Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
limit wieku do pracy w policji
Opublikował Wiadomość
mariuha
3


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Sob 12 Lut, 2005   limit wieku do pracy w policji

czy orientuje sie ktos jaki jest limit wieku w przyjeciach do policji
 
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob 12 Lut, 2005   

tam raczej limitu nie ma, ale trzeba miec odrobiona sluzbe zasadnicza :D
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
żonka
Gość
Wysłany: Sob 12 Lut, 2005   

JAK ZOSTAĆ POLICJANTEM


Służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, korzystający w pełni z praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolności fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. Komendant Wojewódzki Policji może wyrazić zgodę na przyjęcie do służby w oddziałach prewencji Policji kandydata, który nie ma wykształcenia średniego, jeżeli w toku postępowania kwalifikacyjnego stwierdzono, że kandydat wykazuje szczególne predyspozycje do służby w Policji.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji określił w rozporządzeniu z dnia 24 maja 1999 r. szczegółowe zasady prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji, w tym w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w oddziałach Prewencji Policji.

Przyjęcie do służby w Policji może nastąpić po odbyciu zasadniczej służby wojskowej albo po przeniesieniu do rezerwy. Warunek ten nie ma zastosowania w stosunku do kobiet, policjantów skierowanych do służby kandydackiej w Oddziale Prewencji Komendy Stołecznej Policji, a także do osób rozpoczynających naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Zdolność fizyczną i psychiczną do służby ustalają komisje lekarskie podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, w drodze rozporządzenia, określił zasady oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby, a także tryb orzekania o tej zdolności oraz właściwość i tryb postępowania komisji lekarskich w tych sprawach. Taki tryb postępowania wynika z art. 25 i 26 ustawy o Policji - Dz.U. nr 30, poz. 179.

Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna złożenie pisemnego podania przez osobę ubiegającą się o przyjęcie. Postępowanie kwalifikacyjne prowadzi komórka kadrowa komendy powiatowej (miejskiej) lub wojewódzkiej Policji. Postępowanie kwalifikacyjne przeprowadza się z uwzględnieniem przepisów o ochronie informacji niejawnych.

Przełożony właściwy w sprawach osobowych, czyli komendant powiatowy, miejski lub wojewódzki Policji może odmówić poddania osoby ubiegającej się o przyjęcie postępowaniu kwalifikacyjnemu albo takie postępowanie w każdym czasie przerwać bez podania przyczyn.


wypełniony kwestionariusz osobowy oraz trzy fotografie,
świadectwa pracy (służby) z poprzednich miejsc pracy (służby),
dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie,
dokumenty potwierdzające kwalifikacje,
inne dokumenty, jeżeli jest obowiązek ich przedłożenia.


Osoba ubiegająca się o przyjęcie może dodatkowo przedłożyć dokumenty potwierdzające jej umiejętności i osiągnięcia zawodowe, a także opinie polecające. Postępowanie kwalifikacyjne składa się z następujących etapów:


rozmowy przedstawiciela komórki kadrowej jednostki Policji z osobą ubiegającą się o przyjęcie, w celu ustalenia jej wykształcenia, kwalifikacji zawodowych i specjalistycznych, dotychczasowego zatrudnienia, jak też motywów podjęcia służby,

egzaminu sprawności fizycznej, w celu określenia stopnia sprawności fizycznej osoby ubiegającej się o przyjęcie, przygotowanego według kryteriów określonych przez Komendanta Głównego Policji,

testów psychologicznych określających predyspozycje intelektualne i osobowościowe osób ubiegających się o przyjęcie, w celu ich porównania z wynikami uzyskanymi przez innych ubiegających się o przyjęcie do tej samej jednostki Policji, a w razie potrzeby - testów pedagogicznych i symulacji, przygotowanych według kryteriów określonych przez Komendanta Głównego Policji,

potwierdzania danych osobowych osoby ubiegającej się o przyjęcie, jej małżonka oraz konkubenta (konkubiny) lub osoby o takim charakterze pozostającej we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą ubiegającą się o przyjęcie, a także rodziców, rodzeństwa i dzieci,

skierowania do właściwej komisji lekarskiej podległej Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, w celu ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do służby w formacjach uzbrojonych. Informacje uzyskane w trakcie postępowania kwalifikacyjnego, o którym mowa wyżej wpisuje się do kwestionariusza osoby ubiegającej się o przyjęcie do służby w Policji.


