Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Decyzja Ministra ON w sprawie przejazdów koleją w 2010 r.
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   Decyzja Ministra ON w sprawie przejazdów koleją w 2010 r.

Konwent Dziekanów, 22.12.2009 r.

W dniu 18.12 br. Minister ON podpisał decyzję Nr 424/MON w sprawie wykupu uprawnień dla żołnierzy i pracowników wojska resortu Obrony Narodowej do przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w 2010 r.


Stosownie do upoważnienia Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych MON w dniu 22.12 br. zawarł stosowną umowę z PKP IC S.A., reprezentującą 6 spółek PKP - o wykupie uprawnień. Wynegocjowana cena jednej legitymacji uprawnień do ulgowych (50%) przejazdów PKP w 2010r. wynosi 464 zł. Dystrybucja legitymacji nastąpi niezwłocznie - do końca 2009 r.

IC.jpg
Plik ściągnięto 115 raz(y) 47,63 KB

 
 
tapi 
5


Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 581
Skąd: GDYNIA
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

Witam.
Jak dla mnie jest to pozytywna wiadomośc.
Pozdrawiam.
_________________
Żołnierz ma więcej obowiązków niż praw, ale wśród praw, które żołnierzowi należy szczególnie zabezpieczyć, to prawo do dobrego DOWODZENIA.

 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

Mam nadzieję, że wyrobią się chociażby do pierwszego poniedziałku w 2010 roku.
W przyszłym roku tyle podróży służbowych mnie czeka, że szkoda było by płacić 100%.
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
Marinero
4


Dołączył: 11 Sie 2005
Posty: 194
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

464pln???
Czy tylko podatek od tego jakąś niecałą 100pln?
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

Tak, 20%.
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
jaqb 
5
emeryt


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 492
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

Dobrze że w ogóle będą te legitymacje. Tylko dlaczego nie pomyślą decydenci o tym chociaż o tydzień wcześniej. Przecież dużo ludzi wykorzystuje zaległe urlopy wypoczynkowe czy dodatkowe w przerwie między świętami a nowym rokiem wyjeżdżając po kilkaset km.
Od kiedy zlikwidowano ulgowe przejazdy "na legitymację służbową" co roku ten sam problem, że na ostatnią chwile jest to zostawiane. Takie rzeczy tylko w ... MON :)
Przy okazji spokojności, zdrowotności i lepszego Nowego :)
_________________
Pozdrawiam,
jaqb
 
 
markus 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 768
Skąd: z przypadku
Wysłany: Sro 23 Gru, 2009   

Chciałoby się powiedzieć, nareszcie!
W perspektywie było do wydania tysiąc złotych miesięcznie za dojazdy. Teraz "tylko" sześćset.
_________________
"Gdy Polak ginie na ruskiej ziemi to Polska płacze i przez łzy nie wierzy w jedno ruskie słowo"
 
 
Low_radiation 
6
bez tytułów



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 1034
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro 23 Gru, 2009   

Xoggo napisał/a:
Tak, 20%.

A nie 18% :?: :???:

jaqb napisał/a:
Dobrze że w ogóle będą te legitymacje. Tylko dlaczego nie pomyślą decydenci o tym chociaż o tydzień wcześniej. Przecież dużo ludzi wykorzystuje zaległe urlopy wypoczynkowe czy dodatkowe w przerwie między świętami a nowym rokiem wyjeżdżając po kilkaset km

Było sporo czasu na podpisanie stosownych porozumień w tej sprawie, a tak jeżeli ktoś wyjeżdża na święta i wraca po nowym roku będzie musiał zapłacić 100% (brak możliwości zrealizowania prawa do zniżki). I tak dobrze, że nie zdecydowano 31 grudnia. :x
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.
— Marilyn Monroe

 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13529
Skąd: ---
Wysłany: Sro 23 Gru, 2009   

Ja nie pamiętam kiedy ostatni raz korzystałem z usług spółek PKP różnej maści.
Ale cieszę się, że jednak MON nie zapomniał o tych, którzy są do tego życiem zmuszeni.

