Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Służba przygotowawcza
Opublikował Wiadomość
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Pół biedy, że tak myślą szeregowi. Kandydat na oficera powinien mieć jakieś wzniosłe cele. :viktoria:
Zdradzę Ci tajemnicę. Większość chętnych do służby zawodowej odpada na komisji lekarskiej. Wolnych stanowisk jest dużo i nie trzeba znajomości.
Ostatnio zmieniony przez Tytan w dresie. Sob 30 Mar, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Altera, nie do końca.
Po pierwsze - to nie praca tylko służba, sorry ale tak mnie nauczyli ;)
Po drugie - miejsca są, np. na drugim końcu Polski.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Tak to jest, że każdy ochotnik chciałby "pracować" na sąsiedniej od domu ulicy. Tak się często nie da. Żołnierz z powołania pójdzie na drugi koniec Polski. Przynajmniej na początku.
Ostatnio zmieniony przez Tytan w dresie. Sob 30 Mar, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Tytan w dresie., dziwisz się? to przez te przywileje
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Ja już się niczemu nie dziwię.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Tytan w dresie. napisał/a:
A przyjmują magistrów do uczelni wojskowych? Chodzi mi o studia, a nie studium. Nie znam takiego przypadku.

Cytat:
WARUNKI I TRYB REKRUTACJI NA STUDIA KANDYDATÓW NA ŻOŁNIERZY ZAWODOWYCH DO WAT W ROKU AKADEMICKIM 2019/2020

1.O przyjęcie na studia (jednolite studia magisterskie, prowadzone w formie stacjonarnej) w charakterze kandydata na żołnierza zawodowego, zwane dalej „studiami wojskowymi”, do Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego, zwanej dalej „WAT”, może ubiegać się osoba (kandydat lub kandydatka), zwana dalej „kandydatem”spełniająca niżej wymienione warunki określone w art. 124ust.2 ustawy z dnia 11września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2018r. poz.173, z późn. zm.):
1)posiada obywatelstwo polskie;
2)jest niekarana sądownie;
3)posiada zdolność fizyczną i psychiczną do zawodowej służby wojskowej;
4)posiada wiek co najmniej 18 lat;
5)posiada świadectwo dojrzałości i/lub inne dokumenty uznane w Rzeczypospolitej Polskiej za dokumenty uprawniające do ubiegania się o przyjęcie na studia, o których mowa w art.69ust.2 ustawy z dnia 20lipca 2018 r. -Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, zwane dalej „świadectwem dojrzałości”.
https://www.wat.edu.pl/wp...w_2019_2020.pdf

Nie widzę przeciwwskazań.

Tylko że na tym można polec.
https://www.wat.edu.pl/ks...a-przedmiotowa/
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Nie 31 Mar, 2019   

Altera napisał/a:
A Wy myślicie, że większość tych osób, które teraz tak masowo idą na SP to kierują się powołaniem ? To chyba jesteście naiwni...

To może Altera inaczej - obejrzyj sobie to i przemyśl:

Ja, żołnierz Wojska Polskiego
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 31 Mar, 2019   

Altera napisał/a:
A Wy myślicie, że większość tych osób, które teraz tak masowo idą na SP to kierują się powołaniem ? To chyba jesteście naiwni...


Większość tych osób to zwykli szeregowi, którzy długo w Wojsku nie posłużą. Od podoficera i oficera wymaga się więcej zaangażowania i poświęcenia służbie.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2020   

Czy do szefa WSzW właściwego do mojego miejsca zamieszkania muszę kierować pismo z wnioskiem o ponowne powołanie do Służby Przygotowawczej? Jak często rozpatrują na pozytywnie takie wnioski?
Czy fakt, że złożyłem przysięgę i służyłem w WOT jakoś wpłynąłby na moje szkolenie?
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Pafnucy 
1


Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 12
Skąd: Morąg
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2020   

