Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Wasze jednostki też dotknął kryzys???
Opublikował Wiadomość
kubalos 
4
maniak


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 255
Skąd: KOSMOS
Wysłany: Nie 06 Gru, 2009   Czy Wasze jednostki też dotknął kryzys???

Ostatnio w mojej kochanej jednostce powiedziano, że w wyniku kryzysu i wysłania dodatkowych żołnierzy do Afganistanu wstrzymano do odwołania wydawanie jak to ładnie stwierdzono: "sortów luksusowych". Czyli goretexów, ocieplaczy ćwiczebnych, butów specjalnych, mundurów letnich, śpiworów itp.
Zamiast tego dają stare pantery z zapasu wojennego i inne nadgryzione prze mole przedmioty :brawo: Profesjonalizacja pełną parą.

Żeby tylko nie wydawali starych żab ;)


Jak to wygląda w innych jednostkach??? Bo jak zwykle u nas tłumaczą, że to odgórne polecenie itp.
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Nie 06 Gru, 2009   

kubalos napisał/a:
Czyli goretexów, ocieplaczy ćwiczebnych, butów specjalnych, mundurów letnich, śpiworów itp.

Pewnie znowu jakiś przejściowy kryzys w służbie mundurowej. Za niektóre pzm są zgodnie z przepisami zamienniki.
kubalos napisał/a:
Bo jak zwykle u nas tłumaczą, że to odgórne polecenie

Odgórne polecenia to jedynie mogą być ministra bo sprawy te regulowane są przez rozporządzenia.

miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Peacekeeper 
5
Land Army



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 449
Skąd: obecnie na ZS-ach latam
Wysłany: Nie 06 Gru, 2009   

Kryzys kryzysem ale w mojej JW "mundurowiec" od dawna nie jest zbytnio skory do współpracy. Przeważnie odbijasz się od drzwi gdy czegoś potrzebujesz, nigdy niczego nie ma, a gdy już uda mi (i nie tylko mi) się cokolwiek zdobyć to z bardzo wielką łachą. Nie wiem z czego to wynika i jaki to ma sens, bo gdy zbliżała się wielkimi krokami kontrola gospodarcza ... reszty domyślcie się sami :D Pozdrawiam.
_________________
" Kobiet w żołnierzach nie pociąga mundur.
Pociąga je fakt, że słucha rozkazów i jest przyzwyczajony do gównianego żarcia "
- demotywatory.pl
 
 
alpinista 
3


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 130
Skąd: Piękna kraina Polska
Wysłany: Pon 07 Gru, 2009   

kubalos napisał/a:
Zamiast tego dają stare pantery z zapasu wojennego i inne nadgryzione prze mole przedmioty


U mnie nazywają te "sorty mundurowe" zamiennikami!!
Niedawno była mała uroczystość w JW i wśród zaproszonych gości były jakieś organizacje paramilitarne, świetna rzecz tylko że byli lepiej umundurowani niż my!!

Mój mundurowiec z uśmiechem na twarzy obwieścił, że można skarpety pobierać!!!!!

Harcerstwo, a nie wojsko :x
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 802
Skąd: 100
Wysłany: Pon 07 Gru, 2009   

W zeszłym roku udałem się do magazynu w celu pobrania nowych sortów. Niestety okazało się że nie zostaną mi one wydane gdyż nie skończył się jeszcze resurs poprzednich. Nie zrażony odczekałem do wiosny i pełen optymizmu udałem się ponownie do magazynu. Lecz i tym razem nic pobrałem jako że nie było moich rozmiarów, usilnie mnie natomiast namawiano na pobranie tych przedmiotów które już wychodzą z użycia. Odpuściłem sobie gdyż przez kolejne kilka lat nie przysługiwałaby mi wymiana na nowe. W końcu pojawiły się moje rozmiary lecz w magazynie rozpoczęła się inwentaryzacja więc magazyn był zamknięty. Gdy magazyn po dwóch miesiącach został ponownie otwarty okazało się że nie jestem żołnierzem perspektywicznym gdyż nie wyjeżdżam na misje czy też międzynarodowe ćwiczenia. A więc czekam dalej. Obecnie magazyn ponownie jest zamknięty gdyż jest koniec roku i należy zrobić podsumowanie. Z moich pobieżnych wyliczeń wynika że magazyn w tym roku był zamknięty łącze chyba ze cztery miesiące. Jak nie inwentaryzacja, to praca własna, albo kontrola. Czekam na wiosnę to może pobiorę jakieś zimowe sorty oczywiście jak będzie właściwy rozmiar i zostanie zniesiony nakaz wydawania sortów tym którzy wyjeżdżają za granicę.
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Pon 07 Gru, 2009   

Polecam podobny temat:

http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=33270

miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group