Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Materiały do nauki języków
Opublikował Wiadomość
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Witam,

Mam pełną jedynkę z rosyjskiego i żeby nie stracić tego co włożyłem w naukę od podstaw tegoż bądź co bądź ciekawego języka, wieczorami oglądam filmy po rosyjsku, powtarzam to co przerabiałem, ale to za mało.

Mam w planach zrobić dwójkę, ale nie sądzę, żeby ktoś mnie na nią wysłał.
W związku z tym mam pytanie: ma ktoś materiały w wersji elektronicznej do dwójki ale i jedynki ?

pozdrówki
 
 
 
gwiazdeczka 
1


Dołączyła: 25 Sie 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   materiały STANAG 6001 SPJ 1111

Witam,

Potrzebuje materialow z jezyka angielskiego STANAG 6001 SPJ 1111.
Czy moze ktos dysponuje takimi materialami i chcialby sie podzielic?

Bede wdzieczna za kazda pomoc.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Z dużo do jedynki nie mam. Z tej prostej przyczyny, iż zdałem ją "z marszu".
Coś tam jednak mam. Może przydałoby Ci się na jedynce, a może na dwójce.
Jeśli chcesz - poproszę o PW.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Ja ponawiam prośbę o materiały do dwójki z angielskiego. Pozdrawiam!
_________________
Make love, not Saw.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

Wysłałem Ci naprawdę pokaźną dawkę. Głównie, jeśli chodzi o pisanie.

Ja uczyłem się angielskiego w czasach kiedy pracowało się nad słuchaniem na kasetach CC. Stąd też mam ich kilkadziesiąt razem z książkami i testami. Niestety, nie mam ich zgranych do plików.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
matt89 
1


Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 21
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 08 Paź, 2016   

Witam. Potrzebowałbym materiały na do nauki na egzamin eksternistyczny STANAG 6001 poziom 2 z j. angielskiego. Ma ktoś ? Będę wdzięczny za pomoc .
 
 
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 24 Paź, 2016   

Koledzy, jest ktoś kto zdawał rosyjski poziom 2 ? Potrzebuje tytuły książek z jakich korzysta się na kursie
 
 
 
Bimbaj 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 234
Skąd: zielona ukraina
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Witam,

Chciałbym się zapytać czy posiada ktoś jakiekolwiek materiały, wskazówki czy przydatne informacje nt. egzaminu z angielskiego na poziomie 4444? Z czego się najlepiej przygotowywać, może posiada ktoś jeszcze inne zestawy niż te podane na stronie WSNJO?

Z góry wielkie dzięki!
 
 
philiprvn 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 508
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Sob 07 Paź, 2017   

Cytat:
Chciałbym się zapytać czy posiada ktoś jakiekolwiek materiały, wskazówki czy przydatne informacje nt. egzaminu z angielskiego na poziomie 4444? Z czego się najlepiej przygotowywać, może posiada ktoś jeszcze inne zestawy niż te podane na stronie WSNJO?

WCKJO nie ma wystarczającej liczby lektorów do przygotowania materiałów na egzaminy wiec posiłkuje się kadrą British Council. Moja propozycja:
1) Przeanalizuj dostępne materiały dot. STANAG 4444 pod kątem identyfikacji poszczególnych typów pytań egzaminacyjnych (na stronie WSNJO masz cztery zestawy w zakładce materiały egzaminacyjne i kolejny zaszyty w tzw. modelach egzaminacyjnych). Można też się posiłkować materiałami pt. Przykładowe materiały egzaminacyjne. Język angielski, poziom 3, czytanie, słuchanie wg STANAG 6001. Łódź 2007 WSNJO.
2) Ściągnij gotowe zestawy egzaminacyjne BC dot. CAE, CPE, IELTS (np. englishtips.org) i zacznij je robić na ilość. Pamiętaj, że egzaminy BC nie składają się z tych samych części co egzamin MON (część "English in Use" znalazła się w MON-owskiej wersji w egzaminie z "Czytania").
3) W razie wątpliwości polecam: Sue O'Donell - Focus on Advanced English - bardzo dobrze wytłumaczone zasady rozwiązywania poszczególnych typów pytań, tak aby zmieścić się w zadanym czasie).
4) W razie problemów ze statystyką (w pewnym okresie czasie egzaminy WCKJO były naładowane różnego rodzaju wykresami i grafami) polecam IELTS - część "Scientific Paper"
5) Słownictwo wojskowe (m.in. skróty) znajduje się w ESSO - English Skills for Staff Officers in Multinational Operations. to taki kurs on-line dostępny powszechnie w internecie.
6) Zasady pisania raportów również znajdują się w ESSOS - szukaj "Formal Memorandum" i "Memorandum for Record"). Ogólnie pisane raportów na podstawie podgrywek WCKEJO wymaga sporo wyobraźni - trzeba sobie wymyśleć drogę służbową (od:, do:, do informacji" itp) z nazwami stanowisk, skrótami itp.
7) Na egzamin ze słuchu i rozmowę to polecam audiobooki (efekty będa widoczne już od pierwszego użycia). Do nie dawna korzystałem z Avaxa. Teraz zmienili trochę zasady (płatny serwer), ale jest sporo starszych materiałów, które można jeszcze ściągnąć.
 
 
Eli 
1


Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   STANAG 2 egzamin wstępny

Czy ktoś z Was zdawał w ostatnim czasie egzamin na STANAG 2 z angielskiego na WAT? Ponoć jest dość trudny, chciałabym wiedzieć co było, np. tłumaczenie, mówienie. Obiło mi się o uszy że jest na tym egzaminie strona bierna, której na STANAG 1 nie przerabialiśmy. Proszę o info bo za 5 tygodni egzamin, zależy mi żeby się dostać.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1813
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018   

Czołgiem :gent:
Potrzebuję materiały lub namiar na materiały do samodzielnej nauki języka rosyjskiego do poziomu 1. Chciałbym być może za rok, półtora przystąpić do egzaminu eksternistycznego. Rosyjski miałem do II klasy technikum. Także za wiele nie pamiętam. Alfabet znam i przeczytam coś tam no i to by było na tyle..
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Riczard napisał/a:
Alfabet znam i przeczytam coś tam


Pięknie!
Niejeden "zabył jazyka" i nic nie przeczyta - nie mówiąc już o takich co nigdy nie opanowali alfabetu, bo byli i tacy.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1813
Skąd: JW ****
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Rosyjski to jeszcze pół biedy, jest językiem słowiańskim.
Dawno temu przed wojem, czytałem samouczki języków romańskich. Najgorszym do nauczenia (moim subiektywnym zdaniem) z tych romańskich jest chyba francuski. To żępołlenie jest nie do zrozumienia....
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
mazowsze 
1


Dołączył: 26 Gru 2018
Posty: 9
Skąd: mazowsze
Wysłany: Sro 26 Gru, 2018   

Witam serdecznie
Czy mógłby ktoś podzielić się ze mną materiałami do STANAG 6001 poziom 1 i 2 z j. angielskiego?

Nie wiem na jakim etapie w praktyce są te poziomy i zastanawiam się nad tym do którego podejść, 1 czy 2....posiadam certyfikat B2 z j. angielskiego uzyskany w trakcie studiów, ale to było 10 lat wstecz.
Proszę o kontakt pw.

Wesołych Świąt :gent:
 
 
Przemek 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 238
Skąd: WL
Wysłany: Czw 27 Gru, 2018   

Na stronie WSNJO są aktualne arkusze, np poziom 1 http://wsnjo.wp.mil.pl/pl/75.html
Resztę znajdziesz na stronie.
Pzdr i powodzenia :gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group