Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewóz mebli, opłaty, faktury, zwroty
Opublikował Wiadomość
marcin_36 
1


Wiek: 50
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

ero03 napisał/a:

marcin_36, postąpił zgodnie z prawem i zgodnie z przysługującymi mu uprawnieniami. To działanie „księgowych” nasuwa podejrzenie przestępczego działania i jeśli mowa o zawiadomieniu ŻW czy PW to chyba tylko i wyłącznie w kwestii postępowania „księgowego” :!:

Już wkrótce opisze całość sprawy, postawę przełożonych, księgowego itd., umieszczę również kopie wszystkich decyzji, pism z tej sprawy. Opisze działania mające na celu zabezpieczenie bilingów telefonów firmy mojej żony, znajomych, ale także obcych przypadkowych ludzi czy tez badanie mojej dokumentacji medycznej. W chwili obecnej mam praktykę zawodową w ramach rekonwersji i trochę brak mi czasu, w końcu robie to, co lubię i za dobrą kasę. A oto fragment z jednej z decyzji: „ … postanawiam
Wypłacić kwotę 3320,77 zł tytułem zwrotu kosztów przewozu urządzeń domowych obejmujących załadunek i wyładunek oraz transport urządzeń domowych;
Odmówić wypłaty kwoty 1600,01 zł obejmującej koszty pakowania urządzeń domowych
UZASADNIENIE W dniu 15.03. 2010 r wpłynął wniosek Xxx Xxxxxxx o wypłatę zasiłku osiedleniowego i zwrotu kosztów przewozu urządzeń domowych. W przedmiocie wypłaty zasiłku osiedleniowego została wydana wcześniej odrębna decyzja administracyjna. Do wniosku zainteresowany załączył fakturę VAT 47/03/2010 oryginał, która zawiera następujące pozycje: - załadunek, pakowanie oraz transport wg. zlecenia. Zgodnie z treścią § 5 ust. 2 rozporządzenia MON z dnia 16 grudnia 2009 r. w sprawie należności pieniężnych żołnierzy zawodowych za przeniesienia, przesiedlenia i podróże służbowe (Dz. U. Nr 221, poz. 1744) zwrot kosztów przewozu urządzeń domowych obejmuje koszty opakowania, prac załadunkowych i wyładunkowych oraz transportu. Powołany wyżej przepis pozwala zaliczyć do kosztów przewozu urządzeń domowych koszty opakowania. Na fakturze widnieje zaś pozycja obejmująca koszty pakowania. Wyrażenie „pakowanie” należy rozumieć, jako układanie czegoś w paczce albo w innym podobnym przedmiocie, owijanie przedmiotu np. w papier, narażanie siebie lub kogoś na kłopotliwą czy nieprzyjemną sytuację. Wyrażenie „opakowania” rozumiane w myśl art. 3 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. o opakowaniach i odpadach opakowaniowych (Dz. U. Nr 63, poz. 638 z późn. Zm.), jako wyrób wykonany z jakiegokolwiek materiału, przeznaczony do przechowywania, ochrony, przewozu, dostarczania lub prezentacji wszelkich produktów a także elementy pomocnicze połączone z opakowaniem, przeznaczone do tego samego celu, co samo opakowanie. Przy przewozie urządzeń stosuje się opakowania transportowe, które mają służyć do transportu produktów w celu zapobiegania ich uszkodzeniu. Uwzględniając powyższe uznać należy, ze brak jest podstaw prawnych do wypłaty ujętych na fakturze kosztów pakowania w kwocie 1601.01 zł…..”
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

Niby racja, pakowanie to nie opakowanie, ale odnoszę wrażenie, że ktoś na silę próbuje "falandyzowac" przepisy ;)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15953
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

Pakowanie to czynność, a opakowanie to rzecz. Chyba że ustawodawca miał na myśli opakowania jako opakować.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Antonio 
9



Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 4337
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

marcin_36 napisał/a:
Już wkrótce opisze całość sprawy, postawę przełożonych, księgowego itd., umieszczę również kopie wszystkich decyzji, pism z tej sprawy. Opisze działania mające na celu zabezpieczenie bilingów telefonów firmy mojej żony, znajomych, ale także obcych przypadkowych ludzi czy tez badanie mojej dokumentacji medycznej.


A co chcesz opisywać? Normalną procedurę karną? Miej świadomość tego przepisu kodeksu karnego:

Cytat:
Art. 241. § 1. Kto bez zezwolenia rozpowszechnia publicznie wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
_________________
####### - Zdrap zdrapkę, a zobaczysz opis.
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

Antoś, daj se na wstrzymanie :!: (nick celowo zmieniłem za co przepraszam, ale chciałem tak łagodniej).
Czy tobie wszystko kojarzy się tylko z jednym, jak temu facetowu z kawału, któremu wszyskto kojarzyło się tylko z d....

