Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak adresu zameldowania a konsekwencje prawne
Opublikował Wiadomość
Marcinokuniewiczo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   Brak adresu zameldowania a konsekwencje prawne

Jak wygląda sprawa żołnierza, który został przeniesiony do rezerwy, wyjechał za granicę (z zamiarę zostania tam na stałę, wymeldował się), ale wrócił po 2 msc i nie zameldował się ponownie. Nie informowano WKU o tym, jedynie w UM został wymeldowany, czy WKU będzie ścigać takiego rezerwiste po polsce skoro nie zna adresu zameldowania? :?:
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1749
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

WKU nie ma uprawień śłedczych, nikogo nie będzie ścigać. Może conajwyżej napisać pismo do policji albo ŻW celem sprawdzenia adresów pana x w systemie PESEL itd.

Chyba że są jakieś sankcje karne albo wykroczeniowe za niedopełnienie tego obowiązku? Ja nie kojarzę.
_________________
....
 
 
Marcinokuniewiczo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

Czyli jak pan x placi normanie podatki, mieszka w miescie A i wymeldowal sie z miasta B to wku/mon bedze takiego pana X scigal za pomoca policji i szybko takie delikwenta zlapia przez adresy w gov system czy na rachunku bankowym?
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13547
Skąd: ---
Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

Trzy lata byłem bezdomnym.
W znaczeniu - nigdzie nie zameldowanym.
I jakoś nikt się mnie nie czepiał.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Marcinokuniewiczo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

Ale pewnie nie wzywalo Cie wku na cw rezerwy?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

Brzytwa napisał/a:
Może conajwyżej napisać pismo do policji albo ŻW celem sprawdzenia adresów pana x w systemie PESEL

WKU mają dostęp do rejestru PESEL, w wystarczającym zakresie, więc nie muszą do nikogo pisać.

Brzytwa napisał/a:
Chyba że są jakieś sankcje karne albo wykroczeniowe za niedopełnienie tego obowiązku?

Obowiązek informowania WKU przez osoby podlegające obowiązkowi służby wojskowej o zmianie miejsca pobytu w kraju oraz o wyjeździe i powrocie z zagranicy wynika, w określonym zakresie, z art. 53 ust. 1 ustawy o powsz. obow. obr. RP. Niedopełnienie tego obowiązku jest przestępstwem (tak, tak, nie wykroczeniem) zagrożonym grzywną albo karą ograniczenia wolności - art. 224 pkt 4 u.p.o.o.

Marcinokuniewiczo, przestań już kombinować. Złóż podanie o skierowanie do komisji lekarskiej i czekaj na rozwój wypadków. Na moje laickie oko masz gwarantowaną co najmniej kat. D.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11608
Skąd: -)
Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

Szwejk napisał/a:
Niedopełnienie tego obowiązku jest przestępstwem (tak, tak, nie wykroczeniem) zagrożonym grzywną albo karą ograniczenia wolności - art. 224 pkt 4 u.p.o.o.


Tia, ale co tak słabo - postrasz go jeszcze Art 228
:cool:

Cytat:
3. Obowiązek zgłaszania zmian, o których mowa w ust. 1, spełnia się
niezwłocznie po ich zaistnieniu osobiście, przesyłką poleconą lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej.


Napisz że zmieniłeś adres: Długopisem, na karce w kratkę, słabo wyraźnym pismem, chaotycznym językiem nie mającym postaci pisma urzędowego, zeskanuj do jpga, krzywo, w małej rozdzielczości i kontraście, i poślij to jako załącznik emailem do WKU.

Kopie emaila zachowaj, sam dokument zachowaj.

Na WKU zaklną na Ciebie paskudnie i wyrzucą emaila do kosza (zamiast poprosić o wysłanie czytelniejszej wersji)- ale TY jestes kryty!

:cool:


Szwejk napisał/a:
Złóż podanie o skierowanie do komisji lekarskiej i czekaj na rozwój wypadków. Na moje laickie oko masz gwarantowaną co najmniej kat. D.


A teraz na poważnie:
Szwejk kłamie co do swojego laickiego oka. On jest fachura a nie laik. Zrób co Ci napisał.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Marcinokuniewiczo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

Michqq, po prostu nie chce weacać do koszar. Moje problemy zdrowotne były przed wojskiem. Dlatego pierwsze testy oblałem (psychologiczne), a drugie naściemniałem, teraz bije sie w pierś bo służba tylko pogorszyła mój stan.


Nie wiem czy dostane D, bo to co na forum pisze to jedno ale wydaje mi sie ze wygladam zwyczajnie, i raczej nie wieac tego na co dzien ze walcze z nerwica i depresja
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13547
Skąd: ---
Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

O jeju, Szwejk,
ja nawet nie wiedziałem, że za to iż kolejny raz przeniosłem się pomiędzy województwami grozi mi więzienie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1749
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

Conajwyżej tzw. zawiasy i jakaś śmieszna grzywna. Przestańmy już w tym kraju wzajemnie straszyć się więzieniem. Macie niektórzy jakąś manię jak dziennikarze w rodzaju "grozi do 10 lat więzienia". I co z tego, skoro takie wyroki nigdy nie zapadają :lol: i
_________________
....
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

i napisał/a:
ja nawet nie wiedziałem, że za to iż kolejny raz przeniosłem się pomiędzy województwami grozi mi więzienie.

Zapewniam Cię drogi i, że za przenoszenie się nic Ci nie grozi - ani więzienie, ani żadna inna kara. Możesz więc przenosić się do woli ;)
 
 
Marcinokuniewiczo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

I, bo pewnie meldowales sie gdzie indziej.


Albo powiadamiales o tym wku, ale watpoe bo pewnie jestes zawodowym.

A Pan X sie tylko wymeldowal z poprzez UM nie informujac o tym WKU. Teoretycznie Um powinien ten fakt przekazac do wku. Ale co z tym to nie wiem

Zovaczymy czy faktycznie grozi za to 10 lt xzy 5000zl kary
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11608
Skąd: -)
Wysłany: Wto 01 Mar, 2022   

Marcinokuniewiczo napisał/a:
Teoretycznie Um powinien ten fakt przekazac do wku.


O ile rozumiem sprawy:
UM nie przekazuje takich danych do WKU, tylko zapisuje w bazie danych PESEL, do której sięgać może także i WKU.

Rejestr PESEL gromadzi także i takie dane jak data powrotu z zagranicy, ale ciekawe jak to jest organizowane w czasach gdy funkcjonujemy w strafie Shengen...

https://www.gov.pl/web/cy...jestrze%20PESEL
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Marcinokuniewiczo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Mar, 2022   

Ok okazalo sie ze adres zameldowania beda traktowac stary, a tam nikogo nie ma - parodia. 400km od tego miejsca mnie dzieli
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 212
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Wto 08 Mar, 2022   

Marcinokuniewiczo,
a Ty co, nawdychałeś się czegoś że hurtowo piszesz dyrdymały w kilku tematach? Jakiś odklejony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group