Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Ważne!] Rozbił się samolot prezydenta. Nikt nie przeżył
Opublikował Wiadomość
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

A nie prościej pisać na temat to tak a propos 2 ostatnich wpisów
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Toyo napisał/a:
Przepraszam innych piszących za ten OT.

I to jest to Twój ostatni taki post.

 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

archibald napisał/a:
Bardzo ciekawe spostrzeżenia i o wypadku i o pogrzebie gen.Czempińskiego bez wątpienia eksperta

Eksperta w czym?

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Pilot i eskpert w dziedzinie bezpieczeństwa jak mniemam,wypowiada się bardzo rzeczowo i fachowo.

[ Dodano: Wto 20 Kwi, 2010 ]
A jakich "cech umysłu" Mu brakuje?

Aby poprawić swój post użyj przycisku miast . :!: P_E
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Stevie, no jest pilotem, więc jakieś pojęcie o lataniu [większe od nielotów] ma, natomiast czy cechy jego umysłu pozwalają na nazwanie go ekspertem, akurat w tej dziedzinie? Nie sądzę. Jest ekspertem, ale na litość opatrzności! nie od latania.
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Ale w jakimś stopniu zapewne zna się na procesach decyzyjnych i zachowaniach ludzkich. Przyznam, że jego osąd brzmi dość racjonalnie.
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
gracco6
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Toyo napisał/a:
gracco6 napisał/a:

Takowej ja nie widziałem natomiast zastanawia mnie skąd niemalże natychmiast znalazło się ponad 90 trumien ???????


Gdyby Ci w twojej bazie danych zabrakło pytań podsunę jeszcze jedno.
Czy nie uważasz za dziwny zbieg okoliczności, że samolot rozbił się koło drogi???????????
Ktoś musiał to zaplanować


Przepraszam innych piszących za ten OT.

gracco6 nie czuj się zobowiązany do naciśnięcie przycisku "Pomógł", masz to gratis.

Regulamin IV/1d, OT.



Nie nie widzę w tym nic dziwnego ,możesz rozwinąć Swoją myśl.

PS. Mnie się upomina o zaimki osobowe , a Kolega zamiast Tobie maluje Ci i to nikogo nie razi.

A co ma razić?
Poradnia Językowa napisał/a:
ci czy tobie?
Cytat:
Dzień dobry, mam pytanie dotyczące formy zaimka osobowego Ci/Tobie. Kiedy powinno użyć się formy dłuższej? Czy w listach marketingowych, kiedy chcemy podkreślić zwrot do klienta, lepiej stosować Ci, czy Tobie, np. „Wskażemy Ci/Tobie najlepszą ofertę na rynku” itp.? Pozdrawiam.


Mam wrażenie, że forma tobie jest odbierana jako staranniejsza lub świadcząca o większym szacunku, stąd jej użycia w kontekstach, w których nie powinna być używana, np. „Wskażemy Tobie najlepszą ofertę na rynku”. Zdanie to można by zaakceptować tylko wtedy, gdyby intencją nadawcy było położyć akcent na zaimku, na przykład w celu wyrażenia kontrastu („Wskażemy ją Tobie i tylko Tobie, a innym nie”). Forma tobie występuje też oczywiście na początku zdania. W innych sytuacjach należy posłużyć się nieakcentowaną formą ci.
Taka sama różnica dotyczy par ciebie i cię oraz mnie i mi. Porównajmy:
Podoba mi się to, a TOBIE?
MNIE się to podoba, a TOBIE?
Podoba ci się to? MNIE nie.
TOBIE się to podoba? MNIE nie.
Wyrazy znajdujące się pod akcentem zdaniowym zostały wyróżnione wersalikami.
— Mirosław Bańko, PWN


Królik
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

archibald, jednak procedury w lataniu awionetkami (bo tym śmiga) są nieco inne od wielkich maszyn (choć wiele mają wspólnych). Choćby ze względu na masę i czas reakcji podczas manewrów. O innych niuansach nie będę pisał (procedury stricte wojskowe oraz dotyczące przelotów VIP). Pewnie, że lepiej takiego człowieka posłuchać niż bełkotu innych, którzy z lotnictwem mają tyle wspólnego, co zobaczą w TV lub podniosą głowy i widzą samolot lub "śmigło".

