Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilek osiedleniowy
Opublikował Wiadomość
Mohican 
1


Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

A co myślicie o takim przypadku. Z jednej jednostki do drugiej przenosi się małżeństwo żołnierzy zawodowych (obydwoje żołnierze zawodowi) wraz z jednym dzieckiem. Obydwoje składają wniosek o zasiłek osiedleniowy na siebie i na członków rodziny (czyli na to samo wspólne dziecko i męża/żonę żołnierza zawodowego), czyli domagają się po 250% na męża i żonę. Powinni otrzymać po 250%, czy jednemu 250, a drugiemu tylko 50% (na siebie). Przepisy nie regulują tej kwestii. :-)
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

Albo wytłumaczcie mi co wojsko przewiduje zrobić z tym dzieckiem w sytuacji kiedy oboje rodziców musi wypełnić zadania związane z mobilizacją.

Który organ wojskowy przejmuje opiekę nad dzieckiem i gdzie mogę o tym poczytać?
:cool:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

Ustawa o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.
Art. 65.3.4 Żołnierza zawodowego – kobietę, sprawującą opiekę nad dzieckiem do lat czterech, pozostającą w związku małżeńskim z innym żołnierzem, nie deleguje się bez jej zgody poza miejsce pełnienia zawodowej służy wojskowej, w tym samym czasie co współmałżonka.
5. Przepis ust. 4 stosuje się również do żołnierza zawodowego samotnie wychowującego dziecko do lat czterech.

Oraz Art. 65a.
Chyba ustawodawca nie przewidział takiej sytuacji chociaż powinien.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
Ostatnio zmieniony przez steell Wto 18 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

michqq wojsko ? A co ma wojsko do tego ?
Ale aby zaspokoić ciekawość to są rodzice, teściowie.

[ Dodano: Sro 12 Lip, 2017 ]
Łuki81 napisał/a:
Potrzebuje pomocy w temacie należności z tytułu przeniesienia. Z Gdyni do Białegostoku, razem z rodzina. problem jest tego typu iż, razem z rodzona co prawda mieszkamy i pracujemy w Gdyni ale nie meldowaliśmy sie tu mimo , że już kilka lat tu mieszkamy. w ustawie jest zapis że nie możemy posiadać ani mieszkania w nowym miejscu mojej służby lub nie możemy być zameldowani na stałe w nowym miejscy służby. Otóż moja żona w raz z synem sa zameldowani u teściowej w Białymstoku. Moje pytanie jest następujące, czy mogę otrzymać zasiłek osiedleniowy czy z racji zameldowania żony i syna na stałe w Białymstoku nie ma na to szans????
Z góry dziękuję za pomoc.

Z tematu http://www.nfow.pl/viewto...0f1397a0#840382

Z zapisów ustawy i rozporządzenia wnioskuję, że nie ma szans.

P.S.
A brałeś dodatek za rozłąkę ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Łuki81 
1


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

Witam. Poprzednio swoją sprawę na forum przedstawiłem trochę nie czytelnie. Potrzebuję porady w sprawie Osiedleniowego. Od 10.07.2017 służę już w jednostce w miejscowości B, otrzymałem przeniesieniowe. Moja żona w raz z synem ( ja nie) są zameldowani od zawsze w mieście gdzie zostałem przeniesiony ( na moją oczywiście prośbę ). Ja natomiast od zawsze jestem zameldowany w miejscowości oddalonej o 90 km od JW. Zona w raz z synem przenieśli się 05.08.2017 w raz z całym dobytkiem. Oboje pracowaliśmy i mieszkaliśmy w miejscowości A, tam też żona się rozliczała z podatku i tp. Na moje to wszystko jest ok, ale w ustawie jest ten zapis mówiący że nie możemy posiadać nieruchomości ( co spełniamy) oraz że nie możemy być zameldowani na pobyt stały ( co moim zdaniem jest totalną głupotą bo meldunek służy w tej chwili już tylko do wiedzy o ilości mieszkańców). Zostałem wprowadzony w błąd i nie zameldowałem się nigdy w miejscowości A.
Czy mogę składać wniosek o wypłatę dodatku osiedleniowego za całą rodzinę ( co jest faktycznie prawdą) czy tez z racji braku meldunku w miejscowości A a meldunku Zony i syna na stałe w miejscowości B wniosek dotyczący tylko mnie????
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

Łuki81 napisał/a:
Zostałem wprowadzony w błąd i nie zameldowałem się nigdy w miejscowości A.


