Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyznaczenie na stanowisko
Opublikował Wiadomość
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Nie 15 Sie, 2010   Wyznaczenie na stanowisko

Wyznaczono mnie z początkiem roku na stanowisko, z terminem przyjęcia od dnia 01.07 br. do 30.06.2013. Stopień posiadany zgodny z grupą uposażenia na tymże stołku, doświadczenie, kwalifikacje wyższe, aniżeli wymagane.
Stołek przyjęty, punkty do rozkazu podane, wszystko ok.., praca wre przez.... zaledwie 1,5 miesiąca, gdyż..... okazuje się, iż już ktoś inny planowany jest na mój stołek (i to wkrótce!!!), ponieważ zlikwidowano mu etat, zaś ja- out.
Nie ma dla mnie miejsca w JW.
Zastanawiam się... gość ma stopień wyższy, niż przewiduje to stanowisko. Brak mu kwalifikacji (trzeba będzie kierować na kursy). Nie byłem karany, nie zdążyłem nawet podpaść na dobrą sprawę.., bo jak tu można podpaść przez 1,5 m-ca, wliczając okres urlopu przełożonego, jego (i moje) służby, weekendy, podróże służbowe.... i nagle BĘC.
Nie nadaję się?
Dlaczego zatem facet ów nie został wyznaczony na moje stanowisko wcześniej?
Pomóżcie, ludziska.
Co mam z tym począć?
Jeśli , Szanowni Moderatorzy znajdziecie analogię w uprzednich postach- wskażcie.
Wobecnym stanie wzburzenia - nie mam talentu do wyszukiwania.
Przegapiłem pewnikiem...
_________________
Ech....
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 15 Sie, 2010   Re: wyznaczenie na stanowisko

matt napisał/a:
..... okazuje się, iż już ktoś inny planowany jest na mój stołek (i to wkrótce!!!), ponieważ zlikwidowano mu etat, zaś ja- out.
Nie ma dla mnie miejsca w JW.

To są fakty czy wiadomości zasłyszane "na mieście" ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Nie 15 Sie, 2010   

Fakty, potwierdzone przez w/z pełniącego obowiązki na czas urlopu przełożonego.
Wyznaczenie nastąpi na początku nowego roku.
Moje dotychczasowe stanowisko NIE ULEGA likwidacji, ani zmianie nazwy, grupy zaszeregowania itp.
Jestem żołnierzem w służbie stałej.
_________________
Ech....
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 15 Sie, 2010   

Śpij spokojnie.
Chyba że planują Ciebie na wyższe stanowisko, jakiś kurs i rezerwa kadrowa.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Nie tak do końca śpij spokojnie, bo zgodnie z interpretacjami organów kadrowych (wojskowymi interpretacjami), każdego żołnierza można w dowolnej chwili zwolnić z zajmowanego stanowiska i wyznaczyć na inne. Jako że nie służysz jeszcze 12 mies., wystarczy puścić prognozę, przyjdzie rozkaz o zwolnieniu/wyznaczeniu i już Cię nie ma.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

A nie trzeba tego jakoś uzasadniać?
_________________
Ech....
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Uzasadnienie będzie z pewnością krótkie: "ze względu na potrzeby sił zbrojnych". A kto decyduje o potrzebach - wiadomo. A od decyzji o wyznaczeniu odwołanie do sądu nie przysługuje. Można się skarżyć, że przesłano prognozę niezgodnie z prawem i w zasadzie w normalnych warunkach to powinno wystarczyć, ale jaki tego będzie efekt w wojsku - kiedy jak piszesz, "komuś" spodobał się twój etat - trudno przewidzieć. Temat poruszany tutaj:


pozaustawowe opiniowanie


niestety Pan Radca, nie potrafił zając w tej sprawie stanowiska.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

manfred napisał/a:
niestety Pan Radca, nie potrafił zając w tej sprawie stanowiska.

I ja czekam na ewentualna odpowiedź...
_________________
Ech....
 
