Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin z WF
Opublikował Wiadomość
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

Belfegor, tak się dzieje w Twojej JW ?
Czemu obrzucasz błotem inne JW ?
 
 
Belfegor 
4



Wiek: 54
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 290
Skąd: Louvre
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

Punkt widzenia, jak wiemy, zależy od punktu patrzenia. W jednostkach, w których służyłem/służę tak właśnie było/jest. I jestem pewien, że w wielu jednostkach jest tak samo. Bo dla pilota to żadne wytłumaczenie, że nie usprawniłeś samolotu, bo akurat w tym czasie w planie miałeś WF. Ćwiczyć możesz, ale wtedy, kiedy znajdziesz na to wolny czas. Jeśli w Waszych jest inaczej to przepraszam. Pozwólcie, że opuszczę (na dobre) ten temat i zacznę się sam przygotowywać do sprawdzianu. Wszak to żołnierz jest odpowiedzialny za swoją kondycję fizyczną
 
 
Chaber 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 552
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

WF!!! Faktycznie problem. Jak można zmuszać żołnierza do tego, żeby był sprawny fizycznie? To jest SKANDAL!!! Jak żołnierz po godzinach dorabia jako instruktor nauki jazdy albo jako ochroniarz - stróż nocny - cieć (najbardziej popularne zawody wśród żołnierzy zawodowych) , do dokształca się i robi kursy za swoje pieniądze i w wolnym czasie. Jak tego nie zrobi, to nie będzie roboty. To można. Ale w wojsku? NIE!!! Tutaj szukamy ucieczki w L-4, komisje itd.

Moim zdaniem żołnierz, który nie jest w stanie zaliczyć egzaminu z WF (jest niesprawny fizycznie), powinien być zwolniony z zawodowej służby wojskowej lub zawieszony w czynnościach służbowych bez prawa do wynagrodzenia (do czasu zdania egzaminu). Ludzie, zobaczcie na normy! To są normy dla dzieci! Myślę, że czas wyjść na bieżnię i nie myśleć, że robicie to dla złej armii, tylko dla własnego zdrowia. Domyślam się, że wywołam obrazę, ale cóż, każdy ma prawo do własnego zdania. Powodzenia na egzaminie.
_________________
"Ja się z Panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół. Ja już dawno ostrzegałem przed tym dysydentem."
 
 
wojtass
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

Belfegor napisał/a:
Wszak to żołnierz jest odpowiedzialny za swoją kondycję fizyczną


Przyznam całkowitą racje jednak jak tu widać nie jedna osoba szuka sposobu żeby nie podejść do egzaminu lub liczy na litość egzaminatora, ale jednak każdy ma wybór.
 
 
JAREKKJK 
2


Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 57
Skąd: KUJ-POM
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

mam pytanie jeżeli np z egzaminu z w-f na sali miał bym 5,5,4 i przyszło by do biegu na 3000m i poczuł bym się słabo i nie przystąpił na wniosek lekarza to jak by była liczona ocena :cool:
 
 
wojtass
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

Jednej konkurencji nie musisz zaliczać lekarz może cie zwolnic z niej. 3 km nie jest już pierwszorzędna i najważniejszą dyscypliną
 
 
Chaber 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 552
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

A co tu zrobić, żeby wcale nie zdawać i otrzymać piątkę? Pomóżcie!!!
_________________
"Ja się z Panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół. Ja już dawno ostrzegałem przed tym dysydentem."
 
 
Ptica 
6
SNFoW



Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 1203
Skąd: Kujawskie plemie
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

Cytat:
Jednej konkurencji nie musisz zaliczać lekarz może cie zwolnic z niej.

Przeczytałeś uważnie nowe rozporządzenie? Jeśli nie, to nie wprowadzaj innych w błąd wojtass77 :zly4:
_________________
Lepsze jutro było wczoraj...i nigdy nie wróci :(
 