Niezadowalające wyniki testów lub negatywne orzeczenie komisji lekarskiej, powodują odstąpienie od dalszego postępowania kwalifikacyjnego. Postępowania kwalifikacyjne z osobami ubiegającymi się o przyjęcie, spełniającymi warunki określone w art. 25 ust. 1 ustawy o Policji, z wyjątkiem posiadania średniego wykształcenia, ma na celu ustalenie szczególnych predyspozycji tych osób do służby w oddziałach prewencji Policji. W postępowaniu kwalifikacyjnym bierze się pod uwagę, jako cechy preferencyjne, w szczególności:


ukończenie specjalistycznych kursów przydatnych w służbie prewencyjnej, zwłaszcza kursu strzeleckiego,

uprawianie dyscyplin sportowych przydatnych w służbie prewencyjnej, zwłaszcza judo, sportów motorowych, samochodowych,

posiadanie prawa jazdy kategorii "C",

wzrost co najmniej 175 cm,

nie ukończone 28 lat życia,

ukończoną zasadniczą szkołę zawodową lub ukończone co najmniej trzy klasy szkoły średniej.


Postępowanie kwalifikacyjne kończy się oceną predyspozycji osób spełniających wymagania określone w ustawie pod względem ich przydatności do służby w Policji. Oceny, o której mowa w ust. 1, dokonuje zespół w składzie: przełożony lub jego zastępca, przedstawiciel komórki organizacyjnej właściwej w sprawach osobowych (kadrowiec) oraz psycholog.

Przedstawione zasady zostały szczegółowo uregulowane w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 maja 1999 r. w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji, w tym do służby w oddziałach prewencji Policji osób, które nie posiadają wykształcenia średniego.

Określenie stopnia sprawności fizycznej kandydata do służby w Policji następuje w drodze egzaminu obejmującego przedstawione niżej zestawy ćwiczeń pozwalających na ocenę pożądanych u policjanta cech motorycznych takich jak: moc, wytrzymałość, siła, zwinność i koordynacja ruchowa.

na dole tej strony, znajdują się linki, które dostarczą bardziej szczegółowych informacji

http://www.dzierzoniow.po...=&numer=8&menu=

ponadto, niezawodny serwis:
http://www.abc.com.pl/
 
 
JaĆwInG 
4



Wiek: 63
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 220
Skąd: 34U 625210E 5995642N
Wysłany: Sob 12 Lut, 2005   

Powyższe pytanie spróbuj zadać na forum dyskusyjnym policjantów "INTERNETOWE FORUM POLICYJNE". Tam panowie z Policji powinni udzielić ci równie wyczerpującej odpowiedzi co Mrs "żonka".
http://www.ifp.pl/phpbb/index.php
 
 
cobra
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Lut, 2005   

:viktoria: nie zapomnij o wzroście taki limit jest na pewno :cool1:
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lut, 2005   

Jak juz mowimy o Policji - to pozwole sobie "cos" wkleic.
"Super Express" - donosi:

Alkohol i damskie towarzystwo w luksusowym hotelu nad morzem - tak bawili się w grudniu wysocy stopniem oficerowie policji na koszt firmy, która wygrała organizowany przez policję przetarg.

Koszty pokryła firma wygrywająca przetargi organizowane przez policję - ujawnia "Super Express". Policjanci balowali w luksusowym hotelu w Łebie na koszt firmy zajmującej się łącznością i informatyką. Wcześniej wykonywała ona prace przy rozbudowie sieci łączności rządowej.

Ale prace na rzecz Komendy Głównej to tylko część wygranych przez poznański EMAX przetargów - takie same systemy firma instalowała dla ośmiu komend wojewódzkich, a wartość tych prac sięgnęła prawie 3 mln złotych.

Dziennikarze "Super Expresu" ustalili, że wśród osób bawiących się w Łebie, był zastępca naczelnika wydziału łączności w Komendzie Głównej Policji - Adam Krynicki. Jego przełożeni nic o imprezie nie wiedzieli; poinformowali ich dopiero dziennikarze.

"Przełożeni tego funkcjonariusza nie wyznaczali go do reprezentowania Komendy Głównej; nie powiadomił on także swoich przełożonych o wyjeździe" - mówi rzecznika Komendanta Głównego Alicja Hytrek. "Sprawa jest wyjaśniana" - dodaje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group