Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
VIII Zmiana PKW Afganistan
Opublikował Wiadomość
czakaz1967 
1


Wiek: 57
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 25
Skąd: polska
Wysłany: Sob 20 Lut, 2010   

Zgodnie z Ustawą z dnia 22 stycznia 1999 r. O OCHRONIE INFORMACJI NIEJAWNYCH Art. 42.
1. Wszystkie czynności przeprowadzone w toku postępowań sprawdzających muszą być rzetelnie udokumentowane i powinny być zakończone przed upływem:
1) 2 miesięcy - od daty pisemnego polecenia przeprowadzenia zwykłego postępowania
sprawdzającego lub złożenia wniosku o przeprowadzenie zwykłego postępowania
sprawdzającego wraz z wypełnioną ankietą;
Powodzenia :D
 
 
Satsumi
5


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 865
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Cześć
Słyszałem że wielu z jadących na X zmianę to czołgiści czy to oznacza że do Afganistanu wysyłamy czołgi ?
Bo jeżeli nie to jest to dla mnie troszeczkę nie logiczne.
Pozdrawiam
_________________
"Na luksus bycia pacyfistami moga sobie pozwolic tylko wnuki krwawych militarystow"
 
 
Irecco 
5
Czy Dowódca o tym wie...?



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 894
Skąd: Polanda
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Satsumi napisał/a:
Słyszałem że wielu z jadących na X zmianę to czołgiści czy to oznacza że do Afganistanu wysyłamy czołgi ?
Bo jeżeli nie to jest to dla mnie troszeczkę nie logiczne.


Stary, jeżeli VII zmianę wystawiła 1BPanc Wesoła, VIII wystawia 10BKPanc Świętoszów to nie znaczy zaraz że zabiorą ze sobą czołgi. Po to właśnie jest 6_cio miesięczne szkolenie i różnego rodzaju szkolenia doskonalące żeby nabyć umiejętności. ;)
_________________
Nie smućcie się, że nie piastujecie stanowisk.
Troszczcie się o to, by być stanowisk godni.
/Konfucjusz/
 
 
Znajomy 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 317
Skąd: Cała Polska
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Satsumi, ma po trochu rację.
Irecco, jeżeli sądzisz że w ciągu 6 miesięcy (papierkowych) da się zrobić z dobrego czołgisty dobrego zmechola lub piechocińca to chyba trochę się mylisz. Nie da rady wyrobić w żołnierzu pewnych nawyków.
 
 
Irecco 
5
Czy Dowódca o tym wie...?



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 894
Skąd: Polanda
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Znajomy, Masz rację ale ilu jest np etatowych kierowców Rosomaków w WP.

Przerobiliśmy tan problem podczas kompletowania VII zmiany ISAF. Chyba są chłopaki przygotowani przyzwoicie. Takie jest moje skromne zdanie. :cool:
_________________
Nie smućcie się, że nie piastujecie stanowisk.
Troszczcie się o to, by być stanowisk godni.
/Konfucjusz/
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Żeby ukrócić tę bezprzedmiotową dyskusję prowadzoną pod hasłem czy z czołgisty można zrobić strzelca lub kierowcę Rosomaka, to informuję, że w etacie SZ RP nie ma na stałe wpisane specjalności niezbędnych na "misjach" typu ISAF. Etat za każdym razem (do każdej zmiany) pisany jest na nowo, specjalności dobierane stosownie do potrzeb, rodzaju zadań, doświadczeń oraz możliwości organizacyjno-szkoleniowo-finansowych naszego wojska. Dlatego między innymi wdrożono roczny cykl przygotowania kolejnych zmian PKW do misji aby sprostać tym wymaganiom oraz chociaż po części przygotować "ochotników" do działań w innym środowisku niż tutaj w kraju, do którego dotychczas byli przygotowywani. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Irecco 
5
Czy Dowódca o tym wie...?



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 894
Skąd: Polanda
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

~~Ad~~ napisał/a:
Dlatego między innymi wdrożono roczny cykl przygotowania kolejnych zmian PKW do misji aby sprostać tym wymaganiom oraz chociaż po części przygotować "ochotników" do działań w innym środowisku niż tutaj w kraju, do którego dotychczas byli przygotowywani.
dokładnie tak Kolego, dokładnie. Z własnych doświadczeń wiem że jest to system w miarę wydolny i skuteczny. Wszystko zależy od chęci i zaangażowania szkolonych. :cool:
_________________
Nie smućcie się, że nie piastujecie stanowisk.
Troszczcie się o to, by być stanowisk godni.
/Konfucjusz/
 
 
Kapralos 
2



Wiek: 45
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 55
Skąd: z Polski
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

W nawiązaniu do czasu oczekiwania na poświadczenie bezpieczeństwa, to o ile się nie mylę osoby wyjeżdżające na misję są traktowane z wyższym priorytetem niż,że tak powiem "zwykli" żołnierze oczekujący na ten dokument,sam będę po powrocie z kursu składał ankietę do poufnego i z tego co jest mi wiadomo, tak właśnie jest.


