Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie mieszkaniowe w ustawie o zakwaterowaniu SZRP
Opublikował Wiadomość
thor40 
1


Dołączył: 04 Lut 2021
Posty: 22
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 02 Lut, 2022   

[ Dodano: Sro 02 Lut, 2022 ]
Leonardo234 napisał/a:
Czesć

Mam pytanie odnośnie odprawy mieszkaniowej, dla małżeństwa bez dzieci.
Czytając ustawę "Ustawa z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U.2020.2017 j.t.)" w Art. 26 4. Żołnierzowi zawodowemu, który zawarł związek małżeński, przyznaje się dodatkową
powierzchnię użytkową podstawową w wysokości jednej normy, jeżeli on i małżonek nie
posiadają dzieci."

Czyli małżeństwu bez dzieci przysługują 3 normy mieszkaniowe?


3 normy jesli przydzielają mieszkanie, jesli wypłacają odprawę to 2 normy :)
 
 
Elpremiero 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 49
Skąd: (_)
Wysłany: Pią 28 Paź, 2022   

Żołnierz sprawdza konto i stwierdza, ze przez ostatnie 3 miesiące nie wpłynęła mu mieszkaniówka. Po telefonicznym kontakcie z AMW wynika, ze wstrzymano wypłatę świadczenia w związku z zakończeniem kadencji na stanowisku… Pisemne informacje/decyzje z AMW w tej sprawie szły na adres, pod którym żołnierz dawno nie mieszka.
Wiem, ze żołnierz powinien zaktualizować adres w AMW, wysłać informacje o nowej kadencji… itp. itd.
Czy jest jakaś szansa, droga, sposób na odzyskanie pieniędzy za okres, w którym AMW nie wypłaciło świadczenia? Ktoś taki problem przerabiał?
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12830
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 28 Paź, 2022   

Weź sobie tam zobacz w przepisy, tam zdaje się był taki zapis, że nie wypłaca się wstecz.
WAM nie traktuje tego jako postępowanie administracyjne, a nawet jakby traktował to i tak pisma typu
Cytat:
trzeba złożyć wniosek bo się kadencja kończy
wysłane na zły adres nie miałyby żadnego znaczenia. A jak nie podałeś aktualnego adresu, to już w ogóle.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
RickyRecon 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 135
Skąd: WP
Wysłany: Sob 29 Paź, 2022   

Elpremiero napisał/a:
Żołnierz sprawdza konto i stwierdza, ze przez ostatnie 3 miesiące nie wpłynęła mu mieszkaniówka. Po telefonicznym kontakcie z AMW wynika, ze wstrzymano wypłatę świadczenia w związku z zakończeniem kadencji na stanowisku… Pisemne informacje/decyzje z AMW w tej sprawie szły na adres, pod którym żołnierz dawno nie mieszka.
Wiem, ze żołnierz powinien zaktualizować adres w AMW, wysłać informacje o nowej kadencji… itp. itd.
Czy jest jakaś szansa, droga, sposób na odzyskanie pieniędzy za okres, w którym AMW nie wypłaciło świadczenia? Ktoś taki problem przerabiał?

Byłem teraz dokładnie w takiej samej sytuacji. Wysłałem wniosek z nową kadencją, pogodzony ze stratą tych trzech świadczeń. Okazało się że po kilku dniach otrzymałem przelew o wysokości trzykrotności świadczenia w moim garnizonie. Miło, ale nic już nie rozumiem :lol:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 31 Maj, 2023   

Ciekawostka. Czy wiesz, że... zgodnie z art. 48d ust. 2 pkt 3 ustawy o zakwaterowaniu SZ RP, świadczenie mieszkaniowe nie przysługuje m.in. z powodu korzystania przez żołnierza zawodowego z dodatkowego świadczenia stomatologicznego? ;)
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Czw 01 Cze, 2023   

:-o :x

#AMW nie lubi Szwejk 😂😂😂
 
 
denvver 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 115
Skąd: ze wschodu
Wysłany: Czw 14 Wrz, 2023   

Czy świadczenie mieszkaniowe przysługuję żołnierzowi przeniesionemu do dyspozycji?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2023   

Nie chce mi się szukać po ustawach itp.
Ze strony AMW
Cytat:
Świadczenie mieszkaniowe nie przysługuje żołnierzowi, m.in.:

* przeniesionemu do dyspozycji zwolnionemu z wykonywania zadań służbowych;
https://amw.com.pl/pl/dla-zolnierza/swiadczenia-mieszkaniowe/komu-przysluguje-1
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
denvver 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 115
Skąd: ze wschodu
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2023   

Dzięki Alex

Dotarłem do tego zapisu, ale też podzielono się ze mną obawami, że AMW może różnie interpretować ten zapis (w domyśle - na niekorzyść żołnierza).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group