Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przystrzeliwanie broni
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

Lumen napisał/a:
Opinią publiczną to się możesz przejmować jak wysyłasz chłopaków kilka tyś km od domu w miejsce którego przeciętny obywatel nie może na mapie znaleźć. Prowadząc pełnoskalową agresje - a tym bardziej odpierając takowa bezpośrednią agresję nie ma miejsca na równie dysputy opinii publicznej które są równie próżne co mityczna jest owa "opinia publiczna".


Wojna o Ukrainę pokazuje że żaden z krajów NATO nie odpiera bezpośredniej agresji, a jednak wojna trwa.
NATO jest sojuszem obejmującym pół globusa, odpieranie "bezposredniej agresji" na NATO, jak najbardziej wiązać się może z wysłaniem żołnierzy o tysiące km od domu.
Nie trzeba zresztą tysiecy kilometrów żeby przeciętny człowiek nie umiał pokazac na mapie kraju o którym jest rozmowa, w nato jest np Albania. Kraj europejski? Połowa Polaków nie jest w staie jej pokazać na mapie, na której nie podpisano krajów a jedynie je pokolorowano.

Lumen napisał/a:
oficerowie po półrocznym kursie to mogą se służyć w WOT.


Wogóle nie powinno być takich oficerów.

Dla ludzi z wyższym wykształceniem po półrocznym kursie wojskowycm (muzycy, prawnicy, lekarze, duchowni, komputerowcy) powinny być albo etaty cywilnego pracownika wojska albo osobny nieoficerski korpus osobowy (np. wspomniany chorążych)
Biskup wojskowy nie musi być generałem, podobnie jak i radca prawny majorem.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3289
Skąd: z cywila
Wysłany: Sob 02 Mar, 2024   

michqq napisał/a:
Wojna o Ukrainę pokazuje że żaden z krajów NATO nie odpiera bezpośredniej agresji, a jednak wojna trwa.
Wojna na Ukrainie to wojna państwa - nie będącego członkiem NATO z państwem wrogo nastawionym do sojuszu NATO.

Gdyby nie to, że USA uznało, że ma interes wojna na UA potoczyłaby się zgoła inaczej...
A i widzimy, że wszystko jest dozowane pod interes USA. Gdyby w kwietniu 2022 padło hasło że kijów dostanie czołgi, samoloty itp. to zapewne na przełomie 2022/23 prowadzono by rozmowy o "zawieszeniu broni / pokoju"

Akurat Albania - i fakt, że jest w NATO jest dobitnym dowodem, że opinia publiczna nie istnieje... Jak jest "silna wola polityczna" to wszystko przepchnie...

michqq napisał/a:

Lumen napisał/a:
oficerowie po półrocznym kursie to mogą se służyć w WOT.

W ogóle nie powinno być takich oficerów.
Tak? Lekarzy nie powinno być?
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sob 02 Mar, 2024   

michqq napisał/a:
Biskup wojskowy nie musi być generałem, podobnie jak i radca prawny majorem.

A tyle mówi się o a polityczności wojska.
Jakoś nikt się ani nie zająknie o a kościelności.

Zawsze zadziwiała mnie ta hipokryzja: Do czego są szkoleni żołnierze? Do zabijania. A jak tam mówi "czarnych" przykazanie: "Nie zabijaj".
Nie mam złudzeń. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o pieniądze.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3289
Skąd: z cywila
Wysłany: Sob 02 Mar, 2024   

i napisał/a:

Zawsze zadziwiała mnie ta hipokryzja: Do czego są szkoleni żołnierze? Do zabijania. A jak tam mówi "czarnych" przykazanie: "Nie zabijaj"..
I tu się kłania nasza słabość w znajomości wiary katolickiej...
Co z tego że jest katecheza w szkołach skoro "katolicy" nie znają ani swego katechizmu.
Temat 5 przykazania a wojny był przedmiotem wielu prac teologicznych. Jest św. Tomasz z Akwinu i "wojna sprawiedliwa". A i obecnym katechizm Kościoła Katolickiego wymienia warunki wojny sprawiedliwej:
Cytat:
1. aby szkoda wyrządzana przez napastnika narodowi lub wspólnocie narodów była długotrwała, poważna i niezaprzeczalna;
2. aby wszystkie pozostałe środki zmierzające do położenia jej kresu okazały się nierealne lub nieskuteczne;
3. aby były uzasadnione warunki powodzenia;
4. aby użycie broni nie pociągnęło za sobą jeszcze poważniejszego zła i zamętu niż zło, które należy usunąć.

O ile czwarty i drugi warunek łatwo spełnić (w kontekście odpierania agresji ze strony moskala), to punkt 3 już nie jest taki oczywisty...


Mnie też w... to ze wojsko za dużo zajmuje się "asystami wojskowymi" a za mało szkoleniem...
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sob 02 Mar, 2024   

Widzę, że jesteś zwolennikiem relatywizmu.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3289
Skąd: z cywila
Wysłany: Sob 02 Mar, 2024   

Nie, ja tylko przytoczyłem "oficjalną" linie Kościoła Katolickiego.
I ubolewam, że co prawda lekcje religii są w szkole - ale nic z tego nie wynika... (Nie nie chodzi tu o nawracanie tego czy owego, ale o przekazywanie wiedzy - skoro jest już przedmiot to uczy - a nie tylko jest pretekstem do wypłacania wynagrodzeń "katechetom")

Jestem katolikiem ale też popieram kare śmierci - czy to relatywizm?
Jestem katolikiem i oburza mnie postępowanie kleru - czy to hipokryzja?
Moim zdaniem nie - wszak ile w Nowym Testamencie jest mowy "o faryzeuszach i uczonych w piśmie"...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group