Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bojowa Odznaka Piechoty dla Polaków
Opublikował Wiadomość
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

lukasz napisał/a:
pchli targ to widziałeś tam może Virtuti Militari?
Nie, nie widziałem. Co oczywiście nie znaczy, że taki przypadek nie mógł mieć mioejsca. Ale strzeliłeś chyba trochę na wyrost, bo podczas świadczenia bratniej pomocy narodowi afgańskiemu jeszcze nie było przypadku odznaczenia Virtuti Militari.
lukasz napisał/a:
niby jak walczyli w drugiej wojnie światowej nasi żołnierze to dobrze a jak teraz walczą w Afganistanie to im się nie należy
Należy, należy. A odpowiedź na Twoje pytanie dam przewrotną. Jak byś patrzył na byłego żołnierza z odznaczeniem za równie bratnią pomoc dla narodu Czechosłowackiego A.D. 1963 ?
Duku napisał/a:
kilka razy sprawiliśmy, że nasze otoczenie stało się trochę bezpieczniejsze
Może kilka przykładów, jak moje otoczenie stało się bezpieczniejsze? Bo osobiście tego nie zauważyłem. W przeciwieństwie do dokłądnego widzenia, jak przedstawia się sprawa bezpieczeństwa narodowego. Ale tego być może nie zauważyłeś Ty, uganiając się po górach w egzotycznym kraju za tubylcami.
blaszany drwal napisał/a:
wziąłeś te 80%
Ano tyle wynosi wskaźnik poparcia społecznego dla internacjonalistycznej pomocy narodowi afgańskiemu. Którego nota bene zapomniano zapytać, czy tego akurat sobie życzy.
blaszany drwal napisał/a:
podatnicy za łożenie na wyszkolenie i wyposażenie armii chcą coś z tego mieć
Na pewno chcą, jest to także zapisane w konstytucji. W przeciwieństwie do tych niewypowiedzianych wojen, gdzie pieniądze są po prostu marnotrawnione. A te obiecywane kontrakty na dostawy uzbrojenia i odbudowę tego, co Panowie ze swoimi sojusznikami zniszczyliście, coś mi śmierdzą gruszkami na wierzbie. Jak na razie jedyny zysk to te odznaczenia. Żołnierzy to jak widać i cieszą, ale jak wspominaliśmy, Indianie też się cieszyli z hojnych podarków.
 
 
Duku 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 269
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

Rewizor napisał/a:
Jak na razie jedyny zysk to te odznaczenia.
A nie przyszło Ci do głowy, że dzięki zaangażowaniu "zawodowych" terrorystów w tamtym rejonie świata nie mamy takich sytuacji:
- http://pl.wikipedia.org/w...ie_7_lipca_2005
- http://www.specops.com.pl...%20Madrycie.htm
Skąd u Ciebie tyle pogardy dla żołnierzy ? Łatwo siedzieć w wygodnym fotelu i pisać sążniste epistoły o moralności i nie przejmować się faktem, że bliżej nieznani Ci ludzie każdego dnia ryzykują swoim życiem ( niezależnie czy chodzi o policjantów z AT czy żołnierzy na misjach ). Tak jak Ty masz prawo do swobodnego wygłaszanie swoich opinii, tak Oni mają prawo do odznaczeń zdobytych w walce. I tego prawa ani Tobie, ani Im nikt nie powinien odbierać. S!
_________________
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy sie starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
 
 
blaszany drwal 
4
blaszany drwal


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 259
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

Do Rewizora. W Czechosłowacji nikt nie prowadził masowej eksterminacji, nie gwałcił dzieci i nie kamieniował kobiet, nie stworzył bazy dla najgroźniejszej organizacji terrorystycznej na świecie, więc skąd to porównanie ?Równie dobrze możesz sięgnąć do czasów Pizarra i Corteza.

Opinia społeczna nie popiera naszej obecności wojskowej w Afganistanie to fakt, nie znaczy to jednak, że nie popiera własnej armii. Te 80% wystawia laurkę naszym politykom, nie żołnierzom. W dalszym ciągu nie dowiedziałem się co społeczeństwo chciałoby dostać za pieniądze wydawane na armię?