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Mam pełną świadomość różnic w prowadzeniu samolotów o tak różnej wielkości, ale mówi rzeczowo, wydaje mi się też być fachowcem w zakresie bezpieczeństwa szeroko rozumianego.Nie zauważyłem też aby Czempiński próbował "rżnąć wszystkowiedzącego".Dla mnie Jego spostrzeżenia pozwoliły nieco usystematyzować wiadomości którymi jesteśmy bombardowani.Punktem wyjścia jest pytanie "Jak doszło do sytuacji w której samolot znalazł się tak nisko w stosunkowo dużej odległości od pasa"? To zrozumiałem jako laik oczywiście. :gent:
 
 
tompac 
1


Wiek: 55
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 49
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

gracco6 napisał/a:
tompac napisał/a:
gracco6 napisał/a:

byli tak biedni że zamiast perfum w szklanych butelkach używali dezodorantów


Ty w ogóle czaisz jakąś różnicę w przeznaczeniu i sposobie dziania dezodorantu, perfum czy choćby wody toaletowej?
No nie ukrywam Sherlock Holmes z Ciebie jak z koziej ...


Nie używam więc nie odpowiem na twoje pytanie


Nie masz czasem wrażenia, że ludzie z otoczenia odsuwają się od Ciebie, nie czujesz się przypadkiem wyalienowany?
Nie oczekuje potwierdzenia ale gdyby przypadkiem tak było to dowiedz się co to jest dezodorant i do czego służy?!

I przyjmij do wiadomości, że dezodorant - perfumy to nie są tożsame określenia, dezodorantu sie nie da zastąpić perfumami - no chyba, że ktoś chce uchodzić za megaskunksa. Tak wiec teza, że mieli perfumy w szkle a nie dezodoranty zarąbiście trafna i logiczna :oops1: :cool:
_________________
tompac.pl - moje fruwaje
8 eskadra po mojemu - nowy klip
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   


I wystarczy tego OT. (Dwururka jeszcze ciepła).


 
 
ZMĘCZONY 
Banita


Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 272
Skąd: KRAJ
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

A może zakończmy te dywagacje i poczekajmy na wyniki komisji, czy dalej będziemy pisać to samo w kółko? Wg minie zaczyna już się robić bardziej śmiesznie niż tragicznie. :x
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Przed chwila Prokurator Generalny na konferencji prasowej, transmitowanej przez TVN24 podał, że:
„… ustalenia przyczyn katastrofy nie nastąpi w najbliższym czasie …” (za paskiem z ekranu).

Oznacz to, że poszukiwacze sensacji i zwolennicy teorii spiskowych będą mogli jeszcze długo spekulować co do przyczyn katastrofy.
 
 
Jack Strong 
6


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 1655
Skąd: EU
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Cytat:
Oznacza to, że poszukiwacze sensacji i zwolennicy teorii spiskowych będą mogli jeszcze długo spekulować co do przyczyn katastrofy


Wyglada na to ze masz racje.

I to pomimo faktu ze premier Putin juz kilka godzin po katastrofie kategorycznie twierdzil ze zawinil polski pilot. Gen pil. Gromoslaw Cz. przechyla sie raczej do tezy ze byl to blad w ladowaniu w polaczeniu z warunkami atmosferycznymi czyli generalnie taka sama wersja. Dlaczego polscy prokuratorzy im nie wierza?
_________________
„Tylko krowa nigdy nie zmienia swoich poglądów”. Gen Skibiński do gen. Maczka
„A świnia zawsze”. Gen. Maczek do gen. Skibińskiego
 
 
Ktoś 
5


Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 593
Skąd: Morze
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Na onecie pojawiła się informacja, że polska prokuratura wystąpiła z wnioskiem do rosyjskich władz o informacją na temat prac przy oświetleniu pasa startowego w Smoleńsku wykonywanych tuż po katastrofie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group