Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Sob 19 Lis, 2011
Przedstawicieli Konwentu Dziekanów
Opublikował Wiadomość
cgrzegorz
1



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 30
Skąd: wrocław
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Jak doszukałem się projektu Rozporządzenia w sprawie klas specjalistów to nasuwa się kilka pytań i wątpliwości ,czy znowu żołnierze zawodowi nie zostali zrobieni w konia,a konwent wszystko opiniuje pozytywnie i już pogubiłem się kogo trzyma stronę. Podoficerom zawieszono uzyskane klasy specjalistów , a nic nie mówi się w Rozporządzeniu o przywróceniu, weryfikacji itp.3-klasę można zdobyć po 2,5 roku , 2-klasę po 3 latach od trzeciej, 1-klasę po 3 latach od drugiej, mistrzowską po 3 latach od pierwszej .To chyba jest ograniczenie prawa w stosunku do tych podoficerów którzy są przed emerytura i nie mają możliwości spełnienia tych warunków. Ja miałem klasę mistrzowską 3 razy potwierdzoną i na stałe i zastanawiam się dlaczego nikt nie myśli o takich przypadkach jak mój a na pewno jest ich bardzo dużo. Ja po wejściu w życie tego niekorzystnego rozporządzenia zastanawiam się o złożeniu pozwu do sądu i do Rzecznika Praw Obywatelskich . Jestem ciekawy jakie jest zdanie Konwentu i pozostałych kolegów. :czytanie:
_________________
grześ
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

Xman napisał/a:
Funkcjonariusze (pracownicy) Służby Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego nie są żołnierzami zawodowymi, stąd przy określaniu ich uprawnień nie mają zastosowania kryteria resortowe.


Czegoś tu nie rozumiem.
Kto określa świadczenia socjalne dla byłych żołnierzy i dla byłych funkcjonariuszy?
Z przytoczonych przez Pana rozporządzeń wynika jednoznacznie - minister ON :!:
Pytanie jest proste – dlaczego minister ON byłym żołnierzom zabrał świadczenia socjalne a byłym funkcjonariuszom je pozostawił :?:
Zabieranie świadczeń tylko jednej grupie, a pozostawienie drugiej jest czystym przejawem dyskryminacji :!:
Xman napisał/a:
Poza powyższym informuję, że Konwent ... nie będzie zabierał głosu w dyskusji zmierzającej do pozbawienia uprawnień jakiejkolwiek grupy zawodowej.

Nie proszę Pana o to ale proszę by Konwent stanął w obronie emerytów WP i ich rodzin (a więc również Pana i Pana rodziny) bo tylko emeryci wojskowi stracili świadczenia socjalne :!: :!: :!:
Niech Konwent stanie w obronie wszystkich żołnierzy WP, którzy w przyszłości będą emerytami wojskowymi, emerytami II kategorii w III RP :!:
Nie stracili świadczeń emeryci Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Policji, Straży Granicznej, BOR, Państwowej Straży Pożarnej, UOP, ABW, Agencji Wywiadu, CBA, Służby Więziennej i ich rodziny.

W czym gorsi są emeryci WP i ich rodziny od w/w, że minister ON tylko ich potraktował z „buta” :?:
 
 
waldit 
Gość Specjalny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 294
Skąd: Z Logistyki, nie z bajki.
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010   

