Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MK-J
Sro 25 Sty, 2012
Katastrofa pod Smoleńskiem
Opublikował Wiadomość
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   

lekomin napisał/a:


Poszukałem sobie, w czym się specjalizują ci jego eksperci. Nie wiedziałem, że będąc doktorem i specjalistą od świecenia komórek, można uchodzić za specjalistę od aerodynamiki :)

No co Ty przecież wszystkim jest wiadomo, że to "eksperci" z USA a tam to oni na wszystkim znają się najlepiej. To raz a po drugie przecież oni MUSZĄ mówić prawdę gdyż ta prawda jest zgodna z jedyną słuszną linią prezesa i Antoniego. A przecież wszyscy wiemy, że TYLKO oni mają monopol na prawdziwą prawdę i bycie prawdziwym Polakiem.
Masakra nie wiadomo śmiać się czy płakać.
 
 
marian888 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 848
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   

Niestety do szkoły miałem pod górkę i nie mogę stwierdzić, czy Pan Profesor skorzystał z właściwych wzorów w swoich obliczeniach. Proszę więc tych , którzy zrozumieli "wykład" o ustosunkowanie się co do przyjętej metodologii obliczeń.
Przy okazji - szczerze zazdroszczę uczestnikom tego spotkania. Po ich twarzach widać było, że wszystko zrozumieli. Szczególnie, że z wykresów jasno wynikało, że komisja Millera wciskała nam dotąd niezły "pitch" i najwyraźniej chciała Nas, niewyrobionych ideowo "wyrollować".
_________________
Praktycznie jesteśmy przekonani, że w okresie przejściowym nastąpi stosowny ruch kadrowy powodujący że nie będzie przypadków żeby chorążowie zajmowali stanowiska oznaczone etatowo stopniem podoficerskim np. kaprala, plutonowego lub sierżanta
 
 
Paffcio 
4


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 204
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   

Świetny komentarz Ziemkiewicza:
http://blog.rp.pl/ziemkie...ura-w-potylicy/
Ciekawe kiedy wreszcie wyjdzie że to zamach. Za miesiąc? Dwa?
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   

Dawno takich bredni nie czytałem. Ciekawe, czy to tylko autor nie wie o czym pisze, czy też wie, ale ma to generalnie gdzieś.

Cytat:
Kilka miesięcy po Tragedii Smoleńskiej inny tupolew, pod względem konstrukcji kadłuba identyczny jak ten nasz, podczas przymusowego lądowania zahaczył o lasek i skosił kilkadziesiąt drzewek, żłobiąc w nim sporą przecinkę − a skrzydła mu nie odpadły. Można zobaczyć zdjęcia z tego zdarzenia w Internecie.
:x

Arrakis
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   

Paffcio napisał/a:
Ciekawe kiedy wreszcie wyjdzie że to zamach.

Wierzysz w to ? - Mord polityczny upozorowany na wypadek tak aby od samego początku były wątpliwości co do wypadku aby stworzyć aluzję: "nie podskakujcie bo w Katyniu są jeszcze wolne kwatery". Nie popadajmy w paranoję :!:

:x
Spadli bo megalomania niektórych powszechnie znanych nam osób z konformizmem innych stworzyło "mieszankę piorunującą" i zapomniano o granicach dozwolonego ryzyka - to moja hipoteza, może czas aby ktoś, zanim jakąś kompromitującą rewelację "wyniuchają" hakerzy, uderzył się w pierś i przyznał że, to wszystko to efekt głupoty i bałaganiarstwa a sprawy techniczne to tylko komentarz.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
exsil 
5


Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 376
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   

A mnie w oczy rzuciły się takie sprawy:

1) Na początku poseł M. stwierdził, że ekspertyzy krakowskie podważyły teorię o wydawaniu komend przez d-cę SP.
Może ktoś mi pokaże gdzie w starych stenogramach lub w raporcie Millera była o tym mowa, bo tłumaczenie komuś na czym polega mechanizacja skrzydła lub odczytywanie wysokości komendami nie są.
Dla mnie to kolejna manipulacja.

2) Dlaczego poseł M. twierdzi, że teorie o uderzeniu w brzozę oparto na jakimś dźwięku?
Przecież to wynikało z analizy parametrów lotu, uszkodzeń botaniki, no i trochę z zapisów CVR.
Gdzie w raporcie Millera jest jakiś rozdział mówiący o tym, że dźwięk uderzenia w brzozę jest nagrany?
Gdzie jest stwierdzenie, ze ten odgłos to podstawa teorii tej katastrofy?
Dla mnie to znów manipulacja.

