Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska Armia Na Posyłki
Opublikował Wiadomość
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

naturszczyk napisał/a:
A ja rozumiem Pana Bilskiego i jego reakcję.
Każdy ukryty za nickiem mógłby napisać, że np. razem z ajzikiem, ...


Wypraszam sobie, tym bardziej, ze ja Pana Bilskiego o nic w tym wątku nie oskarżałem (że o obrażaniu nie wspomnę nawet), a jedynie pozwoliłem sobie na ogólną uwagę o odwadze przeniesionych do rezerwy. I to wszystko.

Ps. Panie Bilski, po co te emocje ? Jedna drobniutka uwaga o ogólnym charakterze, nie kierowana zresztą wprost do Pana, aż tak bardzo Pana ubodła ?
Ps.1 Ja jestem Panie Bilski cywilem, nigdy munduru nie nosiłem (za wyjątkiem mundurka szkolnego).
 
 
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Ajzik, sorry, to był tylko przykład, a że Ty byłeś pod ręką... Mogę co najwyżej przeprosić ze swojej strony i w przypadku spotkanie postawić piwo - jeśli będziesz chciał je ze mną wypić. Chodziło mi, że w Internecie można obrzucać każdego błotem bez żadnych konsekwencji, a zapewne każdy z nas pamięta sprawę z siatkarką.... i wiele tym podobnych. Uważałem i nadal uważam, że ważny jest człowiek i to kim jest, a nie to jaką skończył szkołę i gdzie pracował.
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

A.Bilski napisał/a:
ukrywającymi się za nikami. Jeśli domagacie się Panowie pewnej jawności , to również dotyczy waszej osoby. Zobaczymy zatem ilu odważnych stawi sie do dyskusji.

Na dziwnej płaszczyźnie A.Bilski próbujesz ustawić tą dyskusję. Chyba że chodzi o to żeby nie dyskutować?

Szanowna władzo NFoW czy na pewno mamy do czynienia z autorem?
Jeżeli tak to ja jestem rozczarowany.

:gent:
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Earpman napisał/a:
czy na pewno mamy do czynienia z autorem?

Tak.

 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Belial, to dyskusja o książce. Przeczytaj i odnieś się do tez tam zawartych, ok ?

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Ja również nie zamierzam się wypowiadać na temat książki tak długo jak długo jej nie przeczytam.
Natoniast odnośnie wzburzenia autora, to nie zamierzam się ujawniać (forum to nie plenum ).
Nie przypominam sobie abym obrzucił autora jakimiś inwektywami, zapytałem tylko dlaczego ukrywa swoją przeszłość ? :???:
 
 
A.Bilski 
1


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Witam Wszystkich Serdecznie
po pierwsze nie jestem ani obrażony , ani wzburzony , ani nie poniosły mnie emocje. Użyłem trochę mocniejszego tonu bo mam wrażenie ,że niektórzy tutaj w rodzaju bolca 71 to ludzie " myślący inaczej" i zwyczajnie ograniczeni intelektualnie przedstawiciele wojskowej kołtuneriii. Sam wywodzę się z armii więc wiem ,że tego typu kołtunów zazdrośnie podkładającym wszystkim świnie za węgła jest wielu. Tacy niestety pretendują do miana autorytetów moralnych czy intelektualnych wydając jedynie z siebie bełkot. Niestety za swoją służalczość i brak zdania awansują i zostają "twarzą " naszej armii patrz gen. Bieniek i inni. Stąd mamy generałów i oficerów na posyłki bez własnego zdania , liżącym d.... wszystkim kto rzuci im kawałek kości do ogryzienia. Lamentującym głośno i odważnie na Forum jaka to bieda i nędza w armii, ale bojącym się nawet przyznać do swojego stopnia imienia i nazwiska,żeby nie podpaść. W konsekwencji mamy dzisiaj wierną kopie UW i armię na amerykańskie posyłki bo kołtun w rodzaju bolca 71 zwycięża w wojsku niepowstrzymywany na każdym froncie. Używa kłamstwa , obmawia, ślini się jak może podłożyć świnie ( najlepiej anonimowo) w świetle dnia zaś zawsze trzyma zwieracza spięte.
Zazwyczaj wybaczam te brednie bo wiem jak wojsko ogłupia. No ale nie mogę wybaczyć kołtunowi bolcowi 71 kłamstw na mój temat. Cytuję :


A ja pozwolę sobie zadać tylko jedno pytanie związane z profesjonalizmem i wiarygodnością autora:

Dlaczego Pan Artur ukrywa w swojej biografii fakt że ukończył kierunek polityczny AMW, był oficerem politycznym i bardzo aktywnym członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ?
Czyżby wstydził się swojej głupoty ?

