Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
5 maja 2010 r. test Internetu
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010   5 maja 2010 r. test Internetu

Cytat:

5 maja część użytkowników Internetu może mieć kłopoty z połączeniem do Sieci – wtedy to dojdzie do zamiany protokołu DNS na bardziej bezpieczny.

Podczas gdy większość użytkowników przejdzie płynnie przez proces wymiany protokołu na DNSSEC, problemy mogą napotkać Ci ze słabo skonfigurowanymi firewallami lub korzystający z niebudzącej zaufania firmy ISP.

DNSSEC dodaje do “zwykłych” zapytań DNS cyfrowy podpis, co ma zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą ataku typu “man-in-the-middle”.

Standard jest obecnie “rozsyłany” do głównych serwerów DNS. W maju, gdy wszystkich 13 root-serwerów będzie pracować w nowym standardzie, każdy, kto nie będzie spełniać wymagań nowego systemu natychmiast to zauważy – przestaną mu się otwierać strony internetowe, będzie miał także kłopoty z wysyłaniem poczty elektronicznej.

Dlaczego? “Normalny” ruch DNS-owy wykorzystuje protokół UDP, gdyż ten jest szybszy i mniej zasobożerny od TCP. Zwyczajowe pakiety DNS UDP są niewielkie – nie przekraczają 512 bajtów.

Z tego powodu część sprzętu sieciowego jest skonfigurowana w taki sposób, aby odrzucać pakiety UDB o rozmiarze przekraczającym 512 bajtów (podejrzewa się, że pakiet jest złośliwy, lub popsuty). Z kolei podpisane pakiety DNSSEC są nieco dłuższe niż 512 bajtów – pamiętajmy, że od 5 maja root serwery DNS będą odpowiadać wyłącznie na podpisane pakiety DNSSEC.

Keith Mitchell z Internet Systems Consortium obawia się, że najwięcej kłopotów z tego powodu może dotknąć wielkich korporacji. „Korporacje posiadają sporo firewalli i innych urządzeń sieciowych” – tłumaczy.


Źródło: TheRegister.co.uk
 
 
adeerek 
3


Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 112
Skąd: Polska Północna
Wysłany: Pią 16 Kwi, 2010   

Informacja ważna, tylko dla mnie laika w tych sprawach to, czy Ty kolego napisałbyś DNSSEC czy WZO12 dla mnie to bez znaczenia, bo i tak nic mi to nie mówi. Jednak czy mógłbyś wyjaśnić to bardziej po ludzkiemu dla takich laików jak ja i pewnie wielu innych podobnych do mnie. Czy mogę zrobić ze swoim komputerem by nie mieć tych problemów o których piszesz? Czy one dotyczą też takich żuczków jak ja? jak moge sprawdzić czy będe miał te kłopoty? Oczywiście jeśli dla Ciebie to nie jest duży problem. Tylko prosze jeśli będziesz wyjaśniał to tak jak dla normalnego inaczej :efendi2: :D
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Pią 16 Kwi, 2010   

adeerek, czy wyszukiwarka Google gryzie :?: Wszystkie pojęcia zawarte w tekście w przystępny sposób są prezentowane na stronach Wikipedii. Moderator chyba nie jest od tego aby prowadził wykład na temat działania serwerów internetowych. :cool:
PS. Polecam też => Słownik Slangu Informatycznego
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010   

Mówiąc prościej - jeśli to prawda to niektóre firewalle takie jak Comodo IS lub Norton Internet Security lub Zone Alarm mogą odrzucić nowe pakiety i nie będzie możliwości korzystania z internetu.
Jeśli zatem 5 maja będą problemy z internetem to należy wyłączyć firewalla, jeśli pomoże to oznacza to konieczność jego konfiguracji ewentualnie ściągnięcia nowej wersji.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group