Za porównanie naszych żołnierzy do Indian cieszących się z paciorków, kiedyś obcięto by Ci szablą uszy.

Przepraszam innych uczestników dyskusji za dygresje odbiegające od zasadniczego tematu, ale kiedy ktoś krzyczy "nie chcemy umierać za Gdańsk" nie mogę się powstrzymać.
 
 
Baldigozz 
7



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 2041
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009   

He, he, jakże to typowe dla naszego narodu. Jak się ktoś wychyli z łbem ponad tłum Polaczków, to go tam w dół ściągnąć. A już masakra jak to ktoś obcy wyróżni parę jednostek z tego tłumu Polaczków, oooo to zgroza! Trzeba takiego w dół ściągnąć i wdeptać pracowicie w glebę. Jak się nie da, to trzeba zdyskredytować sposób w jaki zostali wyróżnieni albo powód. No jakże to normalne w tym kraju, gdzie największą zbrodnią jest wystawać ponad tłum...

Rewizor napisał/a:
Może kilka przykładów, jak moje otoczenie stało się bezpieczniejsze? Bo osobiście tego nie zauważyłem. W przeciwieństwie do dokłądnego widzenia, jak przedstawia się sprawa bezpieczeństwa narodowego. Ale tego być może nie zauważyłeś Ty, uganiając się po górach w egzotycznym kraju za tubylcami.

Umysł sprawny, to umysł giętki. Wydaje mi się, że nie jest zbyt karkołomną konstrukcją myślową przedstawienie sobie co grupa brodaczy z gór w egzotycznym kraju może robić kiedy nie będzie musiała przez większość doby kombinować jak przeżyć?

Ja należę widocznie do tej grupy 20%, która naszą obecność w Afganistanie popiera. Z naszych żołnierzy tam, jestem dumny. Ci faceci, co tam jeżdzą na patrole, to są dla mnie TACY goście i żadne odznaczenie nie jest tego w stanie wystarczająco uhonorować. Cieszy jednak, że odznaczenie otrzymują.
 
 
sosen 
6


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Dzika102
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009   

blaszany drwal napisał/a:
Do Rewizora. W Czechosłowacji nikt nie prowadził masowej eksterminacji, nie gwałcił dzieci

W Afganie gwałcą dzieci ?
Widziałeś coś takiego ? bo ja nie - jeżeli coś takiego się trafia to nawet przez nich (jako społeczeństwo) nie jest akceptowalne. Co innego ze 14 letnia dziewczyna to dla nas dziecko, a dla nich już kobieta... ale daleko nie trzeba szukać - jeszcze do niedawna u nas było to normalne.
Cytat:

i nie kamieniował kobiet,

To są ich prawa - ktoś dał ci prawo do tego aby twierdzić iż kamienowanie kobiet jest lepsze od zamykania ich w więzieniach ? - to jest ich kultura i ich prawa - odnajdywali się w tym przez setki lat - nie staraj się na siłę narzucać im co mają robić. Mają swoje prawa które im odpowiadają - niech je mają. Niech mają sobie nawet rytualną kastracje tępą strona siekiery.
Nic nam do tego.
Cytat:

nie stworzył bazy dla najgroźniejszej organizacji terrorystycznej na świecie, więc skąd to porównanie ?

sami sie terroryści stworzyli... wypełzli sobie spod kamienia pewnego dnia i stwierdzili że zostaną terrorystami. I USA wcale a wcale im nie pomogło... a ISI to w ogóle...
Cytat:

Równie dobrze możesz sięgnąć do czasów Pizarra i Corteza.

To my jesteśmy tam jak konkwistadorzy - oni z mieczem i ogniem nieśli tambylcom "jedyną słuszną" religię, a my z mieczem i ogniem niesiemy im jedyny i słuszny ustrój i pokój. Widzisz jakieś większe różnice ? bo ja nie...