Witam, z tego co się orientuje skoro złożyłeś przysięgę w wot i służyłeś jako żołnierz tsw to nie możesz już iść na służbę przygotowawczą, ze względu że jest skierowana ona dla osób bez wcześniejszego przeszkolenia wojskowego. Reasumując zablokowałeś sobie drogę do zawodowej służby wojskowej ( w korpusie szeregowych ) na 3 lata, ponieważ po 3 latach w TSW możesz ubiegać się dopiero o kontrakt zawodowy. Słyszałem też o takiej opcji, jeżeli zrobisz więcej powołań niż minimum 2 dni w miesiącu plus szkolenie zintegrowane w roku i uzbierasz dni szkoleniowe, których zrobienie trwałoby omawiane 3 lata to też możesz starać się do zawodowej.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2020   

Bardzo Ci dziękuje za wyjaśnienie, Pafnucy.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Hubert96 
1


Dołączył: 28 Kwi 2020
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 11 Maj, 2020   

Mam pytanie dot. służby przygotowawczej. Mam inżyniera z elektrotechniki, i prawdopodobnie będę bronił magistra jesienią. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z wojskiem (zawsze skrycie o tym myślałem. Mam ambicję, i przeszedłem dosyć trudne studia, stąd nie chciałbym tego zmarnować i chciałbym zajść w wojsku jak najdalej. Rozmawiałem z macierzystym WKU, i zaproponowali mi odbyć służbę przygotowawczą w korpusie szeregowych, żeby sprawdzić czy spodoba mi się wojsko. Jest to bardzo dobra opcja, i w sumie myślę, że z niej skorzystam, jednak co potem? Składać papiery na studium, a w między czasie się gdzieś starać na zawodowego, co byłoby najlepsze w moim przypadku. I czemu WKU zaproponowało mi w SP w korpusie szeregowego, a nie np. podoficerskiego czy oficerskiego. Pozdrawiam :)
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Pon 11 Maj, 2020   

Hubert96 napisał/a:
Mam pytanie dot. służby przygotowawczej. Mam inżyniera z elektrotechniki, i prawdopodobnie będę bronił magistra jesienią. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z wojskiem (zawsze skrycie o tym myślałem. Mam ambicję, i przeszedłem dosyć trudne studia, stąd nie chciałbym tego zmarnować i chciałbym zajść w wojsku jak najdalej. Rozmawiałem z macierzystym WKU, i zaproponowali mi odbyć służbę przygotowawczą w korpusie szeregowych, żeby sprawdzić czy spodoba mi się wojsko. Jest to bardzo dobra opcja, i w sumie myślę, że z niej skorzystam, jednak co potem? Składać papiery na studium, a w między czasie się gdzieś starać na zawodowego, co byłoby najlepsze w moim przypadku. I czemu WKU zaproponowało mi w SP w korpusie szeregowego, a nie np. podoficerskiego czy oficerskiego. Pozdrawiam :)


Jak masz mgr inż. to nie idź na szeregowego bo się nie wybijesz, a będziesz latami siedział w tym korpusie. :P Od razu idź na studium oficerskie albo na kurs dla oficerów.
 
 
Hubert96 
1


Dołączył: 28 Kwi 2020
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 11 Maj, 2020   

Tylko, że nabór na studium czy na kurs jest raz na jakiś czas, i się zastanawiam, co robić po SP, czy pracować w cywilu i składać papiery na kursy, czy może jakoś przez przełożonych z SP to ogarnąć. No i sprawa jest też taka, że ciężko się dostać na takie kursy, a nie chciałbym po SP czekać bezczynnie na coś co się nie uda.
 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Pon 11 Maj, 2020   

Hubert96, opcja z SP dla szeregowych, którą zaproponowali Ci w WKU nie jest złą opcją. Pójdziesz zobaczysz jak to wygląda od strony szeregowego, jak odnajdziesz się w tym środowisku. Czy wojsko jest dla Ciebie. Następnie możesz podpisać kontrakt w ramach NSR, będziesz partycypował w ćwiczeniach rotacyjnych i w międzyczasie możesz ubiegać się o KPKR dla oficerów. Z takim wykształceniem będziesz mile widziany w wielu jednostkach. Możesz też śmiało próbować na studium oficerskie.

A jeżeli pójdziesz po SP do zawodowej jak szeregowy, to tak jak napisał Brat wtedy nie jest łatwo wybić się wyżej. Trzeba swoje wzorowo odsłużyć i mieć nieco szczęścia żeby awansować.
_________________
Make love, not Saw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group