Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Czw 02 Mar, 2023
wykup mieszkania po termomodernizacji
Opublikował Wiadomość
Hawkins
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Kwi, 2006   wykup mieszkania po termomodernizacji

Mój problem polega na tym, że złożyłem potrzebne papiery do wykupienia mieszknia. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że blok został ocieplony 4 miesiące temu (termomodernizacja).Kilka miesięcy temu wspólnota mieszkaniowa podniosła fundusz remontowy do 160 złotych. Teraz kiedy już był rzeczoznawca i wycenił to mieszkanie (po ociepleniu), czyli został podwyższony standard - wspólnota i WAM mówią że muszę płacić ten fundusz. Z jakiej racji skoro już w wycenie podniesiono mi wartość mieszkania o to ocieplenie????????????? Chyba, ponieważ nikt mi nie chce dać odpowiedzi czy to wszystko zostało uwzględnione, czy nie??? I jak mam sie tego dokładnie dowiedzieć????????????????
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Kwi, 2006   


W WM jest tak: ten, kto ma więksość udziałów czyli w skrócie mówiąc, ilość metrów kwadratowych powierzchni mieszkań, ten ,,rządzi".
I obojętnie tu jest czy WAM czy WM ma większość.
Przegłosowano FR 160 zł i musisz płacić (rozumiem, że miesięcznie).
Tak to już jest.
 
 
oczko 
5
Emeryt pracujący


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 410
Skąd: WLKP
Wysłany: Sob 08 Kwi, 2006   

Ja tu czegos nie rozumiem. Zlozyles papiery o wykup czylo wnioskuje mieszkanie masz sluzbowe w WAM a u nich konkretnie masz okreslony czynsz itd, ocenianie wartosci mieszkania to inna sprawa i ma odbicie tylko w kwocie jaka bedzie do zaplacenia do WAM, a fundusz remontowy itd to bedziesz oplacal dopiero jak wykupisz mieszkanie i wejdziesz pod skrzydla wspolnoty, do czasu jak jestes pod WAM co cie interesuja jakies remonty podwyzki itd.
 
 
Hawkins
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Kwi, 2006   

Jeżeli chodzi o wspólnotę to nie ulega wątpliwości że fundusz remontowy musi być taki jak uchwali zebranie i wspólnoty ja w to nie mieszam. Chodzi o sam WAM. Zakończono ocieplenie bloku. WAM "za mnie" zapłacił jakąś kwote za to ocieplenie, ile nie wiem może całość może również ratami co miesiąc. Ja po ociepleniu bloku złożyłem wniosek o wykup mieszkania. Po 4 miesiącach przyszedł gość wycenił mieszkani. Kupuję!. Ale teraz jeżeli WAM wpłacił "za mnie" koszt ocieplenia powinien mi to wliczyć w metraż i podnieść standard mieszkania, jeżeli tak zrobił to jest to w cenie wykupu. I teraz jest ten "myk"jezęli sprzedał mi mieszkanie już ocieplone i wliczył swoje koszta poniesione przy dociepleniu do mojego mieszkania, to ja przechodząc do WM zapłacę osobiście za to ocieplenie drugi raz bo WM podniosła FR dla potrzeb spłaty ocieplenia(np. przed dociepleniem FR 80 zł, po dociepleniu 180 zł, dla spłacenia kredytu). A pozatym kupując mieszkanie czy ja muszę przyjąć zobowiązania WAM w tym przypadku w stosunku do WM z którą to WAM podpisywał umowę na wykonanie tych prac termomodernizacyjnych.
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Sob 08 Kwi, 2006   

Pomieszałeś różne sprawy. Więc od początku. Jeśli jest Wspólnota a Ty masz mieszkanie z WAM nie wykupione to płacisz czynsz do WAM, a WAM zwraca Wspólnocie pieniądze za fundusz remontowy za Twoje mieszkanie. Do czasu wykupu sprawa prosta. Po wykupieniu płacisz sam za siebie zaliczkę na fundusz remontowy do Wspólnoty. I dalej. Jeśli była uchwała Wspólnoty ( w co wątpię), że właściciele robią zrzutkę na ocieplenie to WAM za Ciebie też musiał zapłacić. Ale 99,99%, że ocieplenie było zrobione za kredyt, więc nic nikomu nie zwracasz za ocieplenie tylko po wykupie mieszkania opłacasz zaliczkę na fundusz remontowy w wysokości ustalonej przez Wspólnotę. Jeśli jednak ocieplenie było zrobione za "zrzutkę" to niestety musisz oddać WAM to co za Ciebie zapłaciła (ale sprawdź czy napewno zapłaciła). Wycena mieszkania nie ma z tym nic wspólnego.
 
 
Hawkins
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Kwi, 2006   

Dziękuję za rozjasnienie sprawy.
 
 
oczko 
5
Emeryt pracujący


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 410
Skąd: WLKP
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2006   

Dalej blad, majac kwateres sluzbowa w WAM nie interesuje nas ocieplanie koszty itp, jest naliczony czynsz i koniec, reguluja to konkretne przepisy, niby pod co podciagnie WAM to ocieplenie ? pod domofon czy smieci ? :) , jak sie staniemy wlascicielem to co innego, przechodzac pod WM musimy dostac konkretne naliczenie oplat za dana kwatere, moze byc zwiekszony FR ale to normalka WM okresla jego wysokosc, ale to dopiero przypomonam jak staniemy sie wlascicielem, a wycena mieszkania to na ogolnych zasadach obowiazujacych na rynku nieruchomosci, decyduje srednia cena mkw w mrejonie.
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2006   

oczko napisał/a:
Dalej blad, majac kwateres sluzbowa w WAM nie interesuje nas ocieplanie koszty itp, jest naliczony czynsz i koniec, reguluja to konkretne przepisy, niby pod co podciagnie WAM to ocieplenie ? pod domofon czy smieci ?


Panowie, rozróżnijmy kilka spraw.
1) WAM jest właścicielem budynku i nie wykupiono żadnego mieszkania - wtedy obowiązuje to co napisał Oczko.
2) WAM jest właścicielem, ale sprzedała pierwszy lokal - wtedy w zasadzie obowiązuje ustawa o własności lokali bo powołuje się Wspólnotę Mieszkaniową ale WAM ma większość udziałów i właściciele nie mają nic do powiedzenia (teoretycznie bo są różne możliwości).
3) WAM ma mniej niż 50% udziałów - wówczas nikt z WAM nie przychodzi nawet na zebranie Wspólnoty (praktycznie tak to wygląda).

Przyznaję, że napisałem, że jeśli WAM wpłaciła za termomodernizację to późniejszy właściciel musi jej to zwrócić. Tu popełniłem błąd, choć nie do konca. Jeśli mamy do czynienia z punktem 2 lub 3 to o żadnym zwrocie nie ma mowy. To co przewidują przepisy WAM, czyli zwrot za remont wykonany 3 lata wstecz od wykupu dotyczy wyłącznie punktu 1. Wszelkie problemy proszę na priv.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group