Szanowny Cgrzegorz pisze;
Cytat:
Jak doszukałem się projektu Rozporządzenia w sprawie klas specjalistów...
Projekt Rozporządzenia ma nazwę: ....w sprawie nadawania, potwierdzania, podwyższania i utraty klasy kwalifikacyjnej przez podoficerów i szeregowych zawodowych. I nazwa jest bardzo ważna, bo zgodnie z intencją projektodawców nie ma powrotu do klas specjalistów. Jestem technikiem, logistykiem pracującym w tamtej branży ponad 20 lat , a jako taki zdaję sobię sprawę z wagi zagadnienia.
Powiem tylko tak: Pisałem na ten temat już 23 maja ubr, po podpisaniu przez Prezydenta RP Ustawy Pragmatycznej - Zobacz -24 listopad podstrona 2 ! . Poza tym jest inne rozporządzenie, które będzie regulowało ustawowy dodatek motywacyjny., bo to jest tutaj najważniejsze. W br. na moją prośbę Konwent dotarł do wstępnych założeń projektu tego dokumentu. I wraz z pomocnikami ds pdf. POW przygotowaliśmy opinię. W moim przekonaniu druzgoczącą. Niestety,projekt rozporządzenia jako typowo szkoleniowy.. nie został skierowany do Konwentu. I nic Ci "Szanowny Cgrzegorzu" żadnej satysfakcji nie da, że w tej sprawie interweniował Przewodniczący Konwentu na odprawie szefa SG WP. projekt niestety wyszedł jyz poza resort!!!
A założenia dodatku motywacyjnego były takie jak na poniższym komentarzu jednej z prezentacji - jednego z Departamentów MON - z przed roku....)
Cytat:
Obowiązujące obecnie zasady ustalania wysokości uposażeń zasadniczych żołnierzy zawodowych zajmujących stanowiska służbowe przewidziane dla oficerów, różnicują stawki uposażenia zasadniczego w ramach stanowisk oznaczonych takim samym stopniem etatowym - np. w grupie stanowisk przewidzianych dla oficerów starszych, dla każdego stopnia etatowego przewidziano po cztery grupy uposażenia.
W przypadku stanowisk służbowych przeznaczonych dla podoficerów i szeregowych funkcjonuje natomiast zasada, że jedynym wyznacznikiem wysokości uposażenia zasadniczego tych żołnierzy jest stopień etatowy zajmowanego stanowiska służbowego – dla każdego stopnia etatowego, przewidziano tylko jedną grupę uposażenia. Ogranicza to podoficerom i szeregowym, możliwości uzyskania wyższego uposażenia zasadniczego, w ramach pełnienia służby na stanowiskach zaszeregowanych do tego samego stopnia etatowego.
W związku z powyższym przewiduje się wprowadzenie do sytemu uposażeń żołnierzy nowego stałego dodatku motywacyjnego, którym zostaliby objęci podoficerowie i szeregowi. Proponowany dodatek połączy w sobie zarówno możliwość bodźcowego oddziaływania na żołnierzy zawodowych w kierunku co najmniej dobrego wykonywania obowiązków służbowych oraz podnoszenia posiadanych przez żołnierzy zawodowych kwalifikacji - co spowoduje otrzymywanie wyższych uposażeń, bez konieczności zmiany stanowiska służbowego (tzw. awans poziomy). Warunkiem otrzymania tego dodatku będzie bowiem otrzymanie co najmniej dobrej oceny z opinii służbowej oraz uzyskanie klasy kwalifikacyjnej w specjalności wojskowej właściwej dla zajmowanego stanowiska służbowego. Szczegółowe warunki otrzymywania tego dodatku oraz jego wysokość - wzorem aktualnie funkcjonujących dodatków specjalnych i służbowych - będą określone w rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy. W rozporządzeniu przewiduje się ujęcie takich warunków otrzymywania dodatku motywacyjnego, jak:przyznawanie dodatku po wydaniu opinii, nie wcześniej jednak niż po trzech latach zawodowej służby wojskowej,przyznawanie na okres nie krótszy niż jeden rok,uzależnienie prawa do dodatku od otrzymania co najmniej dobrej ( niestety zmiana stanowiska .... Waldit) oceny z opiniowania,uzależnienie prawa do dodatku lub jego wysokości od podniesienia przez żołnierza kwalifikacji wymaganych na zajmowanym stanowisku służbowym.

P.S. Uwagi (moje WT a przede wszystkim pomocników POW) do ww.roboczego projektu projektu Rozporządzenia MON posiadam i były przekazane autorom w SG WP. Wiem że konwent bardzo mocno się do ew, rozporządzenia ustosunkuje ( nie znam go ) bo to rzeczywiście może być totalny bubel moralno-prawny.
Waldit
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010   

Szanowny waldit, czy ustosunkuje się Pan do mojego postu z dn. 1 marca 2010r. :?:
Xman jakoś nie potrafi sobie poradzić z tym tematem ;)
 
 
waldit 
Gość Specjalny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 294
Skąd: Z Logistyki, nie z bajki.
Wysłany: Nie 07 Mar, 2010   

