Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MK-J
Sro 25 Sty, 2012
Katastrofa pod Smoleńskiem
Opublikował Wiadomość
Wielbark 
5
Analityk



Wiek: 60
Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 338
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

@Arrakis
Mówiąc po góralsku - "świnto prowdo". O takim "chodzeniu na skróty" świadczy chocby historia lotu do Brukseli i to co powiedział w TVN24 w lecie 2010 jeden z pilotów 36 Specpułku (oczywiście w maskowaniu przez redakcję), że "chłopaki mieli fantazję i potrafili pokazać, że mogą zrobić wszystko".
I rzeczywiscie ten rozkład pomieszczeń w 101 mógł sprawić, ze pewne rzeczyw zapisie głosowym były słabo rozpoznawalne (otwarte drzwi do kokpitu)
@thikim
Jesteś taki pewny że
Cytat:
Brakuje tego rozstrzygającego "Prezydent nakazuje lądować za wszelką cenę". I pewnie nie bez powodu tego brakuje ponieważ nikt nic takiego nie powiedział.
:?:
Dla mnie ten tajemniczy fragment "siadajcie" to jest właśnie takie polecenie. Może po tym padła uwaga "sam se siadaj" czy coś podobnego...
Kazana mówi "nie ma jeszcze decyzji". A potem nagle po 8:37 załoga zaczyna zachowywac się jakby za wszelką cenę chciała udowodnić, że potrafi wylądować...
Może nie mam racji... ale tak to wygląda
Reszta, która stała się potem, jest prostą konsekwencją decyzji załogi i red.Hypki ma rację...
_________________
"Sire, moi przodkowie i ja, wszyscy ponieśliśmy śmierć w służbie tronu"
Pan de Kerveno, szlachcic bretoński do króla Francji, Ludwika XIII
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

Zastanawia mnie jedno: Dlaczego nie bierze się pod uwagę tego co z sobą reprezentowali śp. L. K. oraz specjalista od jazdy ekstremalnej na "melexie" ? ( vide: rok 2008) - zachowania tych osób były przecież przewidywalne.
Tak przy okazji to może już czas aby polityk dla którego ta katastrofa jest także tragedią osobistą wybudził się wreszcie "letargu" razem ze swoim kolegą z ugrupowania i spojrzeli na tą sprawę racjonalnie a nie publicznie publicznie domagać się "krwi".
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
marian888 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 848
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

Skończyła się konferencja z p. Macierewiczem. Podoba mi się w tej konferencji fakt, że żaden z dziennikarzy nie zadał pytania. Może to jakiś drobny sygnał, że "media' zaczynają mądrzeć ?
O czym mówił Pan Poseł ? Naprawdę jesteście ciekawi ?
_________________
Praktycznie jesteśmy przekonani, że w okresie przejściowym nastąpi stosowny ruch kadrowy powodujący że nie będzie przypadków żeby chorążowie zajmowali stanowiska oznaczone etatowo stopniem podoficerskim np. kaprala, plutonowego lub sierżanta
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

Nie miałem czasu oglądać.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

Co do liczby generałów w kabinie - zieeew.
Co do konferencji Macierewicza - jeszcze większy zieeew - Tutka nie uderzyła w drzewo, bo biegli z Instytutu Sehna nie odczytali odgłosu uderzenia.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

ajzik napisał/a:
Tutka nie uderzyła w drzewo, bo biegli z Instytutu Sehna nie odczytali odgłosu uderzenia.


Więc według Macierewicza co się stało ?
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

Przypuszczam*, że pracują nad tym tęgie głowy z Jego zespołu. Szczegóły - jak zwykle niebawem. Osobiście sądzę, że będzie to wciąż twórcze rozwinięcie "obezwładnienia".

*nie oglądałem konferencji (to strata czasu), podałem tyle co media wypunktowały.
 
 
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

Może by podali numery totolotka skoro tak wszystko wiedzą, byłby chociaż jakiś pożytek :x
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

McSimus napisał/a:
Nie miałem czasu oglądać.


Ja też i nie wiem czy żałować czy się cieszyć z tego, że mnie ten P(p)an nie popsuł humoru.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

wprost.pl napisał/a:


W sektorze z kokpitem Tu-154 znaleziono nie tylko zwłoki członków załogi i gen. Andrzeja Błasika. Łącznie było tam trzynaście ciał i ich fragmentów – wynika z ustaleń "Wprost".

Te informacje potwierdza rzecznik prokuratury badającej katastrofę płk Zbigniew Rzepa. "Ciało gen. Andrzeja Błasika zostało znalezione w sektorze pierwszym (czyli tu, gdzie był kokpit – red.). W sektorze tym znaleziono także dwanaście ciał i fragmentów ciał innych ofiar katastrofy" – czytamy w jego odpowiedzi na pytania "Wprost". – Trzynaście osób nawet fizycznie nie zmieściłoby się w kabinie. Jedyne logiczne wytłuczenie jest takie, że drzwi do kokpitu były cały czas otwarte i po zderzeniu z ziemią część ciał po prostu trafiła w okolice kokpitu – mówi nam mec. Bartosz Kownacki, pełnomocnik wdowy po gen. Błasiku.

