Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyznaczenie na stanowisko
Opublikował Wiadomość
yar65 
4



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012   

Zgoda, ale w jaki sposób masz zamiar uniknąć wykonania rozkazu dowódcy jednostki o rozliczeniu się z jednostką wojskową? Wydaje mi się, że jedynie zwolnienie lekarskie uniemożliwi wykonywanie obowiązków służbowych, czyli również tego rozkazu. W kwestii rozliczenia się z jednostką niewiele to zmieni, gdyż w przypadku Twojego L4, dowódca jednostki powoła komisję, która dokona rozliczenia Ciebie wobec jednostki. L4 pozwoli Ci jedynie uniknąć postępowania dyscyplinarnego. W ten sposób (o ile zdrowie nie pozwoli Ci wykonać rozkazu personalnego) będziesz w tzw. "niebycie" kadrowym, czyli poza etatem. Aczkolwiek, przysługiwać Ci będzie uposażenie z ostatnio zajmowanego stanowiska.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Znajomy, dobrze myślisz. :gent:

yar65 napisał/a:
W kwestii rozliczenia się z jednostką niewiele to zmieni, gdyż w przypadku Twojego L4, dowódca jednostki powoła komisję, która dokona rozliczenia Ciebie wobec jednostki.

Nie ma aż takiej konieczności aby powoływać komisję, przecież nie odchodzi do cywila tylko do innej jednostki. Poza tym co z tego, że zostanie rozliczony z jednostką komisyjnie, jak sam napisałeś będzie w "niebycie kadrowym", a tego przepisy nie przewidują.
Wystarczy zastosować poniższe i temat nie istnieje.

Cytat:
§ 16. 5. W razie gdy z ważnych powodów dowódca jednostki, o którym mowa w ust. 1, nie może wykonać decyzji o wyznaczeniu na stanowisko służbowe w terminie określonym w decyzji personalnej, informuje niezwłocznie o tym organ, który wydał tę decyzję, podając faktyczne przyczyny zwłoki, oraz informuje o tym fakcie dowódcę jednostki wojskowej, do której żołnierz został wyznaczony na stanowisko, skierowany do wykonywania zadań w rezerwie kadrowej lub dyspozycji.
6. Do dnia stawienia się żołnierza do służby w nowej jednostce wojskowej, pozostaje on w ewidencji i na zaopatrzeniu dotychczasowej jednostki wojskowej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
yar65 
4



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Przepisy nie przewidują, ale żołnierz i tak będzie poza etatem.
 
 
Znajomy 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 317
Skąd: Cała Polska
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

W nowej JW mam być 01.02 a kwit do cywila położę 02.02 lub 06.07 a wtedy personalni będą mieli czas aby wysłać dokumenty o anulowanie decyzji o wyznaczeniu na stanowisko.
Żołnierz może być:
- na stanowisku,
- rezerwie kadrowej,
- dyspozycji.
Ja do czasu przeniesienia do dyspozycji będę w kwitach miał że byłem na stanowisku ale swoim starym.
Sądzę że wszystko będzie OK.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

yar65 napisał/a:
ale żołnierz i tak będzie poza etatem.

Nie ma takiej prawnej możliwości
Cytat:
Art. 19. 1. Żołnierz zawodowy pełni zawodową służbę wojskową:
1) na stanowisku służbowym w jednostce wojskowej, z zastrzeżeniem art. 22 ust. 1 i art. 24 ust. 1;
2) w rezerwie kadrowej;
3) w dyspozycji.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
yar65 
4



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Prawnej możliwości nie ma, ale takie sytuacje się zdarzają i to wcale nie tak rzadko.
Najczęściej tak się zdarza podczas likwidacji stanowisk służbowych oraz podczas przeformowania jednostki, gdy cały etat jednostki traci ważność. Ponadto istnieje taka możliwość, gdy żołnierz rozliczy się ze swojego stanowiska w starej jednostce a do nowej jednostki nie dotrze z powodu choroby.
 
 
drill 
6


Pomógł: 4 razy
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 1096
Skąd: lotnictwo MW
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Czy mógłby mi ktoś objaśnić jakie skutki prawne byłyby w sytuacji takiego niebytu żołnierza na stanowisku. Mam uzasadnione podejrzenie, że właśnie mój podwładny doświadcza takiego stanu od kilku miesięcy. Nie jest on w rezerwie kadrowej, ani w dyspozycji, a etat na którym pozostawał został zlikwidowany. Obecnie sprawa się już klaruje, ale co z tymi kilkoma miesiącami? Wiem, że zgodnie z ustawą to niemożliwe, ale jednak....
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

drill napisał/a:
Czy mógłby mi ktoś objaśnić jakie skutki prawne byłyby w sytuacji takiego niebytu żołnierza na stanowisku.

Wszystko liczy się do zawodowej służby wojskowej.
W takim niebycie, znajomy znajdował się pół roku.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
yar65 
4



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

-=Alex=- napisał/a:

Nie ma takiej prawnej możliwości
Art. 19. 1. Żołnierz zawodowy pełni zawodową służbę wojskową:
1) na stanowisku służbowym w jednostce wojskowej, z zastrzeżeniem art. 22 ust. 1 i art. 24 ust. 1;
2) w rezerwie kadrowej;
3) w dyspozycji.