"Szanowny ero03"
Na temat tego rozporządzenia zarówno ja (np. 17 listopada - zobacz) jak i X-Man odpowiedzieliśmy na forum, Tobie i moderatorom praktycznie wszystko.
Na Twoje pytania z 01.03.2010r. mogę jeszcze dodatkowo dopowiedzieć:
Masz rację co do zasadności - pozbawiono tych uprawnień tylko byłych żołnierzy zawodowych. Abstrahując od sytuacji i powodów oraz okoliczności tej decyzji, powiem że jako Konwent nie mamy żadnego interesu aby podpowiadać, że jeszcze komuś można te uprawnienia zabrać, wszystko jedno czy emerytom innych służb podległych MSWiA czy emerytom innych służb podległych MON. Niestety Szanowny ero03 - w ubr i br. nie ma klimatu i możliwości jakiejkolwiek dyskusji o wprowadzeniu (przywróceniu) jakichkolwiek rozwiązań skutkujących wydatkami z budżetu MON, z wyjątkiem działań mających na celu podniesienie wskaźnika wynagrodzeń do poziomu innych służb mundurowych. Takie są realia....
I jeszcze jedno, na żadnym ze spotkań z kadrą zawodową, a odbyliśmy ich od wprowadzenia tej niekorzystnej regulacji kilkadziesiąt, żaden żołnierz zawodowy nie poruszył tego tematu....np. 17 listopada - zobacz
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 07 Mar, 2010   

waldit napisał/a:
w ubr i br. nie ma klimatu i możliwości jakiejkolwiek dyskusji o wprowadzeniu (przywróceniu) jakichkolwiek rozwiązań skutkujących wydatkami z budżetu MON, z wyjątkiem działań mających na celu podniesienie wskaźnika wynagrodzeń do poziomu innych służb mundurowych.


waldit, :gent:

jestem osobą, która z pełnym optymizmem podchodzi do życia, spraw codziennych w tym służbowych, lecz nie liczyłbym na dobroduszność ze strony naczelnego psychiatry WP. Powyższe nie zostało zapisane w scenariuszu tej bajki. :nie2:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
W.Phion 
5



Wiek: 51
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 488
Skąd: z III, IV, i kolejnej RP
Wysłany: Nie 07 Mar, 2010   

Proszę przedstawicieli Konwentu o udzielenie odpowiedzi:
1. Kto z ramienia Konwentu w oparciu o § 15. 1. bierze udział w pracach zespołu przygotowującego projekty aktów prawnych dotyczących służby żołnierzy zawodowych i działalności jednostek wojskowych w szczególności w pracach nad tzw.nową ustawą emerytalną?;
2. Kiedy - o ile wogóle- spotkaliście się Panowie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej właściwym do spraw społecznych ( kto jest tą osobą? )i jakie było stanowisko Ministerstwa ON wobec aktualnej sytuacji ekonomicznej kadry zawodowej?.( Kto je wyraził).
 
 
waldit 
Gość Specjalny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 294
Skąd: Z Logistyki, nie z bajki.
Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

W pracach nad Ustawą o Zakwaterowaniu i Ustawie Pragmatycznej bezpośrednio uczestniczyli, zarówno na szczeblu resortu jak i w pracach parlamentarnych: płk Tichoniuk i płk Babuśka oraz radca prawny Konwentu płk rez. Ryszard Wilma. W kilku posiedzeniach Sejmowej Komisji ON udział wziął Dziekan SP płk Chwiejczak. Chciałbym wyjaśnić, ze w posiedzeniach uzgodnieniowych na szczeblu resortu przedstawiciel Konwentu ma taki sam ( ale jeden) głos jak pozostali uczestnicy (przedstawicie wiodących Departamentów MON, SG WP czy RSZ i Inspektoratów). Ważna jest więc rzetelna argumentacja i wsparcie środowiska ( głosy SG WP i RSZ).
W chwili obecnej w resorcie ON nie prowadzi się prac nad nad ustawą emerytalną. W pracach zespołu MON przygotowującego założenia ustawy stosownie do zapisów - w ogłoszonym przez Premiera Donalda Tuska "Planie rozwoju i konsolidacji finansów w latach 2010 – 2011”. - rozdziału 3.2.1 : "Objęcie funkcjonariuszy i żołnierzy rozpoczynających służbę od 1 stycznia 2012r. powszechnym systemem emerytalnym, rentowym i chorobowym" - Zobacz - str 17 uczestniczy płk Tichoniuk. W dniu dzisiejszym uczestniczy w Odprawie Kierowniczej kadry MON w W-wie, myślę że w najbliższych dniach Xmen napisze kilka słów o pracy Zespołu.
Z Sekretarzem Stanu w MON ministrem Czesławem Piatasem płk Tichoniuk spotyka się co tydzień, w obecności m.in Dyrektorów Departamentu Spraw Socjalnych, Departamentu Kadr ( pragmatyka, uposażenia) i Prezesa WAM. I nie są to spotkania kurtuazyjne ale robocze. Wiem, że p. Minister Cz.Piątas jest doskonale zorientowany w sytuacji ekonomicznej kadry i w nastrojach żołnierzy zawodowych. Niezależnie od tego - 04.11. 2010 Konwent Dziekanów w pełnym składzie spotkał się z na długim roboczym spotkaniu z Sekretarzem Stanu w MON - Zobacz. Minister ON na prośbę o spotkanie z Nim - delegował do rozmowy swojego I Zastępcę. Obszerna notatka z tego spotkania trafiła do Ministra Bogdana Klicha. Dodam, że m.in w wyniku tego spotkania przedstawiciele Konwentu zostali dokoptowani do pracy, małego wówczas ( 2 lub 3 Departamenty MON) zespołu resortowego pracującego nt. „Analizy zasadności funkcjonowania wybranych świadczeń i należności pieniężnych o charakterze socjalno-bytowym” , czyli "de facto" pracującego nad zmianami oszczędnościowymi - prowadzącymi do pogorszenia warunków służby kadry. Konwent wypracował w tym temacie pisemne stanowisko, przesłane do Dyrektora Departamentu Spraw Socjalnych MON. Ponieważ prace nad wieloma niekorzystnymi rozwiązaniami, przeciw którym negatywnie wypowiadali się także np. przedstawiciele SG WP, są aktualnie wstrzymane - nie " będę wywoływał wilka z lasu".
O pracach Zespołu informowaliśmy szczegółowo MZ na Zgromadzeniach, a kadrę na spotkaniach. Temat był poruszany bardzo dokładnie na NFOW, a stosowne oświadczenie wraz z odpowiedzią otrzymało DPI MON także SNFOW.
Pozdrawiam
Waldit
 
