Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie mieszkaniowe w ustawie o zakwaterowaniu SZRP
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 29 Maj, 2020   

Dzwoniłem, pytałem. Podobno jest jednak jakiś wniosek na epuap który się wypełnia i nie trzeba skanować papieru. Podobno. Ja nie znalazłem.
Oni po otrzymaniu tego wniosku - występują do jednostki o wypełnienie tego zaświadczenia które normalnie dołącza się do wniosku.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
bibiak73 
1
nic


Wiek: 57
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: gdynia
Wysłany: Pią 29 Maj, 2020   

możesz przez epuap tylko troszkę inaczej ta aplikacja ma trochę błędów
zrób tak kliknij:
załatw sprawę
sprawy ogólne (pisma do urzędu)
pismo ogólne do podmiotu publicznego
dalej sobie poradzisz :)
 
 
Sobot 
1


Dołączył: 20 Sie 2020
Posty: 1
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw 20 Sie, 2020   

Jak wygląda sytuacja z dodatkiem mieszkaniowym dla żołnierza który ma kredyt hipoteczny z dopłatą skarbu państwa w ramach programu "mieszkanie dla młodych". Czy świadczenie należy się?
 
 
dudi89 
1


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 21
Skąd: 3city
Wysłany: Czw 20 Sie, 2020   

Obecnie możesz dostać odmowę bo Agencja interpretuje przepisy bardzo "szeroko" tak z resztą sami to określili w piśmie. I odmawia jak leci wszystkim którzy dostali cokolwiek, mimo, że nie ma tego zapisane w ustawie. Ale pisz, papier wszystko przyjmuje ;)
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

Czy ta sytuacja jest normalna, dwoje żołnierzy zamieszkuje razem w kwaterze służbowej , żona dostała przydział mieszkania z AMW a mąż pobiera świadczenie mieszkaniowe.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

Jeżeli nie jest, to była normalna, bo znam kilka takich małżeństw. Może coś się zmieniło w przepisach. Nie szukałem, bo mnie to nie dotyczy.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

Cytat:
Art. 21.
7. W przypadku gdy oboje małżonkowie są żołnierzami zawodowymi, jednemu z małżonków przysługuje prawo do zakwaterowania realizowane w formie przydziału kwatery albo innego lokalu mieszkalnego, a drugiemu w formie przydziału miejsca w internacie albo kwaterze internatowej albo wypłaty świadczenia mieszkaniowego; w przypadku braku możliwości przydziału kwatery albo innego lokalu mieszkalnego, prawo do zakwaterowania jest realizowane w formie przydziału miejsc w internacie albo kwaterze internatowej, albo w formie wypłaty świadczeń mieszkaniowych. Małżonkowie wybierają, na ich wniosek, formę realizowania prawa do zakwaterowania. Małżonkowi, który wybrał realizację prawa do zakwaterowania w formie przydziału kwatery albo innego lokalu mieszkalnego, nie przysługuje norma na małżonka, który korzysta z innej formy realizacji prawa do zakwaterowania.
No cóż, takie mamy prawo.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

To jest dublowania świadczenia z AMW, razem mieszkają w kwaterze służbowej i pobierają świadczenie za brak kwatery.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

W mniejszym metrażu, pomniejszonym o normę.
 
 
mariuha
3


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Sro 09 Gru, 2020   

Witam serdecznie Jeżeli w złym miejscu to proszę o przeniesienie Czy ma ktoś może jakiś wzór wniosku albo jak piszę się pismo o tym iż rezygnuje z rozłąkowego Potrzebuje taka informację do dowódcy takie pismo
 
 
 
Riad69 
1


Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 47
Skąd: Betoniarnia
Wysłany: Nie 27 Cze, 2021   

Witam mam taką sprawę.


Przyjmując się do MON (służba kontraktowa) otrzymałem propozycje kwatery w miejscowości pobliskiej ale jej nie przyjąłem. Z racji tego nie otrzymuje świadczenia mieszkaniowego.

Sytuacja się u mnie trochę zmieniła i teraz ta kwatera uratowałby mi trochę cztery litery. Dzownilem do AMW ale odpowiedziano mi że ja już raz się wszczęło postępowanie szukania kwatery to już nie można wnioskować ponownie.

W przyszłym roku podpisuje nowy kontrakt. Czy mogę ponownie
Starac się o przydział kwatery z racji faktu nowego kontraktu?
 
 
Leonardo234 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Gru 2021
Posty: 77
Skąd: Pl
Wysłany: Sro 26 Sty, 2022   

Czesć

Mam pytanie odnośnie odprawy mieszkaniowej, dla małżeństwa bez dzieci.
Czytając ustawę "Ustawa z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U.2020.2017 j.t.)" w Art. 26 4. Żołnierzowi zawodowemu, który zawarł związek małżeński, przyznaje się dodatkową
powierzchnię użytkową podstawową w wysokości jednej normy, jeżeli on i małżonek nie
posiadają dzieci."

Czyli małżeństwu bez dzieci przysługują 3 normy mieszkaniowe?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 26 Sty, 2022   

Tak.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sro 26 Sty, 2022   

A jak osoba uprawniona jest oficerem starszym to chyba 4?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 26 Sty, 2022   

Cytat:
§ 2. W zależności od zajmowanego stanowiska służbowego ustala się ilość norm powierzchni użytkowej podstawowej lokalu mieszkalnego przysługujących żołnierzowi zawodowemu zajmującemu stanowisko służbowe o stopniu etatowym:
1) od generała brygady (kontradmirała) do generała (admirała) – trzy normy;
2) od majora (komandora podporucznika) do pułkownika (komandora) – dwie normy;
3) do kapitana (kapitana marynarki) włącznie – jedna norma.
§ 3. Normy określone w § 2 ulegają zwiększeniu o jedną normę na każdego członka rodziny, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
http://isap.sejm.gov.pl/i...=WDU20160001211
Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 lipca 2016 r. w sprawie norm powierzchni użytkowej podstawowej przysługujących żołnierzom zawodowym.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group