Pozdrawiam
 
 
posejdon 
1


Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: szczecinek
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Mam pytanie, jak się dostać na misję do Afganistanu :?: :?:

[ Dodano: Nie 21 Lut, 2010 ]
Jestem żołnierzem zawodowym i chciałbym się załapać z inną jednostką.
_________________
posejdon
 
 
SZARSON 
1


Wiek: 38
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

....Poświadczenie bezpieczeństwa jest wymagane od stanowiska d-ca drużyna z tego co mi wiadomo .....
 
 
Znajomy 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 317
Skąd: Cała Polska
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

posejdon dzwoń do jednostki która organizuje wyjazd. Pytaj się o etat a jak znajdziesz pisz wniosek do swojego dowódcy, bo to on musi Ci wyrazić zgodę.
 
 
gehas11 
1


Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 19
Skąd: Żagań
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

gdzieś było napisane w tym wątku że IX zmianę wystawia 17 z międzyrzecza, a nie przypadkiem 34 brygada z żagania? Ja jestem przekonany że tak
 
 
Satsumi
5


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 865
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010   

Cześć
Tytułem tego:
Cytat:
Stary, jeżeli VII zmianę wystawiła 1BPanc Wesoła, VIII wystawia 10BKPanc Świętoszów to nie znaczy zaraz że zabiorą ze sobą czołgi. Po to właśnie jest 6_cio miesięczne szkolenie i różnego rodzaju szkolenia doskonalące żeby nabyć umiejętności.

I tego
Cytat:
Żeby ukrócić tę bezprzedmiotową dyskusję prowadzoną pod hasłem czy z czołgisty można zrobić strzelca lub kierowcę Rosomaka, to informuję, że w etacie SZ RP nie ma na stałe wpisane specjalności niezbędnych na "misjach" typu ISAF. Etat za każdym razem (do każdej zmiany) pisany jest na nowo, specjalności dobierane stosownie do potrzeb, rodzaju zadań, doświadczeń oraz możliwości organizacyjno-szkoleniowo-finansowych naszego wojska. Dlatego między innymi wdrożono roczny cykl przygotowania kolejnych zmian PKW do misji aby sprostać tym wymaganiom oraz chociaż po części przygotować "ochotników" do działań w innym środowisku niż tutaj w kraju, do którego dotychczas byli przygotowywani.

Nie wiem czy w 6 miesięcy można zgrać tak dobrze mieszany pododdział i obym nigdy nie musiał się o tym przekonywać. Moje pytanie jest natomiast inne:
Co się stanie jeżeli "Ktoś" wjedzie do naszego pięknego kraju ? Kto siądzie jako załogi do tych "opuszczonych" czołgów ? Zrobi się chętnym 6 miesięczne szkolenie ? ;) Czy wzorem Gruzinów będą siedzieć na tyłkach i czekać na samolot ?
Rozumiem wysyłanie tam piechoty zmechanizowanej - są Rosomaki wiec będą oni jeździli na pojazdach które znają. Ale wysyłanie na ich miejsce Pancerniaków uznaje za co najmniej nie trafione.
Pozdrawiam
_________________
"Na luksus bycia pacyfistami moga sobie pozwolic tylko wnuki krwawych militarystow"
 
 
wujek 
1


Wiek: 37
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010   

gehas11 napisał/a:
gdzieś było napisane w tym wątku że IX zmianę wystawia 17 z międzyrzecza, a nie przypadkiem 34 brygada z żagania? Ja jestem przekonany że tak


wystawia 17 - wiosna przyszlego roku. A w zwiazku z tym mam pytanie do "misjonarzy". ktorzy byli na etacie celowniczego w hummvee. jak to wyglada i ma sie w praktyce?
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010   

Hummwvee zostały "uwięzione" w bazach w marcu tamtego roku. Z tego co się orientuję to nie jeżdżą w patrolach ( a szkoda ).
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group