Lepiej późno, niż wcale. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Low_radiation napisał/a:
A nie 18% :?: :???:

Tak, od czsu kiedy MON "wykupuje zniżki", pieniądze te traktowane są jako dochód i należy odprowadzić od nich podatek. Obecnie (od 1 stycznia 2009) wynosi on zgodnie z tym co napisał Low_radiation - 18%. :efendi2:
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
Low_radiation 
6
bez tytułów



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 1034
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Czyli 464zł x 18% = 83,52 zł :gent:
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.
— Marilyn Monroe

 
 
taiyou 
1


Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Złotów
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Witam, jestem żołnierzem służby Kandydackiej, studentem WATu . Do tej pory zgodnie z przepisami przysługiwała mi zniżka w wysokości 78% słyszałem że ma sie to zmienic w związku z tym iż służba kandydacka po nowym roku traktowana bedzie jako słuzba zawodowa, więc nic po starych zniżkach. Na pkp nic mi do ej pory nie wyjaśnili bo nie wiedzą, mam wobec tego pytanie do forumowiczów czy ktokolwiek ma pojecie jak to bedzie wygladałlo w nowym roku ?? I na marginesie, jesli utracę prawo do 78% znizki, to o co chodzi z tymi legitymacjami o których mowa w tym poście, jestem zupełnie zielony , na co zniżka przez jaki czas i jaki koszt legitki - 80 czy 460pln ?? pzdr!
 
 
fiodor63 
6



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 1023
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

taiyou
przecież wszystko tu napisano.
Cytat:
Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych MON w dniu 22.12 br. zawarł stosowną umowę z PKP IC S.A., reprezentującą 6 spółek PKP - o wykupie uprawnień. Wynegocjowana cena jednej legitymacji uprawnień do ulgowych (50%) przejazdów PKP w 2010r. wynosi 464 zł. Dystrybucja legitymacji nastąpi niezwłocznie - do końca 2009 r.

Czyli, jak co roku, ci którzy są chętni mogą otrzymać legitymację zniżkową (50%) na podróże PKP. Opłacone legitymacje (przez MON) - za każdą 464 zł.
Cytat:
Tak, od czasu kiedy MON "wykupuje zniżki", pieniądze te traktowane są jako dochód i należy odprowadzić od nich podatek. Obecnie (od 1 stycznia 2009) wynosi on zgodnie z tym co napisał Low_radiation - 18%.

Cytat:
Czyli 464zł x 18% = 83,52 zł

Tyle każdy chętny zapłaci podatku. A potem hajda w Polskę za "pół darmo".

Co do traktowania służby kandydackiej jako zawodowej - zdziwiło mnie to stwierdzenie i nic w tym względzie nie umiem powiedzieć.
_________________
Nie pytaj, komu bije dzwon - bije on tobie
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

"Dystrybucja legitymacji nastąpi niezwłocznie - do końca 2009 r."
I tu znów następuje rozmijanie się z prawdą. U nas będzie to możliwe dopiero 5 stycznia. Zresztą jak co roku :( . Znów kilka dni trzeba jeździć bez zniżki.
I nich mi tu ktoś nie gada że "rozkaz nie gazeta..."
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

radiola napisał/a:
"Dystrybucja legitymacji nastąpi niezwłocznie - do końca 2009 r."
I tu znów następuje rozmijanie się z prawdą. U nas będzie to możliwe dopiero 5 stycznia.


Nastąpi niezwłocznie w miarę posiadanych sił i środków .... ;)

Bynajmniej u mnie siły były w wyniku czego wszyscy zainteresowani jeżeli w dniach 30-31.12.2009 r. byli w pracy otrzymali legitymację w starym roku, czyli niezwłocznie. :gent:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group