Po pierwsze nie ukrywam. Rozpocząłem studia na kierunku : nauki społeczno -polityczne w 1986 ( co chyba nie przeszkadza w pisaniu książek) , a skończyłem w 1990 w innej politycznej rzeczywistości. Rok później, poprzez dodatkowe studia, dostałem tytuł inz. nawigacji morskiej, uczelni. Tak wiec studiowałem zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Nie byłem oficerem politycznym w dywizjonie ścigaczy na Helu , tylko wychowawczym i tylko zresztą przez blisko dwa lata.
Nigdy również nie byłem aktywnym działaczem PZPR , bo w nigdy nie byłem członkiem PZPR !
tak wiec oczekuje od bolca 71 sprostowania informacji albo ujawnienia swojego stopnia, imienia i nazwiska w przeciwnym razie jestem gotów sądzić ,ze jest tu na forum zwykłym prowokatorem i ujadającym szpicelkiem .
pozdrawiam
artur bilski

Nie wnikam w samą dyskusję, ale za "prowokatora" a przede wszystkim "ujadającego szpicelka" - OSTRZEŻENIE.
tj
P.S. Kim jestem, jaki mundur noszę i stopień, kto na tym Forum chce, to wie. A nie podpiszę się "stopniem, imieniem i nazwiskiem", bo do tego, na tym FORUM nikt nikogo zmuszać nie będzie.
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Za takie słowa "szpicel", "kołtun" względem innego użytkownika, normalny użytkownik dostał by pasek. Jestem bardzo ciekaw jak się dalej ta sprawa potoczy ...
Ps. Wraca mi wiara w równość wszystkich uzytkowników
Ps.1 Choć zwykle nam bardzo nie po drodze, podpisuje się pod wypowiedzią Świtka
Ostatnio zmieniony przez ajzik Sro 17 Mar, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Myślę, że mojemu przedmówcy zabrakło dystansu i świadomości tego, że jeśli staje się osobą publiczną, otwarcie wyrażającą swoje poglądy to także staje się celem mniej lub bardziej merytorycznie uzasadnionej krytyki dotyczącej również biografii.

Jak dla mnie jest to raczej zastanawiające, że komandor Bilski a redaktor Bilski to dwie zupełnie różne osoby reprezentujące przeciwległe postawy, przez co jedna z nich musi być niewiarygodna. Chcę, żeby mnie Pan dobrze zrozumiał. gdyby opuścił Pan MW a albo został z niej wyrzucony za poglądy, które Pan publicznie szerzy to kwestia wiarygodności nie byłaby tutaj poruszana.
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   


A.Bilski,

Proszę o więcej staranności w pisaniu postów. Uprzejmie przypominam: aby napisać znak diakrytyczny wciskamy jednocześnie literkę i prawy klawisz ALT.

 
 
pieswojny 
4


Wiek: 54
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 225
Skąd: pl
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Witam.
Powiem tak, nie cierpię czerwonego (koloru) ;) , ale skoro bolec71, twierdzi , że pan A.B. był "bardzo aktywnym członkiem PZPR" a pan A.B.
A.Bilski napisał/a:
nigdy nie byłem członkiem PZPR !
to ktoś tu łże jak pies (za przeproszeniem).
Kierunek polityczny nikogo nie dyskryminuje w moich oczach, ot może nieco wzbudza politowanie ze względu na moje poglądy. A książkę chętnie przeczytam, gdyż nie za wiele jest publikacji na ten temat. Wtedy podyskutuję.
Swoją drogą, nerwy tutaj kogoś okropnie poniosły, zalecam herbatę z melissy z dodatkiem pszczelego miodu, bo komentarze krytyków literackich, te dopiero mogą w przyszłości wkurzyć autora książki (choć nie koniecznie) :gent:
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Ja nie rozumiem po co tyle emocji, każdy kto upublicznia swoją tożsamość musi liczyć się z mniej lub bardziej agresywną krytyką a powiadają że, "prawdziwa cnota krytyk się nie boi".

Co przeszłości to niestety w naszym społeczeństwie w wielu utarło się przekonanie, że każdy kto był żołnierzem (i nie był z poboru) przed 1989 rokiem jest .... domniemanym "komunistycznym zbrodniarzem".
Tyle że, Ci co mają takie poglądy to w zasadzie reprezentują ten sam poziom co nadgorliwcy z lat 50-tych ubiegłego stulecia.

Najzwyklejszy niezdrowy szowinizm i tyle. :x
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
krzysiek56_7 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 283
Skąd: mazowsze
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Dla Mnie to trochę trąci autoreklamą, im większy szum i ostrość wypowiedzi, tym zainteresowanie wydawnictwem większe (taki sposób na darmową reklamę).
Jeśli chodzi o formę wypowiedzi, to już to przerabialiśmy jakiś czas temu ("pułkownik" z Jarosławia ). :gent:
_________________
"Najlepsza woda jest u źródła".
 
 
jerry71
4


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 293
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Obserwuję tą dyskusję z zaciekawieniem, a jednocześnie przyznam że coraz mniej rozumiem :(
W pierwszym poście tego wątku opisany jest kawałek życiorysu autora. Skoro autor (albo wydawnictwo, co w sumie na jedno wychodzi), używa życiorysu jako argumentu reklamowego, to chyba nic dziwnego, że potencjalni konsumenci (czytelnicy) mają prawo tą reklamę prześwietlić?
Dokładnie tak samo jak nie przymierzając reklamy bankowe albo operatorów komórkowych?
Po co jakieś wzburzenie, polityczne dyskusje czy odwołania do IPN? Po prostu dobrze wiedzieć, czy kredyt jest naprawdę tak korzystnie nisko oprocentowany :P
 
 
wodnik szuwarek 
4


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 163
Skąd: z bagien Bałtyku
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

6 strona tematu, ani jednego postu odnoszącego się do treści książki :( :cry:

Zero wytykania błędów autorowi jak i utożsamiania się z poglądami autora.
_________________
Gdyby głupota mogła latać.... Ciekawe ilu by chodziło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group