 
wojtass
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

§ 8.1. Ocenę sprawności fizycznej żołnierza zawodowego ustala się na podstawie uzyskanych ocen z ćwiczeń, o których mowa w § 7 ust. 1.
2. Warunkiem otrzymania oceny pozytywnej ze sprawdzianu sprawności fizycznej jest uzyskanie przez żołnierza zawodowego co najmniej trzech ocen pozytywnych ze zdawanych ćwiczeń.
3. Ocenę ze sprawdzianu sprawności fizycznej ustala się na podstawie średniej arytmetycznej ocen z poszczególnych ćwiczeń, uzyskanych przez żołnierza zawodowego podczas tego sprawdzianu w następujący sposób:
1) średnia 4,51 i wyższa - ocena bardzo dobra;
2) średnia od 3,51 do 4,50 - ocena dobra;
3) średnia od 2,51 do 3,50 - ocena dostateczna;
4) średnia 2,50 i niższa - ocena niedostateczna.
4. Żołnierz zawodowy może zostać zwolniony z ćwiczeń sprawdzających jeden rodzaj motoryki wchodzących w zakres ćwiczeń przewidzianych
w sprawdzianie sprawności fizycznej. W przypadku zwolnienia z większej liczby ćwiczeń żołnierz zawodowy nie podlega ocenie.
5. W przypadku zwolnienia lekarskiego z ćwiczeń sprawdzających jeden rodzaj motoryki, żołnierz zawodowy otrzymuje ze sprawdzianu sprawności fizycznej ocenę nie wyższą niż dobra.
§ 9.1. Dokumenty stanowiące podstawę zwolnienia ze sprawdzianu sprawności fizycznej żołnierz zawodowy przedstawia, nie później niż w ciągu siedmiu dni od daty ich wystawienia, dowódcy jednostki wojskowej.
2. Przyczynę zwolnienia żołnierza zawodowego ze sprawdzianu sprawności fizycznej dowódca, o którym mowa w ust.1, ogłasza w rozkazie dziennym jednostki wojskowej.
§ 10. Zwolnienie żołnierza zawodowego z odbycia sprawdzianu sprawności fizycznej odnotowuje się w odpowiednim wykazie jednostki wojskowej, w której żołnierz zawodowy pełni zawodową służbę wojskową podając przyczynę, okres zwolnienia oraz numer rozkazu dziennego, w którym ogłoszono przyczynę zwolnienia.
 
 
Ptica 
6
SNFoW



Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 1203
Skąd: Kujawskie plemie
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

A Ty dalej swoje :not2:
Cytat:
§ 9. 1. Ocenę sprawności fizycznej żołnierza zawodowego ustala się na podstawie średniej arytmetycznej ocen z ćwiczeń, o których mowa w § 7 ust. 1 i § 8 ust. 1, uzyskanych przez żołnierza zawodowego podczas sprawdzianu sprawności fizycznej w następujący sposób:
1) średnia 4,51 i wyższa - ocena bardzo dobra;
2) średnia od 3,51 do 4,50 - ocena dobra;
3) średnia od 2,51 do 3,50 - ocena dostateczna;
4) średnia 2,50 i niższa - ocena niedostateczna.
2. Warunkiem otrzymania oceny pozytywnej ze sprawdzianu sprawności fizycznej jest uzyskanie przez żołnierza zawodowego co najmniej trzech ocen pozytywnych ze zdawanych ćwiczeń, bez względu na to, czy posiada kategorię Z czy kategorię Z/O.
3. Żołnierz zawodowy z kategorią Z zwolniony z wszystkich ćwiczeń sprawdzających jedną zdolność motoryczną nie jest dopuszczony do tego sprawdzianu ze względów zdrowotnych.

Na pierwszej stronie zamieściłem link do rozporządzenia.
Cytat:
Sprawdzam każdą informacje, jaką podaje
Chyba jednak nie zawsze :cool:
_________________
Lepsze jutro było wczoraj...i nigdy nie wróci :(
 
 
wojtass
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

Faktycznie nie doczytałem oddaje honor
 
 
noernar 
1


Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: gdynia
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

witam
w tym roku z tego co rozumiem jest tylko jeden termin podstawowy maj i czerwiec?
czy w pazdzierniku nie ma poprawkowego terminu?
pytam gdyz w maju urodzi mi sie corka i planuje urlop wykorzystac, czy po powrocie z urlopu dowodca moze wyznaczyc termin egzaminu, tak zeby bie byc kierowanym na komisje?
troche pytan ale z gory dziekuje za odpowiedz
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

noernar, czytałeś rozporządzenie ?
 
 
noernar 
1


Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: gdynia
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

czytalem, i z tego co zrozumialem to jesli nie podejde w terminie maj/czerwiec do egzaminu to dowodca moze skierowac na komisje, urlop konczy mi sie pod koniec czerwca i nie wiem czy w JW beda jeszcze terminy na egzamin, w tym jest problem, w latach poprzednich mozna bylo w sesji poprawkowej zdawac
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

To ile masz tego urlopu ? :-o
Nie kombinuj, tylko przystępuj do egzaminu w maju.
Dopasujesz sobie termin egzaminu i tylko od Ciebie zależy jak się dogadasz z egzaminującym.
Pisz proszę staranniej. Gajowego dawno nie było... :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group