Uprzedzę Twoje pytanie - tak, byłem tam i powiem Ci - zgadzam się - trzeba im pomagać (tu wykopać studnię, tam postawić szpital) i trzeba z terrorystami walczyć. Z tymi których zachód stworzył, ponieważ jedynym rozwiązaniem odciążającym nas jest przeniesienie frontu na "ich" ziemię.
Aczkolwiek nic nie zmienia faktu iż jesteśmy zasranymi hipokrytami - sami terrorystów karmiliśmy, uczyliśmy (my, jako NATO, zachód etc.- odpowiedzialność zbiorowa) i nagle dziwimy się że pies tresowany do walki nie daje się pogłaskać tylko gryzie nas po rękach...
Zresztą talibów to tam raczej niewielu zostało, teraz to lokalne gangi i pospolita bandytka robi zamieszanie.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Sie, 2009   


Czy nie za bardzo odpłynęliście :?: Tak tylko pytam...



 
 
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Sie, 2009   

Duku napisał/a:
Skąd u Ciebie tyle pogardy dla żołnierzy ?
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Głęboką pogardę żywię dla polityków, którzy wplątali nasz naród i pośrednio żołnierzy w bardzo dwuznaczną pod względem moralnym awanturę w Afganistanie. Co do niektórych żołnierzy moje zastrzeżenia budzi brak jakichkolwiek refleksji nad zadaniem, które przyszło im wykonywać. Gdyby mówili bewehl ist bewehl, jeszcze bym był w stanie ich zrozumieć. Ale hełpienie się wątpliwymi dokonaniami w tej brudnej wojnie wywołuje u mnie conajmniej niesmak.
Baldigozz napisał/a:
co grupa brodaczy z gór w egzotycznym kraju może robić
A widziałeś gdzieś u nas grupę brodaczy z gór? Podobno takowi porwali kilka samolotów i przewrócili WTC i kawałek Pentagonu, ale w to już chyba poza Tobą nikt nie wierzy. I jak zwykle wygodnym dla ciebie milczeniem pominąłeś fakt, że konstytucyjny obowiązek obrony RP już niegługo będzie spoczywał na barkach kilku brygad i kilkuset z nazwy wojskowych instytucji, podczas gdy gros sił i środków jest przeznaczone dla ratowania gwałaconych dzieci, kamienowanych kobiet i budowy studni na antypodach.
sosen napisał/a:
nic nie zmienia faktu iż jesteśmy zasranymi hipokrytami
Bardzo dziękuję za zdroworozsądkowe podejście do tematu.
A gdy już jesteśmy przy temacie doceniania żołnierskiego trudu, wystrczy poczytać na Forum, jak traktowani są po powrocie do kraju żołnierze, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu wykonując internacjonalistyczną powinność.
 
 
nikon
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 506
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 12 Sie, 2009   

Rewizor, prawda kapie z Twych ust jak miód... Po dzisiejszej konferencji prasowej urządzonej przez MON-a, doszedłem do wniosku, że jedynie na szczęście nasze wojsko może liczyć, bo na nic innego. Po jaką ch*****ę wysyłamy tam żołnierzy, skoro nie można liczyć na elementarne wsparcie własnych wojsk? Chyba już czas, aby powiedzieć wprost - kończymy z "misjami stabilizacyjnymi", zaczynamy regularną wojnę. Bo tak to wygląda już od 2003 roku. Tyle, że nikt nie chce nazwać tego po imieniu. Dlaczego do tej pory Sejm nie przeprowadził ustawy o kombatantach? Powód jest prosty - pieniądze. Kombatanci mieliby prawo do bezpłatnej opieki lekarskiej i dostęp do leków. Ale po co...
Pan MON raczył był powiedzieć, że "zwiększymy, zintensyfikujemy, wyślemy" itd. itd. A czemu dopiero teraz? Sytuacja w Afganistanie jest znana od lat. Irak niczego nie nauczył? Ilu jeszcze musi zginąć, żeby dotarło do panów wielmożów, że wojna pochałania duuuuuużo pieniędzy, i nie można, jak zwykle po polsku, myśleć, że jakoś to będzie! Nie będzie! A skutki tego było widać już wcześniej, nie tylko w poniedziałek.
Chylę czoło przed naszymi żołnierzami, gdziekolwiek są.
 