A, wytłumaczcie cywilowi bo ja niekumaty, a jakie były finansowe skutki tego wieloletniego błędu?
Rozumiem że z racji tego błędnego meldunku formalnie nie mieszkałeś w "miejscowości pobliskiej"?
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12773
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

Przepis ten służy akurat przeciwdziałaniu wyłudzania takich świadczeń, gdzie żołnierz który wracał na stare śmieci brał osiedleniowe za rodzinę, mimo że ta nie ruszała się z miejsca. Czy głupi czy nie, w każdym razie obowiązuje i nie ma podstaw do wypłaty, bo literalna wykładnia przepisu jest jasna i chodzi o zameldowanie, a nie zamieszkanie.
Można spróbować się odwoływać, ale bez sądu się nie obejdzie.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Łuki81 
1


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

Nie będę się kopał z Przełożonymi bo to mój błąd i tyle. W świetle przepisów wychodzi na to że się przeniosłem sam bez rodziny mimo iż rodzina była ze mną w Miejscowości A ( 7 lat). Konsekwencji z tytułu nie zameldowania się w miejscowości A chyba żadnych nie powinno być. Za kilka dni idę się zameldować tymczasowo w miejscowości B ( tej w której obecnie służę ) Do tej pory jestem zameldowany w miejscowości C oddalonej od miejscowości B o 90 km. Rozumiem że w moim przypadku aby otrzymać osiedleniowe ( na mnie 50% uposażenia ) oraz zwrot kosztów transportu majątku ( tak zwanego :P ) wystarczy rozkaz i objęcie obowiązków tak????
Dzięki za info
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 13 Sie, 2017   

Powtórzę pytanie
Cytat:
A brałeś dodatek za rozłąkę ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Łuki81 
1


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 15 Sie, 2017   

alex nie brałem nic za rozłąkę bo nie było żadnej rozłąki :) mieszkaliśmy razem cały czas a od 05.08.2017 moja rodzina jest juz tu gdzie ja. Ja zostałem przeniesiony 10.07.2017 z obsuwą 1 tygodniową bo ktoś w departamencie dał ciała i rozkaż dotyczący mojego przeniesienia dotarł dopiero 14.07 a ja od 10 się zacząłem rozliczać ze stara Jw.
 
 
skos 
1


Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 5
Skąd: PL
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Mam wątpliwość odnośnie zapisów
"ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 16 lipca 2014 r. w sprawie należności pieniężnych żołnierzy zawodowych za przeniesienia, przesiedlenia i podróże służbowe"

Otóż żołnierz pełni służbę zawodową (stałą) w miejscowości Zegrze, gdzie oboje z żoną są zameldowani na pobyt tymczasowy już kilka lat.
W perspektywie kilku miesięcy chcą się przenieść do miejscowości Opole.
Oczywiście po przeniesieniu będą składać wniosek o "zasiłek osiedleniowy" o którym mowa w paragrafie 5 powyższego rozporządzenia. W takim wniosku trzeba zawrzeć oświadczenie, "że w miejscowości, do której żołnierz został przeniesiony, on sam lub jego małżonek nie posiadają domu lub samodzielnego lokalu mieszkalnego oraz że bezpośrednio przed przeniesieniem służbowym nie byli zameldowani w tej miejscowości na pobyt stały"

Otóż żona jest zameldowana w miejscowości Opole na pobyt stały (u rodziców, bo pochodzi z Opola), a w miejscowości Zegrze na pobyt tymczasowy z uwagi na to, że mieszka tam z mężem.
Czy jeśli teraz małżonka wymelduje się z pobytu stałego z Opola, to czy za kilka miesięcy, gdy dojdzie do przeniesienia do Opola, będzie należał się im zasiłek osiedleniowy ?
Przeprowadzać i meldować się będą pod inny adres, nie do rodziców żony.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Ciekawa sprawa
Rozp.
Cytat:
2) oświadczenie, że w miejscowości, do której żołnierz został przeniesiony, on sam lub jego małżonek nie posiadają domu lub samodzielnego lokalu mieszkalnego oraz że bezpośrednio przed przeniesieniem służbowym nie byli zameldowani w tej miejscowości na pobyt stały.

Ustawa
Cytat:
4. Zasiłek osiedleniowy nie przysługuje żołnierzowi zawodowemu wyznaczonemu na stanowisko służbowe w miejscowości, w której żołnierz lub jego małżonek posiada dom lub samodzielny lokal mieszkalny albo jest on zameldowany na pobyt stały.
:efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
skos 
1


Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 5
Skąd: PL
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Też to zauważyłem. Jest jeszcze druga kwestia:
Słowo kluczowe: "bezpośrednio przed"
Według litery prawa, ile to jest? Bo jeśli żona się teraz wymelduje z pobytu stałego, to za kilka miesięcy nie będzie to "bezpośrednio przed".
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Według mnie jak tak zrobisz np. zameldujesz żonę np. u swoich rodziców w innej miejscowości, to już nie będzie "bezpośrednio przed".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
skos 
1


Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 5
Skąd: PL
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Czy rozwiązanie, że małżonka będzie wymeldowana z pobytu stałego w Opolu i pozostanie tylko na tymczasowym zameldowaniu w Zegrzu nie załatwi sprawy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group