3) Panowie "eksperci z USA" sami nie są pewni swojej teorii - przyznali to sami.
a ich predyspozycje d analizy tego problemu to też całkiem ciekawy problem.

4) Śmieszne jest to, że jakoby brak uderzenia w brzozę to taka ważna sprawa, ale poseł M. nic nie wspomina i nie widzi problemu w braku dźwięków "dwóch wstrząsów o charakterze zewnętrznym" lub o dźwięku "wybuchu w centropłacie".

5) Jak ten śmieszny zespół wyjaśni zejście poniżej minimum pilota, bo nawet przelot nad brzozą wychodzi grubo poniżej tego poziomu. To nic ważnego?



ajzik, najlepsze toje to, że ten Pan niedawno wyraził się tak:
Cytat:
Użytkowniku dzimas polegam na oficjalnym komunikacie osób prowadzących śledztwo po jego zakończeniu, a nie na domysłach dziennikarzy.

A teraz pisze co innego - mam na myśli, ze nie wierzy prokuraturze (przynajmniej w tej sprawie)..
 
 
Ksawery 
5


Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 560
Skąd: z lasu
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   

Trudno Ci napisać mój nick, a to co napisałem to fakt ale wtedy kiedy komunikat o zakończonym śledztwie jest konkretny i rzeczowy i oparty na dowodach a nie przypuszczeniach. Widzę że od początku pilnujecie jako dyżurni tematu aby nikt się nie wychylił z jakąś odmienną od ogólnie przyjętej opinii. A jak się taki znajdzie to trzeba ośmieszyć jego opinię i przypiąć mu etykietę TSD.
Ale nic nie da ośmieszanie opinii innych użytkowników opierając się tylko na wydumanych swoich racjach. Prawda i tak wyjdzie na jaw. ;) :gent:
 
 
exsil 
5


Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 376
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   

Ksawery,
z jednej strony raport Millera (napisany przez oficjalną komisję) i działalność Prokuratury, a z drugiej strony nie poparte niczym bajki różnych blogerów (i najlepsze w tym, że każda z nich inna) - więc co jest "wydumane na swoich racjach" :?:

Cytat:
Prawda i tak wyjdzie na jaw


Ciekawe kiedy, jak i jaka prawda - Twoja czy zespołu, a może kogoś innego? Może mnie oświecisz.


ps.

Cytat:
A jak się taki znajdzie to trzeba ośmieszyć jego opinię


Nikogo nie trzeba ośmieszać - wystarczy zweryfikować ją z rzeczywistością. Niestety takie "opinie" tworzą ludzie bez wykształcenia i doświadczenia w lotnictwie i stąd wydaje im się, że sensownie rozumują. Natomiast kiedy pokazuje im się, że się mylili to nazywają to ośmieszaniem, a tych co się tego dopuścili - ruskimi agentami.
Zresztą do kogo pretensje za pisane przez siebie teorie z pogranicza thrilleru political fiction.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   

Sapere aude maestro.

Arrakis
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

Ksawery napisał/a:
Prawda i tak wyjdzie na jaw.


Ale czyja prawda :?:
Komisja ogłosiła jedna prawdę, a teraz zespół Macierewicza lansuje swoja prawdę podpierając się opinia adiunkta, szumnie zwanego profesorem, spec od:
- Spektroskopii: UV-VIS, fluorescencji, fosforescencji, mikroskopii fluorescencyjnej.
- Instrumentalne Projektowania i Rozwoju.
- Fizyki Stosowanej, Matematyki i Statystyki.
- Analiza danych i prezentacja.
- Sieci i witryn sieci Web Administration
- Systemów operacyjnych komputerów osobistych i oprogramowania.
- Osobiste Komputery i urządzeń zewnętrznych.

Co to ma wspólnego z katastrofą :?:
I co to za spec od katastrof lotniczych :?:
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

W związku z tym, iż dyskusja sprowadziła się do udowadniania czyja prawda jest prawdziwsza, w oczekiwaniu na ewentualne kolejne, sprawdzone wiadomości proponuję ferie zimowe. MK-J :klucz:
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group