Czy marcin_36 wspomniał choć słowem o postępowaniu przygotowawczym :?:
Skąd u Ciebie takie zboczenie, zawodowe oczywiście, broń boże inne ;)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15953
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Po przespaniu się z zagadnieniem, muszę stwierdzić i takie jest moje zdanie, że decyzja zawiera nieprawidłową interpretację na niekorzyść wnioskodawcy.
Ustawodawca w zapisie „obejmuje koszty opakowania, prac załadunkowych i wyładunkowych oraz transportu” miał na myśli szereg czynności związanych z przeprowadzką – pakowanie, załadunek, transport i wyładunek.
W przypadku gdyby chodziło o zwrot kosztów „opakowania” według definicji widniejącej w uzasadnieniu, powyższy zapis brzmiałby:
„obejmuje koszty opakowań, prac załadunkowych i wyładunkowych oraz transportu”, a nie "opakowania" [jedna sztuka (?!)].
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12853
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

No nie może mieć żołnierz racji, musi dowódca wygrać, nawet w sprawie pakowania żołnierskich gatek.
Dopisze tylko jeszcze, że jeżeli zwraca się za opakowanie rozumiane jako coś w co się pakuje, należy jeszcze zwrócić za "prace związane z załadunkiem i wyładunkiem" do których trzeba przecież zaliczyć owo "pakowanie w opakowanie".
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
marcin_36 
1


Wiek: 50
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Antonio napisał/a:
marcin_36 napisał/a:
Już wkrótce opisze całość sprawy, postawę przełożonych, księgowego itd., umieszczę również kopie wszystkich decyzji, pism z tej sprawy. Opisze działania mające na celu zabezpieczenie bilingów telefonów firmy mojej żony, znajomych, ale także obcych przypadkowych ludzi czy tez badanie mojej dokumentacji medycznej.


A co chcesz opisywać? Normalną procedurę karną? Miej świadomość tego przepisu kodeksu karnego:

Cytat:
Art. 241. § 1. Kto bez zezwolenia rozpowszechnia publicznie wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przestraszyłeś mnie, opuściłem już w domu rolety i pogasiłem światło, a może samo zgasło, bo silnie wieje komunizmem…??

[ Dodano: Pon 09 Sie, 2010 ]
-=Alex=- napisał/a:
Po przespaniu się z zagadnieniem, muszę stwierdzić i takie jest moje zdanie, że decyzja zawiera nieprawidłową interpretację na niekorzyść wnioskodawcy.
Ustawodawca w zapisie „obejmuje koszty opakowania, prac załadunkowych i wyładunkowych oraz transportu” miał na myśli szereg czynności związanych z przeprowadzką – pakowanie, załadunek, transport i wyładunek.
W przypadku gdyby chodziło o zwrot kosztów „opakowania” według definicji widniejącej w uzasadnieniu, powyższy zapis brzmiałby:
„obejmuje koszty opakowań, prac załadunkowych i wyładunkowych oraz transportu”, a nie "opakowania" [jedna sztuka (?!)].


Dlatego należy pamiętać, że wszystko musi się zmieścić w „jednym opakowaniu” wg. należności - podoficer w kartonie po butach, oficer młodszy – karton po telewizorze LCD lub plazmowym oficer straszy po zamrażalce lub pralce a generał w naczepie tira.
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

marcin_36 żartujesz sobie, ale wcale Ci się nie dziwię.
Moja ocena zapisu "... obejmuje koszty opakowania ..." skłania się do opinii -=Alex=-.

Wg mojej oceny, ustawodawca w tym akapicie stanowił o czynnościach, a nie o rzeczach.
Opiniujący wniosek założył, że ustawodawca w jednym zdaniu wyliczył rzeczy (opakowanie) i czynności (prac załadunkowych i wyładunkowych oraz transportu), a to wg mojej oceny jest błędne założenie.
 
 
Piwko 
4



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 250
Skąd: Mieszkam na wsi.
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010   Re: Przewóz mebli, opłaty, faktury, zwroty

marcin_36 napisał/a:
Kilka dni temu złożyłem do swojego przełożonego wniosek o zwrot kosztów przewozu oraz o zasiłek osiedleniowy. Do wniosku dołączyłem fakturę VAT na kwotę 4920,77 zł. W dniu dzisiejszym Dzień dzisiejszy czyli pleonazm P_Ezastępczyni głównego księgowego zadzwoniła do przedsiębiorcy realizującego zlecenie przewozu w celu zastraszenia go, że zawyżył koszty przewozu, strasząc gościa donosem do urzędu skarbowego, prokuraturą oraz żandarmerią wojskową. A główny ksiegowy w rozmowie telefonicznej poinformował mojego pełnomocnika, że przeprowadzkę oraz jej koszty należy uzgodnić z nim a on ma firmę, która zrobi to taniej. Powrót socjalizmu i zamach na wolność gospodarczą czy ostatnie podrygi zimy?