 
Marian 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 106
Skąd: Daleko od domu...
Wysłany: Sro 10 Mar, 2010   

Witam serdecznie.

W związku z tocząca się burzą w mediach nt tzw przywilejów mundurowych, zauwaza się znaczny wzrost rażąco nieprawdziwych, wręcz absurdalnych informacji podawanych przez środki masowego przekazu.

Apeluję do przedstawicieli Konwentu o zajęcie stosownego stanowiska i spowodowanie przekazania opinii publicznej prawdziwych i rzetelnych informacji dotyczących sytuacji materialnej żołnierzy. Czy Konwent może zwrócić uwagę na powstające nastroje społeczne dla rzecznika MON?

Liczę na poparcie w tej kwestii, wystarczy przeczytać fora dyskusyjne pod artykułami dotyczącymi systemu emerytalnego. Aż kipi od nienawiści do żołnierzy i zawiści. Oto Polska właśnie...
_________________
A minori ad maius
 
 
Xman
Gość Specjalny



Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 177
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Absolutnie zgadzam się i jutro interweniuję u Rzecznika MON oraz Sekretarza Stanu. :gent:
 
 
zolnierz06 
1


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: kuj-pomorskie
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   

Witam,czy panowie z Konwentu wiedzą coś na temat nowego rozpąrządzenia o rozłąkowym , niby obowiązuje od 1.01.2010 roku,ale nadal jeszcze nieobowiazuje,czy wiadomą kiedy wejdzie w życie,pozdrawiam.
 
 
Xman
Gość Specjalny



Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 177
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Projekt rozporządzenia w sprawie dodatku za rozłąkę (...) jest po uzgodnieniach międzyresortowych i został skierowany przez Departament Prawny MON do Rządowego Centrum Legislacji. Na obecną chwilę projekt oczekuje na dyskusję w komisji prawniczej RCL celem ostatecznego uzgodnienia. :gent:
 
 
pieswojny 
4


Wiek: 54
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 225
Skąd: pl
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Witam.
A co z Pana interwencją, którą Pan zapowiedział w poście z 11 marca br.? Są (były) jakieś reakcje w MON? Bo w mediach nagonka trwa, wystarczy poczytać komentarze, chociażby tutaj http://polskalokalna.pl/n...lnierza,1452145 :gent:
 
 
Xman
Gość Specjalny



Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 177
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Temat przedstawiłem 12.03. osobom, które wymieniłem. W dniu 15.03. z problemem zapoznany został Minister ON. My również zabierzemy głos. Ale nie sądzę, że sformalizowane działania są właściwe w przypadku dyskusji na portalach. :gent:
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Tylko że tu nie chodzi o dyskusje na portalach tylko o to co staje się impulsem do takich dyskusji. W ostatnim czasie bardzo tendencyjnie ukierunkowane artykuły. Przypadek?

:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group