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Z danych w profilu wynika, że powinieneś być doświadczony, a Ty nakręcasz się plotką rozpuszczoną przez pełniącego obowiązki Twojego przełożonego...
Chłopie znane są przypadki, że Dowódcy JW musieli przywracać do służby prawdziwych leserów, obiboków ponieważ decyzja o zwolnieniu była obarczona drobnym błędem formalnym, wiesz?
Jak dla mnie to "łykasz jak pelikan"...
Jeśli się mylę, to sam poproszę najlepszych personalnych, których znam o pokierowanie Cię, tak by wojsko Cię nie skrzywdziło...
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

manfred, nie przesadzaj.
Obecnie "kadrowcom/przełożonym" nie tak łatwo już pogrywać z ludźmi, świadomość większości żołnierzy jest dużo większa niż 20 la temu.
Może być zwolniony ze stanowiska w trakcie trwania kadencji jedynie w 2 przypadkach (jeżeli się nie mylę i nie biorąc pod uwagę spraw związanych z WKL oraz ukaraniem). Przeniesienie do rezerwy kadrowej, a drugi to zmiany org.-etat. jednostki.
Poza tym "potrzeby SZ"mają obecnie swoją definicję i prędzej stosuje się obecnie konkretny artykuł, paragraf niż wspomniane wcześniej.

P.S.
Czy ten przykład podany w Twoim linku to z życia wzięte czy też sytuacja hipotetyczna ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Oczywiście że z życia wzięty. Sam to widziałem na własne oczy. W środku kadencji człowiek zopiniowany, zwolniony ze stanowiska i przeniesiony wszystko w ciągu miesiąca. Bez żadnej rozmowy kadrowej, zgody niczego. Po trzech miesiącach miał być znowu wyznaczony na inne stanowisko, żeby było śmieszniej, które również było wolne w czasie poprzedniej zmiany stanowiska. Nie został przeniesiony, tylko dlatego, że się postawił i zagroził że się odwoła i opiszę w odwołaniu parę ciekawych spraw. Oficjalna wersja była, że miał chorą żonę itp.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

-=Alex=- napisał/a:
Czy ten przykład podany w Twoim linku to z życia wzięte czy też sytuacja hipotetyczna ?


Niestety z życia wzięty i dotyczy mnie bezpośrednio.
Panie i Panowie- bardzo proszę o konstruktywne porady na PW.
_________________
Ech....
 
 
 
lubek 
1


Wiek: 43
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: pólnocny zachód
Wysłany: Nie 05 Gru, 2010   

Czy można wyznaczać (po raz enty) na stanowisko, oficera który nie spełnia wymogów formalnych (angielski - wymagane są 2222 a nie ma nawet 1111)?
 
 
art30 
2



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 72
Skąd: innym razem
Wysłany: Sob 19 Lut, 2011   

Witam :gent:
W tym temacie chyba przydatna byłaby interpretacja Rozp. MON w sprawie trybu wyznaczania żołnierzy zawodowych na stanowiska służbowe i zwalniania
z tych stanowisk, a konkretnie § 19. 1., który brzmi:
"W związku z wprowadzeniem nowego etatu jednostki wojskowej lub zmian do etatu jednostki wojskowej, powodujących zmian´ nazwy stanowiska służbowego, nazwy komórki wewnętrznej, podległości komórki wewnętrznej, oznaczenia korpusu osobowego, grupy osobowej, specjalności wojskowej albo grupy uposażenia, organ właściwy do wyznaczenia
na stanowisko może wyznaczyć żołnierza na zmienione stanowisko służbowe lub na stanowisko w nowej komórce wewnętrznej."

Dalej już pozostaje kwestia interpretacji tego zapisu przez kadrowców, czyli można, czy jednak nie można zwolnić żołnierza przed upływem kadencji na stanowisku i wyznaczyć go na inne stanowisko służbowe w ramach tej samej JW???
Co prawda kadrowcem nie jestem, jednak moim zdaniem... bez pisemnej zgody żołnierza nie ma w ogóle tematu... Ale.. może jednak kadrowcy zabraliby głos w sprawie interpretacji tego rozporządzenia??? Przyznam, że sam ciekawy jestem odpowiedzi, a nie ma jak opinia fachowców. :czytanie:
Pozdrawiam :hey:
_________________
don’t dread the superiors, but have respect for them.
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sob 19 Lut, 2011   

Życie uczy, że w opisanym powyżej przypadku, nie tylko wyznacza się żołnierzy bez zawracania im czymkolwiek głowy [oprócz zapoznania z rozkazem/ decyzją o wyznaczeniu], problemy pojawiają się przy ruchach kadrowych wbrew woli żołnierza.
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group