Straszenie przez telefon jest karalne, z tego co wiem.
_________________
Niedługo emeryt.
 
 
jozek_111 
1
joziu


Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 9
Skąd: zdzieszowice
Wysłany: Nie 24 Paź, 2010   

Witam :gent:

Czytając to wszystko nadal nie mogę znaleść rozwiazania mojej sytuacji w której obecnie się znajduję i dlatego przytoczę ją tutaj i prosiłbym jeśli jest to możliwe o pomoc, a mianowicie:

zajmuję mieszkanie WAM-u wraz z rodzinką, a od 1grudnia przenoszę sie do nowej jednostki (x) oddalonej od obecnej o ok 400km, ale w nowej jednosce nie ma wolnych mieszkań więdz planuje przenieść się z rodzinką do miejscowości (P) oddalonej od nowego miejsca pracy o ok 100km (czyli nie jest to miejsce pełnienia służby, ani miejscowość pobliska) i czy wzwiązku z tym należy mi się zwrot kosztów transportu mebli itp. do miejscowości "P" gdzie będę zameldowany na pobyt czasowy??? I czy w takiej sytuacji będę mógł korzystać z internatu WAM i brać rozłąkowe??? A jeśli chodzi jeszcze o zasiłek osiedleniowy to jest szansa jakaś na jego otrzymanie??? Czy przyznawany jest tylko i wyłącznie po otrzymaniu mieszkania z WAM-u???? Pozdrawiam wszystkich :cool: i z góry dziekuje za pomoc :viktoria:


[ Dodano: Nie 24 Paź, 2010 ]
Jeszcze chciałem dodać, że sam rachunek według mnie jest najlepszym dokumentem za transport po co później maja czepiać się i łapać za słówka ;)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15953
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

jozek_111 napisał/a:
czy wzwiązku z tym należy mi się zwrot kosztów transportu mebli itp. do miejscowości "P" gdzie będę zameldowany na pobyt czasowy???

Nie.
Dz.U.2009.221.1744 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 16 grudnia 2009 r. w sprawie należności pieniężnych żołnierzy zawodowych za przeniesienia, przesiedlenia i podróże służbowe.
Cytat:
§ 5. 1. Koszty przewozu urządzeń domowych pomiędzy dotychczasowym miejscem stałego zamieszkania żołnierza lub członka jego rodziny a nowym miejscem pełnienia służby podlegają zwrotowi w wysokości udokumentowanej rachunkiem, nie więcej jednak niż 200 % najniższego uposażenia.



jozek_111 napisał/a:
I czy w takiej sytuacji będę mógł korzystać z internatu WAM i brać rozłąkowe???

Jak nie ma mieszkań, to otrzymasz miejsce w internacie. Otrzymasz dodatek za rozłąkę.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 30 kwietnia 2010 r. w sprawie świadczeń socjalno-bytowych dla żołnierzy zawodowych.
Cytat:
§ 4. 1. Dodatek za rozłąkę wypłaca się na pisemny wniosek żołnierza zawodowego złożony do dowódcy jednostki wojskowej, począwszy od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym żołnierz spełnił warunki określone w art. 68 ust. 1 ustawy.

Cytat:
Art. 68. 1. Żołnierzowi zawodowemu pozostającemu w związku małżeńskim lub posiadającemu dzieci pozostające na jego utrzymaniu, który w miejscu pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2005 r. Nr 41, poz. 398, z późn. zm.) korzysta z zakwaterowania tymczasowego bez prawa zamieszkiwania z członkami rodziny, przysługuje dodatek za rozłąkę i zwrot kosztów przejazdów odbywanych nie częściej niż raz w miesiącu do miejsca zamieszkiwania członków rodziny i z powrotem.


Cytat:
A jeśli chodzi jeszcze o zasiłek osiedleniowy to jest szansa jakaś na jego otrzymanie??? Czy przyznawany jest tylko i wyłącznie po otrzymaniu mieszkania z WAM-u????

Zasiłek osiedleniowy otrzymasz tylko na siebie.
Cytat:
§ 6. 1. Diety i ryczałt, o których mowa w § 3, oraz zasiłek osiedleniowy i zwrot kosztów przewozu urządzeń domowych wypłaca się na pisemny wniosek żołnierza.
2. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, składa się po objęciu przez żołnierza obowiązków służbowych na stanowisku służbowym w nowym miejscu pełnienia służby, z tym że wniosek o wypłatę zasiłku osiedleniowego i wniosek o zwrot kosztów przewozu urządzeń domowych składa się po przesiedleniu się do nowego miejsca pełnienia służby.


Otrzymasz jeszcze ryczałt z tytułu przeniesienia.
Cytat:
§ 2. 1. Wysokość ryczałtu z tytułu przeniesienia wynosi 50 % najniższej stawki uposażenia zasadniczego żołnierza, zwanego dalej "najniższym uposażeniem".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
jozek_111 
1
joziu


Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 9
Skąd: zdzieszowice
Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

Dzięki wielkie za pomoc i poświecony czas -=Alex=- równy gość z ciebie :efendi2:
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 26 Paź, 2010   

jozek_111 napisał/a:
czy wzwiązku z tym należy mi się zwrot kosztów transportu mebli itp. do miejscowości "P"

NIE, nie należy się :!:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15953
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 26 Paź, 2010   

jozek_111, jest parę niuansików ale to kiedyś przy okazji. Nie wszystko napisałeś, nie wszystko Ci powiem. :)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group