Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Materiały do nauki języków
Opublikował Wiadomość
philiprvn 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 512
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

Aby porządnie przygotować się do egzaminu z języka angielskiego należy:
1. Pobrać materiały zawarte na stronie WSNJO (przykłady, modele egzaminacyjne).
2. Porównać ww. materiały (typy zadań egzaminacyjnych) z materiałami British Council (FCE, CAE, CPE, IELTS).
3. Pobrać materiały egzaminacyjne BC i ćwiczyć dokładanie te typy pytań co na egzaminach WCKEJO.

Uwagi:
1. Opisywanie różnego typu wykresów (popularne na egzaminach WCKEJO) - jest to jedno z zadań egzaminu IELTS (tzw. Scientific Paper).
2. Niektóre materiały wykorzystane przez CKEJO w READING należy szukać w egzaminach BC w części ENGLISH IN USE.
3. W celu zapoznania się z formatami meldunków (tzw. Formal Memorandum, Memorandum for Record, Memo), przydaje się kurs e-learning ENGLISH SKILLS FOR STAFF OFFICERS (ESSO). Jest on dostępny w co najmniej kilku miejscach w sieci.
4. W pozyskiwaniu materiałów BC pomocna jest witryna www.englishtips.org
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Wto 04 Lis, 2014   

Czy ktoś jest w stanie podać jakieś praktyczne wskazówki w kwestii podejścia do egzaminu na 4444
z j. angielskiego ? Chodzi mi o różnice w zdawaniu egzaminu w stosunku do "3", jakieś trendy, szczególne obszary zainteresowania komisji etc.

Poza tym - czy to prawda, że nie można podejść od razu do wszystkich sprawności ? Dlaczego ? Wg jakiego "klucza" wybierane są sprawności do których można podejść ?

Kto wybiera się na tegoroczny egzamin 12.12 ?
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 05 Lis, 2014   

looker, chyba najlepsze co możesz zrobić to intensywnie studiować to co zamieszcza jaśnie komisja na swojej stronie, o limitowaniu SPJ na egzaminie nie słyszałem. Jeśli Cię zakwalifikowano na egzamin, to Ty decydujesz do czego podchodzisz.
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
michcael 
3


Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 103
Skąd: PL
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

AON po raz kolejny organizuje Egzamin wg. norm STANAG 6001 z j. angielskiego na poziomie 1111.

Źródło: http://www.aon.edu.pl/201...wg-stanag-6001/

Gdyby ktoś, coś, zainteresowany był.. :czytanie:
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

puchatek napisał/a:
o limitowaniu SPJ na egzaminie nie słyszałem. Jeśli Cię zakwalifikowano na egzamin, to Ty decydujesz do czego podchodzisz.


Jednak to ja dobrze słyszałem. Wg tylko sobie znanego "klucza" zakwalifikowano mnie jedynie na słuchanie oraz czytanie. Miła pani z sekretariatu powiedziała, że pierwszeństwo mają ci, którzy już kolejny raz próbują zaliczyć brakujące sprawności a moce przerobowe są jak wiadomo, ograniczone...
Trochę to nielogiczne bo z takim podejściem ZAWSZE będą ci, którym brakuje jakichś sprawności. A może o to chodzi...? ;-)
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

looker, no to następnom razom będziesz Ty dzięki brakom w zaliczeniach.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

Szkoda, że ten egzamin jest tylko raz w roku. To dużo czasu dla umiejętności językowych...
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
michcael 
3


Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 103
Skąd: PL
Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Witam!

AON po raz kolejny organizuje Egzamin wg. norm STANAG 6001 z j. angielskiego na poziomie 2222.

Źródło: http://www.aon.edu.pl/201...wg-stanag-6001/

Koszt egzaminu tylko 120 zł za wszystkie sprawności. Dla zainteresowanych odsyłam pod link powyżej.

Pozdrawiam :czytanie:
 
 
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 13 Sie, 2015   

Kłaniam,

Ma ktoś może jakieś materiały do nauki języka rosyjskiego ?

PS
Tak w skrócie, jak wygląda taki kurs na WAT, bo od września się zakwalifikowałem ?
 
 
 
michcael 
3


Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 103
Skąd: PL
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Witam,

Ja również zaczynam naukę J. Rosyjskiego i szukam materiałów na nauki itp.
Ktoś, coś posiada? :czytanie:
 
 
Sergey 
1



Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 37
Skąd: stepy
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Jeżeli jesteś z Warszawy to możemy się ustawić we wiadomości prywatnej, podam Ci na pendrive książkę Путь - fantastyczna i obszerna pozycja z baaardzo obszernym słownictwem. Wymagana jednak podstawowa znajomość rosyjskiego, bo książka w małym stopniu zagłębia się w gramatykę, za to niesamowicie rozwija słownictwo w początkowym okresie nauki.
Oprócz tej książki mam sporo innych materiałów, głównie przygotowujących do STANAGa, stare bilety z egzaminów ustnych, BAAARDZO pokaźny materiał dotyczący słownictwa wojskowego, jakieś wzory pisania meldunków, sprawozdań.

Jeżeli nie jesteś z wwa to daj znać, to co mogę (Путь waży 130 mb) wrzucę na serwer i udostępnię. Oczywiście post ten tyczy się wszystkich zainteresowanych.
_________________
5:32' "Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na Ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do życia człowieka, czyni tak, jakby przywracał do życia wszystkich ludzi."
 
 
michcael 
3


Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 103
Skąd: PL
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015   

Dzięki za odpowiedź w tej sprawie. Niestety ale nie mieszkam w Warszawie ani w okolicach. W takiej sytuacji będę musiał poprosić cię o wrzucenie książki oraz materiałów na serwer. Materiały mogą być przydatne w nauce więc załącz również i je. :czytanie:

Pozdrawiam
 
 
xmen202 
1


Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: MW
Wysłany: Pią 01 Sty, 2016   

Witam. Potrzebuję materiałów z angielskiego na poziom 2 chodzi głównie o formy pisemne listy, maile, raporty. Jeśli ktoś mógłby się podzielić takowymi to proszę o kontakt na priv.
Z góry dzięki.
 
 
Stefan Siara Siarzewski 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2014
Posty: 236
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Wto 09 Lut, 2016   

Czy posiada ktoś więcej materiałów na poziom 3 j.angielskiego niż jest na stronie: www.wsnjo.wp.mil.pl ?
Planuję w przyszłości przystąpić do egzaminu eksternistycznego.

Siara.
_________________
Wąski, jak ty mie zaimponowałeś w tej chwili...
 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

xmen202 napisał/a:
Witam. Potrzebuję materiałów z angielskiego na poziom 2 chodzi głównie o formy pisemne listy, maile, raporty. Jeśli ktoś mógłby się podzielić takowymi to proszę o kontakt na priv.
Z góry dzięki.


Również jestem zainteresowany w/w materiałami. Za wszelką pomoc będę wdzięczny :gent:
_________________
Make love, not Saw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group