-=Alex=- napisał/a:

W takim niebycie, znajomy znajdował się pół roku.


-=Alex=-, po co komentujesz, że nie ma prawnej możliwości, jak zaraz przyznajesz, że takie sytuacje mają miejsce?
 
 
Znajomy 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 317
Skąd: Cała Polska
Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

-=Alex=- generalnie to jeżeli już to w tzw. ,,nie bycie'' będę znajdował się około 3 miesiące od 01.01.2012 do czasu przeniesienia w dyspozycję.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

Cytat:
jak sam napisałeś będzie w "niebycie kadrowym", a tego przepisy nie przewidują.

Cytat:
Nie ma takiej prawnej możliwości
Cytat:
Art. 19. 1. Żołnierz zawodowy pełni zawodową służbę wojskową:
1) na stanowisku służbowym w jednostce wojskowej, z zastrzeżeniem art. 22 ust. 1 i art. 24 ust. 1;
2) w rezerwie kadrowej;
3) w dyspozycji.


Pisałem o prawnych aspektach tej sprawy. Przepisy nie przewidują takiego stanu. W dokumentach i tak będzie się wszystko zgadzało.

Znajomy
Cytat:
Art. 21. 1. Żołnierz zawodowy, w stosunku do którego została wydana decyzja o zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej, może być na okres do dnia zwolnienia z tej służby przeniesiony do dyspozycji.
2. Żołnierza zawodowego z dniem przeniesienia do dyspozycji zwalnia się z dotychczas zajmowanego stanowiska służbowego.

Ale w Twoim przypadku raczej nie będzie problemów. :D
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Zielony85 
1


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 13
Skąd: Polska
  Wysłany: Wto 01 Mar, 2016   Odświeżenie tematu

Witam serdecznie obecnie jestem na długotrwałym zwolnieniu lekarskim z możliwością chodzenia ( na L4 jest 2 ) spowodowanym wypadkiem w czasie pełnienia służby ( wykonywanie zadań służbowych ),
Mieszkam w miejscowości A dotychczas służyłem w miejscowości B, niestety komisja orzekła że nie mogę być już w JW "B" i dzisiaj w rozkazie dziennym pojawiło się że do końca marca mam się rozliczyć z nimi i że mam już etat w Jw "C" która zarazem jest w moim mieście czyli A=C i z tego powodu nawet się ciesze ale do sedna sprawy:

Czy mam samemu załatwić obiegówkę
Kiedy mam się udać do nowej JW ( w czasie L4 czy po zakończeniu )
Co mi się należy jak zmieniam JW ( między JW B i C jest 20 km )
L4 nie potrafię przerwać, chodzić jako tako umie

Pomocy :modli:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 01 Mar, 2016   

Zielony85 napisał/a:
Czy mam samemu załatwić obiegówkę
Pobierasz w kadrach.
Zielony85 napisał/a:
Kiedy mam się udać do nowej JW ( w czasie L4 czy po zakończeniu )
Zostanie określone w rozkazie.
Zielony85 napisał/a:
Co mi się należy jak zmieniam JW ( między JW B i C jest 20 km )
Polecenie wyjazdu służbowego, reszty nie pamiętam i na razie nie chce mi się szukać.

Tylko nie do końca powinno być tak jak opisujesz.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Master71 
Banita


Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 259
Skąd: ztamtąd
Wysłany: Wto 01 Mar, 2016   

Za blisko na przeniesienie ale z OG (WOG) weź atestat finansowy i chyba jeszcze żywieniowy (tego nie pamiętam). I robisz to po L-4 :nie3:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 01 Mar, 2016   

Ja odnoszę wrażenie, że chcą się Ciebie Zielony85, pozbyć.
Nie ma zgodnej z prawem możliwości, rozliczyć się z jednostką i objąć obowiązki w nowej jednostce będąc na L-4.

W skrócie powinno być tak
Cytat:
§ 29. 1. Żołnierza zawodowego, który orzeczeniem wojskowej komisji lekarskiej został uznany za niezdolnego do pełnienia służby w określonych jednostkach wojskowych albo na zajmowanym stanowisku służbowym, zwalnia się z zajmowanego stanowiska służbowego.
(...)
§ 30.
5. W przypadku gdy z ważnych powodów dowódca jednostki, o którym mowa w ust. 1, nie może wykonać decyzji o wyznaczeniu na stanowisko służbowe w terminie określonym w decyzji, informuje niezwłocznie o tym organ, który wydał tę decyzję, podając faktyczne przyczyny zwłoki, oraz informuje o tym fakcie dowódcę jednostki wojskowej, w której żołnierz zawodowy pełnił będzie zawodową służbę wojskową.
6. Żołnierz zawodowy pozostaje w ewidencji i na zaopatrzeniu dotychczasowej jednostki wojskowej do dnia stawienia się w nowej jednostce wojskowej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group