 
Baldigozz 
7



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 2041
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 12 Sie, 2009   

Rewizor napisał/a:
I jak zwykle wygodnym dla ciebie milczeniem pominąłeś fakt, że konstytucyjny obowiązek obrony RP już niegługo będzie spoczywał na barkach kilku brygad i kilkuset z nazwy wojskowych instytucji

Nic nie pominąłem, ja po prostu wiem, że czy mamy tych brygad 5 czy 50, to i tak nie jesteśmy w stanie obronić samodzielnie naszego kraju przed poważnym atakiem takich Niemiec czy Rosji. Cała nadzieja na obronę naszego kraju choćby już przed pomysłem na dokonanie takiej napaści jest bycie w prawdziwym pakcie wojskowym. Nikt jednak nie będzie się wywiązywał z obowiązku przyjścia nam z pomocą jeżeli my będziemy zlewać nasze obowiązki wobec NATO teraz.
Ja mam Afganistan i szczęście jego obywateli w nosie. Mam tylko głęboką nadzieję, że nasza armia wyniesie z bytności tam wiele refleksji i umiejśtności. Może wreszczie armia nasza opanuje zasady łączności w NATO, czy choćby to naprowadzanie alianckich samolotów na cele czy tym podobne. Jak to działa w tej chwili chyba właśnie wychodzi na światło dzienne, a w potencjalnej obronie Polski będzie to miało zasadnicze znaczenie, bo zapewne przez czas jakiś głównie lotnictwo NATO będzie nas wspierać. Szkodza oczywiście, że za tą naukę musimy płacić krwią ale skoro nie umiemy inaczej...
 
 
blaszany drwal 
4
blaszany drwal


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 259
Wysłany: Sro 12 Sie, 2009   

sosen napisał/a:
W Afganie gwałcą dzieci ?
Widziałeś coś takiego ? bo ja nie


Nie widziałem. Czytałem zeznania świadków (rodziców !). A Ty przeczytaj książkę"Talibowie" Ahmeda Rashida. Polecam fragment o zajęciu przez Talibów Mazar-e-Sharif. Nie zaszkodzi też jak obejrzysz film "Chłopiec z latawcem

sosen napisał/a:
ktoś dał ci prawo do tego aby twierdzić iż kamienowanie kobiet jest lepsze od zamykania ich w więzieniach

Poczucie człowieczeństwa ? A przy okazji kamieniowanie nie jest zgodne z prawem afgańskim.

sosen napisał/a:
Widzisz jakieś większe różnice ? bo ja nie...

Albo nie znasz historii, albo zajmowałeś się w Afganistanie eksterminacją ludności cywilnej

sosen napisał/a:
Zresztą talibów to tam raczej niewielu zostało, teraz to lokalne gangi i pospolita bandytka robi zamieszanie.

Proszę, na forum są ludzie którzy mają wiedzę na ten temat. Nie kompromituj się.

Z mojej strony kończę, bo rzeczywiście odpłynęliśmy od tematu.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009   

Cytat:
odpłynęliśmy od tematu.

I każda taka wypowiedź ulegnie anihilacji.




 
 
eco 
2



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 54
Skąd: południe
Wysłany: Pon 19 Gru, 2016   CIB - lista odznaczonych

Witam.
Odgrzebuję stary temat bo sam byłem uczestnikiem ISAF i wiem że z wręczaniem CIB-ów było trochę zamieszania. Czy jest prowadzona jakaś ewidencja polskich żołnierzy odznaczonych tą odznaką? Czy ktoś wie jak dotrzeć do takiej listy w USA - wiem że napewno taka istnieje.
Z góry dzięki za pomoc.
 
 
D/0 
4



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 297
Skąd: Poland - Failed State
Wysłany: Pon 19 Gru, 2016   

Może spróbuj tutaj, na stronie US Army Human Resources Command ? Są tam dane do ewentualnego kontaktu:

https://www.hrc.army.mil/...e%20Information

Strona należy do tych niebezpiecznych dla przeglądarki (monitorowana), więc może być potrzebne trochę klikania.
_________________
Hope is the first step on the road to disappointment.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group