przez WAM jakichkolwiek rozliczeń i żądań.
Proponuję pismo odwołujące się od kwita OR WAM do Warszawy z uzasadnieniem niedopuszczalności prawnej wykorzystania art. 498 ust. 1.
a jeszcze jak masz stary kwit z WAM rozliczeniowy z którego wynika konto zero dla poprzedniego mieszkania to jego kopię załącz do niego. I wykaż, że wtedy było OK a teraz nagle z księżyca spadła jakaś zaległość? I jeszcze bym walnął skargę do Prezesa WAM na Dyrektora OR WAM o możliwość niedopełnienia obowiązków wynikających z rozporządzenia MON (to o rozliczaniu) polegające na tym, że nie wykonał par. 8 ust. 5 i przez x lat nie poinformował Cie o istniejącej zaległości pomimo że dokładnie znał Twoje miejsce przebywania. To jest działanie na szkodę WAM bo te pieniążki powinny od x czasu być na koncie WAM a jeżeli ich nie ściągnięto wtedy to nie były.
Pozdrawiam
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   

To jak na razie tak napisałam a te pismo dostałam już po wysłaniu tamtego. W tym momencie nie mam nawet tej końcówki na koncie więc coś jest narzeczy. Teraz muszę cierpliwie czekać aż Warszawa odpiszę. Chodzi właśnie o to że na dzień dzisiejszy nie dostałam nic od WAM tylko to co wczoraj przysłali kartotekę konta ale tylko jak zaksięgowali tą niedopłatę tylko tyle się cofnęli.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Czw 02 Lip, 2015   

To w kontekście tego pisma (kartoteka) napisz żądanie sprostowania błedu polegającego na wykazaniu jakiś niedopłat oraz jeżeli jednak nie jest to błąd to o wyjaśnienie skąd powstała niedopłata skoro w czasie zdawania mieszkania wszystko było na zero a potem nikt nigdy nie przesłał Ci jakiegokolwiek pisma które wskazywałoby na istnienie takiej niedopłaty. Będziesz miała papiery do późniejszych potencjalnych odwołań czy skarg.
Pozdrawiam
 
 
leszek64_64 
1


Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: z Polski
Wysłany: Nie 05 Lip, 2015   Urzędnicza opieszałość w OR WAM Szczecin

Z przykrością czytam te wpisy gdyż moje doświadczenia z OR w Szczecinie są zupełnie inne. Ponad rok temu będąc jeszcze w służbie ( a już z rozkazem o zwolnieniu) zdałem mieszkanie i dostałem odprawę mieszkaniową.Pomimo tego, że opinie co do zasadności wypłaty były rózne wszystkie sprawy udało mi się załatwić w ciągu około dwóch miesięcy (z wypłatą pieniędzy). Nie ukrywam,że dużą pomoc udzieliły mi dwie Panie którym się "chciało pomóc" i którym jestem bardzo wdzięczny do dzisiaj.Nadmieniam,że nie jestem krewnym ani pracownikiem WAM.
Pozdrawiam.
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Sro 29 Lip, 2015   

Dostałam odpowiedz oni są albo tępi albo ze mnie próbują zrobić idiotkę.

[ Dodano: Czw 11 Sie, 2016 ]
Witam kolejny problem. Tym razem nie u mnie tylko mojego kolegi. Mieszkanie służbowe od 12 lat w którym palą się mu gniazdka. Nie ma prądu prawie wszędzie. Grozi to spaleniem mieszkania. WAM czy jak to teraz się nazywa mówi mu ,że zmieniły się przepisy i on ma to zrobić na swój własny koszt. Jak to jest??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group