Ta informacja zaburza ciąg przyczynowo-skutkowy przedstawiany przez byłego szefa komisji badającej katastrofę smoleńską Jerzego Millera. Miller twierdzi, że znalezienie ciała gen. Błasika w kokpicie stanowi dowód na to, że był on tam aż do chwili katastrofy. Miało to być również podstawą do przypisania mu słów w stenogramie opracowanym przez komisję. – Jest pytanie, czy jest informacja, która podważa obecność gen. Błasika w kokpicie? Moim zdaniem nie. (…) Bo wiadomo, czyje ciała znaleziono w kokpicie. (…) Sektor pierwszy to kokpit. I wśród znalezionych tam ciał był gen. Błasik. Nie wnioskowaliśmy więc o obecności gen. Błasika w kokpicie ze względu na przypisanie mu takiej czy innej wypowiedzi. Odwrotnie: najpierw wiedzieliśmy, gdzie był – stwierdził w wywiadzie dla czwartkowej "Gazety Wyborczej" Miller.


Michał Krzymowski

LINK
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

13 całych ciał + fragmenty ciał czy łącznie 13 ciał i ich fragmentów ? Bo jeśli to drugie, to kilka ciał było jak wiemy rozkawałkowanych, więc robi się nam "całych" ciał z tego sporo mniej ... jeśli to pierwsze, to istotnie, 13 (lub więcej) osób wcisnąć do kabiny byłoby cokolwiek trudno, może i by się dało na bardzo upartego, ale ścisk byłby niemiłosierny.
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

A ja się tylko zapytam dlaczego teraz to wszystko jest ujawniane. Tragedia smoleńska była tragedią narodową , obojętnie od politycznych preferencji czy to sie komuś podoba czy też nie. I tak samo wiedza na ten temat powinnna być wiedzą narodową. Tajemnica jakaś?
Jezeli tak to te wszystkie raporty, komisje Milerów, Macierewiczów są guzik warte. I tak samo jak politycy którzy stoją za nimi. To niestety ukazuje żałosny poziom polityczny, naszych elit.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

Przecież czymś trzeba zająć gorące głowy, żeby odwrócić uwagę od najbardziej istotnych wydarzeń.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

exsil napisał/a:
i napisał/a:
Takie, proste pytanie: czy Ty wiesz co piszesz?

A pokazują się na monitorach tego RSL dane z transpondera (cywilnego) np. wysokość lub numer lotu?

Dopiero po Twojej tej wypowiedzi zobaczyłem, że się nie zrozumieliśmy. Z Twojej pierwszej wypowiedzi wynikało coś zgoła odmiennego (wytłuszczenie moje):
exsil napisał/a:
Nie wspominając także o tym, że po kierunku samolotem kierował FMS poprzez autopilota. A FMS opierał sie na danych z GPS, a nie na informacjach z wieży.
Co do wysokości to ten system nie wykorzystuje nawet informacji z transpondera samolotu.

FMS to Flight Managment System – nie dziw się zatem, że Twoje:
Cytat:
to ten system

zrozumiałem jako odniesienie do FMS. A FMS nie pobiera żadnych informacji z transpondera. Na jego potrzeby pracuje CADC.

Mam nadzieję, że wystarczająco jasno (jak dla człowieka z branży) wyjaśniłem to nieporozumienie. Kłaniam się. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Unkas 
6


Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 1454
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/t...ml?ticaid=1dc4d
Cytat:
"Rzeczpospolita" uściśla tę informację, dodając, że w sektorze pierwszym nnie znaleziono ciał pilotów Arkadiusza Protasiuka i Roberta Grzywny oraz mechanika Andrzeja Michalaka. Te były w sektorach 2 i 3.

Te informacje potwierdza rzecznik prokuratury badającej katastrofę płk Zbigniew Rzepa. - Ciało gen. Andrzeja Błasika zostało znalezione w sektorze pierwszym, czyli tu, gdzie był kokpit. W sektorze tym znaleziono także dwanaście ciał i fragmentów ciał innych ofiar katastrofy - wyjaśnia.

Jeśli to prawda - to wynika z tego, że jednak generała nie było w kokpicie - bo jednak ciała załogi i innych osób leżały w różnych sektorach.

Ciekawy cytat poniżej - ale w świetle powyższego całość trąci brakiem logiki. http://fakty.interia.pl/r...wilow-w,1748887
Cytat:
"Sektor pierwszy to kokpit. I wśród znalezionych tam ciał był gen. Błasik. Nie wnioskowaliśmy więc o obecności gen. Błasika w kokpicie ze względu na przypisanie mu takiej czy innej wypowiedzi. Odwrotnie: najpierw wiedzieliśmy, gdzie był - stwierdził w wywiadzie dla czwartkowej "Gazety Wyborczej" Miller.

Skoro pan Miller twierdzi, że sektor 1 to kokpit i było tam jeszcze kilkanaście innych osób i tam wśród pilotujących samolot przebywał gen. Błasik i odczytywał dane z wysokościomierza - ale nie byli tam w takim razie ś.p. piloci A. P. i R.G., bo byli znalezieni w sektorach 2 i 3 - czyli rozumiem nie w sektorach kokpitu gdzie pilotowano samolot (bo pilotowano z miejsca gdzie był generał) - to kto zgodnie z tą logiką pilotował samolot?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group