Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Czw 31 Gru, 2009
Katastrofa CASY - "obszerny raport" już gotowy
Opublikował Wiadomość
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Po ewentualnym oddaleniu zarzutów przez prokuraturę jedynym wyjściem wydaje się proces cywilny przeciwko MON. Jest jedno ale, trzeba najpierw odejść ze służby, a to paradoksalnie dałoby poczucie pseudo zwycięstwa Klichowi... :( Dobrego wyjścia z tej sytuacji nie widać, ludzie w mundurach (nasi koledzy, którym winniśmy wsparcie) zostali skrzywdzeni, a MON czuje się dobrze :-o
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

~~Ad~~, z "oskarżonej" piątki kolegów, 4-ech już w cywilu. Służy najmłodszy (podporucznik - kontroler zbliżania i precyzyjnego podejścia).

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
132 
2


Wiek: 62
Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: sam już nie wiem
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Stevie, nie słyszałem, żeby odszedł były Starszy Dyżurny Operacyjny COP. Czy pisałeś też o Nim?
_________________
Czy można być ministrem ON nie znając ustawy o dyscyplinie wojskowej i naruszając dobra osobiste żołnierzy 04.04.2008 ?
Patrz: http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=26410
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Na 100% nie wiem, ale słyszałem (wcześniej), że złożył wypowiedzenie.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
132 
2


Wiek: 62
Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: sam już nie wiem
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Odchodzą ludzie , którzy sprawdzili się w służbie.Zdobycie przez nich wiedzy i doświadczenia sporo kosztowało Podatników. A Klich , który złamał prawo i doprowadził do tego niewinnych- bo nie skazanych, dalej ma się dobrze. I gdzie tu jest sprawiedliwość.
_________________
Czy można być ministrem ON nie znając ustawy o dyscyplinie wojskowej i naruszając dobra osobiste żołnierzy 04.04.2008 ?
Patrz: http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=26410
 
 
gumbas 
2


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: cała polska
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Witam.
Dla sprostowania--do cywila odeszło tylko dwóch oficerów z EPMI, pozostała trójka nadal ,,służy'' w naszym wspaniałym MON. Najmłodszy to porucznik, a nie podporucznik.
Rezerwa kadrowa kończy im się 6 kwietnia 2010r. i jestem bardzo ciekaw jaki krok podejmie szanowny Minister-pewnie taki :zly4:
Pozdrawiam.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

gumbas, na pewno odszedł Andrzej z Jędrzejem. Z informacji, które do mnie dotarły, dwaj pozostali mieli napisać wypowiedzenia. Ale nie śledziłem ich dalszych losów.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Puchacz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Dlaczego pojawił się błysk, może Klich i Tusk coś wiedzą. A tak na marginesie odnośnie ogłoszenia wyroku, Antonio ma rację, od tego jest niezawisły sąd, tylko Antonio powiedz to też Ministrowi ON. Jak wszyscy równi wobec prawa, to wszyscy. :czytanie:
Klich i jego szef Tusk w wojsku nie służyli, bo od kołyski byli w podziemiu opozycji PRL. :-o Tylko jak im pozwolono skończyć studia, we wrogim im systemie. :???:
 
 
gumbas 
2


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: cała polska
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Stevie, mieli, ale z różnych przyczyn nie napisali i są nadal w rezerwie kadrowej.
 
 
132 
2


Wiek: 62
Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: sam już nie wiem
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

Puchacz napisał/a:
A tak na marginesie odnośnie ogłoszenia wyroku, Antonio ma rację, od tego jest niezawisły sąd......


Oczywiście , że od sądzenia są sądy, co jak by powiedział klasyk jest " oczywistą oczywistością ". Problem polega na tym, że w tym przypadku werdykt został ogłoszony przez Klicha 4 kwietnia 2008 roku, który uzurpował sobie prawo być sędzią w tej sprawie.
Parafrazując inne znane powiedzenie -Dajcie mi ludzi a znajdziemy na nich paragraf.
Tak działa MON w tej sprawie. Ogłosili winnych w swoim mniemaniu a teraz przez prawie dwa lata szukają na nich paragrafu. Czy w cywilizowanym kraju, wolnym i demokratycznym jest to normalne postępowanie ???
_________________
Czy można być ministrem ON nie znając ustawy o dyscyplinie wojskowej i naruszając dobra osobiste żołnierzy 04.04.2008 ?
Patrz: http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=26410
 
 
jan nowakinski 
2


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 66
Skąd: przasnysz
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Po dosyć dziwnej wypowiedzi Antonio chciałbym delikatnie przypomnieć, że w praworządnej RP prawo obowiązuje i niezależnie od intencji władców wojskowych nie wolno skazywać niewinnych do czasu udowodnienia im winy. A domniemanie niewinności nawet w wykonaniu kolegi w mundurze w dalszym ciągu nie koliduje z prawem. Antonio zaś pozbawia nas prawa do obrony naszych kolegów. Czyżby bycie kiedyś żandarmem stawia go po drugiej stronie. Ja w zdecydowanej większości kontaktów z ŻW miałem do czynienia z ludźmi wysokiej kultury niezależnie od stopnia wojskowego i nawet Antonio moich poglądów nie jest w stanie zmienić. Pozdrawiam kolegów z ŻW.
 
 
Antonio 
9



Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 4337
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Ale o co Tobie chodzi? Dokładnie o tym napisałem - prawo do obrony jest w Sądzie, a nie jakieś dywagacje bez sensu dlaczego przedłużono śledztwo, a czy opinia biegłych zawiera to i to itd.

Nie rozumiem zupełnie Twojego postu.

Minister ON pewnie że przesadził. Dziwię się jednak tym, którzy wyszli do cywila. Na ich miejcu założyłbym mu sprawę cywilną o naruszenie dóbr osobistych. Jak będzie płacił jeden z drugim, to się być może nauczy poczekać z gadaniem i sądzeniem. A tak jak będziemy odpuszczać takie sprawy dla spokoju, nigdy nic się nie zmieni...
_________________
####### - Zdrap zdrapkę, a zobaczysz opis.
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Antoniuszu, doprawdy, w swoich postach mnie zawiodłeś, jak zwykle niezłomny, prawy ... Czytam Cię wciąż z uwagą....
Przepraszam :efendi2: za OT ale... nic dodać nic ująć.
 
 
jan nowakinski 
2


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 66
Skąd: przasnysz
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

Antonio - proszę Cię przestań. Mówimy tu o ludziach prawych i umiejętnych, których władzuchna chce rzucić na ofiarę ołtarza swojej niekompetencji. Człowieku. Oni mają rodziny. W przeciwieństwie do Ciebie Oni są specjalistami w swojej branży. Jeśli czegoś nie rozumiesz i na czymś się nie znasz to po prostu nic nie mów. Milczenie czasem jest złotem.
 
 
gumbas 
2


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: cała polska
Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Witam.
Koledzy, może ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi lub podesłać link w którym mógłbym zobaczyć program z serii ,,Katastrofy w przestworzach", odcinek o ATR-72, wyemitowany 31.01.2010r. przez stację National Geographic.
Z góry dzięki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group