Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienie lekarskie a koniec kontraktu
Opublikował Wiadomość
Drummond 
3
Drummond


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 111
Skąd: Zza winkla
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   Zwolnienie lekarskie a koniec kontraktu

Przeszukałem tematy, ale chyba nigdzie ten problem nie był poruszany więc pozwoliłem sobie założyć nowy. Moje pytanie dotyczy sytuacji żołnierza, któremu kończy się kontrakt na pełnienie służby terminowej a który przebywa jednocześnie na zwolnieniu lekarskim. W związku z faktem, że żołnierzowi zawodowemu nie przysługuje świadczenie rehabilitacyjne w rozumieniu ustawy o ubezpieczeniu społecznym, chciałem zapytać czy żołnierz, któremu kończy się kontrakt a który w dalszym ciągu przebywa na zwolnieniu lekarskim ma prawo do jakichś alternatywnych świadczeń w momencie przejścia "do cywila" i objęcia go ubezpieczeniem społecznym np. po zarejestrowaniu się jako bezrobotny.
Żołnierz złożył co prawda wniosek w sprawie wysłania go do WKL celem orzeczenia o zdolności do służby dzięki czemu mógłby liczyć na przyznanie świadczenia przewidzianego w art.95 pkt 1 ustawy o służbie wojskowej, jednak postępowanie przed WKL zakończy się najprawdopodobniej już po upływie kontraktu a i orzeczenie WKL może ostatecznie okazać się niekorzystne.
(Na marginesie dodam jedynie, że żołnierz nie otrzymał również odpowiedzi w sprawie wniosku o przedłużenie kontraktu, który to wniosek złożony został ponad 2 miesiące temu).
_________________
"Generałowie nie kłamią,choć czasem w dosyć osobliwy sposób mijają się z prawdą.Przemawiając przed natarciem generał nie powie wam "Słuchajcie,dwie kompanie wysłane w celu zdobycia wzgórza zostały wybite do nogi,a ja chce żebyście wy poszli tam,zdobyli to wzgórze i niech bóg ma was w swojej opiece".Nie, generał powie coś w stylu "Jesteście najlepszymi żołnierzami jacy chodzą po tej ziemi
dlatego wybrałem was do zdobycia tego mało znaczącego pagórka".
 
 
A&J Consulting 
6
KONTO ZAWIESZONE



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 1545
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 07 Sty, 2014   

Witam,

Jeśli nie będzie korzystał ze świadczeń z wojskowego zabezpieczenia społecznego, to tak uważam. Oczywiście nie świadczenie rehabilitacyjne, ale z chwilą wejścia w system ZUS już po zwolnieniu inne przewidziane ustawą świadczenia.

Pozdrawiam

Jacek Kotowicz
_________________
Kancelaria A&J Consulting
jackot@poczta.onet.pl
 
 
rycerz_kosmosu 
1


Wiek: 50
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

Podepnę się pod temat. Moj znajomy uległ poważnemu wypadkowi w trakcie służby, nadal się leczy i przebywa na zwolnieniu lekarskim. Kilka tygodni temu przestał być żołnierzem ( skończył mu sie kontrakt) i jest pytanie: na podstawie czego przysługuje mu leczenie, skoro ZUS nie chce jego L4 , w Urzędzie Pracy go nie zarejestrują , bo przebywa na zwolnieniu lekarskim. I gdzie ma przesyłać druki ZLA ?
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Nie przysługuje mu leczenie bo nie jest ubezpieczony. Urząd Pracy ma obowiązek go zarejestrować pomimo że jest na L4. Przy wystawianiu druku ZLA trzeba podać numer pracodawcy, czyli jeżeli podaje dalej jednostkę to dostanie do zwrotu za koszty leczenia.
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Co oznacza w ogóle ,,nie chce go zarejestrować"? Udaje się do urzędu pracy, składa stosowne dokumenty i czeka na decyzję w tej sprawie. UP - to nie jakiś prywatny folwark, lecz urząd, który jak mówi: ,,nie" - to musi to uzasadnić na piśmie.
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
rycerz_kosmosu 
1


Wiek: 50
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
Sytuacja wyglądała tak: przychodzi mężczyzna o kulach do Urzędu Pracy i chce się zarejestrować. Kobieta go pyta czy jest w stanie podjąć pracę. On mówi, że nie bo jest na chorobowym. A ona na to: " To niech Pan przyjdzie jak Pan wyzdrowieje"...
A szykuje się kolejna operacja na nogę....
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group