Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Armia pod ciężarem biurokracji
Opublikował Wiadomość
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Pon 09 Mar, 2015   

miki, rozumiem Twoje intencje. Moją zaś było raczej to, że obserwuję pewną stałą zależność: czym plany bardziej dalekosiężne tym bardziej abstrakcyjne i odbiegające od późniejszej realizacji. Jedyne co wnoszą to kupę roboty przy ich tworzeniu. A przytyk do WOG-ów był dlatego, że choćbym miał najlepszą decyzję do szkolenia na rok, na miesiąc, świetny rozkaz do działalności, idealny diagram, wzorcowe PZP czy konspekty to i tak nie przeskoczę...urlopu/zwolnienia/szkolenia magazyniera w WOG. Nie i koniec ! Kto tu jest dla kogo ? Czy WOG ma realizować moje potrzeby zgodnie z procedurami czy moja JW istnieje po to aby uzasadnić rację bytu dla tego tworu ? Jeśli jakaś komórka/instytucja przejawia swoją aktywność GŁÓWNIE poprzez generowanie dokumentów to jak ona jest mi przydatna ? Tu już nie tylko o WOG akurat. Bardzo boli mnie, że szkolenie nie jest ŻADNYM priorytetem ! Ewentualnie jak wystarczy czasu to odbędą się zajęcia. Ale za to meldunek z ich realizacji MUSI powstać.
I mały absurdzik na koniec: nie wolno mi zaplanować zbyt wiele amunicji ślepej na zajęcia bo musi wystarczyć na ... kompanie honorowe i ew. pogrzeby ! Dano mi do zrozumienia, żebym nie marnował (!) tego dobra na jakieś wygłupy na pasie taktycznym...
No comment...
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
polnocny 
2


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 90
Skąd: kresy
Wysłany: Pon 09 Mar, 2015   

Widzę wszędzie takie same problemy z WOGami...
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Pon 09 Mar, 2015   

looker, chodziło mi przede wszystkim o to, że wykonanie niektórych podstawowych dokumentów, "kwitów" jet nieuniknione do prawidłowości i ciągłości zaopatrzenia.
Wojsko nie żyje w oderwaniu od rzeczywistości cywilnej od której to czerpiemy wzorce typu: zaświadczenia, poświadczenia, potwierdzenia, dowody wpłaty, wypłaty, dopłaty, różnego rodzaju druki zapotrzebowań, VAT, akcyza, marża itp.
Dlatego wzorce przyjmowane z cywila doprowadzą nas na skraj przepaści a potem zrobimy krok naprzód.

miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pią 13 Mar, 2015   

looker napisał/a:
nie wolno mi zaplanować zbyt wiele amunicji ślepej na zajęcia bo musi wystarczyć na ... kompanie honorowe i ew. pogrzeby !

Ale co, to tez jest wina WOG-u?
A może zażalenie do ministra trzeba napisać raczej.
Co, WOG-i się z powietrza wzięły. Czarodzieje w nich służą i pracują?
Wszystkich obowiązują te same regulaminy, instrukcje i i inne durne przepisy - zarówno tych służących w jednostkach jak i oddziałach gospodarczych.
Ja nie ma cudownego kuferka, żeby na każde zawołanie jednostki wyciągać z niego każdą zachciankę. Jeżeli jednostka wcześniej nie poinformuje mnie co będzie potrzebne i ile to skad ja mam to wiedzieć a tym bardziej to kupić i dostarczyć?
Ludzie zastanówcie się w końcu co wypisujecie.
Tak WOG-i są dla jednostek ale nie jako "tołdi wycieraczka".
Jak jednostka nie chce z WOG-iem współpracować to choćby i ludzie w WOG-u sie ... to i tak nic z tego nie będzie.
Nie można tylko w koło wieszać psów na WOG-ach nie widząc swojego działania na tym polu.
Czas się ogarnąć.
Myślisz, ze mnie w WOG-u ta cała biurokracja nie doprowadza do czarnej rozpaczy? A co mam zrobić ? Co, to ja wydałem taką czy inna ustawę, rozporządzenie czy rozkaz?
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Pią 13 Mar, 2015   

McSimus, częściowo rozumiem Twoją frustrację bo widzisz to z drugiej strony... Ale czy nie masz czasem wrażenia, że gdyby jednostki zaopatrywane nagle zniknęły to pracowałoby się wam znacznie lepiej/łatwiej ? Co ciekawsze - pracy nadal byłoby wystarczająco dla wszystkich ! ;-)

Nie jestem zwolennikiem wywoływania czy podsycania konfliktów takich jak ten. Przypomina mi to wzajemne oczernianie się "wojska z pododdziałów" i sztabu. Bzdura.
Zawsze zakładam dobrą wolę jednej i drugiej strony. Zastrzegam też, że nie służę w "logistyce". Ale nawet ja miałem okazję przekonać się, że mój WOG nie realizował zadania, które miał postawione w rozkazie SSG a za to przerzucił je na jednostki zaopatrywane. Z relacji kolegów wiem, że takich przypadków było więcej...
Prawda jest okrutna: i tak zawsze będziemy występować z pozycji petenta wobec WOG i raczej nie ma sensu zbyt mocno kopać się z tym "koniem" choćby nawet miało się zupełną rację... Wielu dowódców po prostu odpuszcza i stawia odpowiednie zadania dla własnych "S". Bo każdy wie, że zadania MUSZĄ być zrealizowane i nawet najbardziej słuszne pretensje wobec jednej czy drugiej instytucji nie zmienią tego faktu. Trzeba sobie po prostu jakoś radzić...

A to, że NA PEWNO macie zbyt wiele biurokracji jest faktem niezaprzeczalnym. Wszyscy mamy. I co ? I nic.
Tylko wojna może taki stan rzeczy zmienić...Na jakiś czas...
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
rozsądny 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 233
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią 13 Mar, 2015   

Mnie tylko interesuje, jak jest możliwość WOG-ów w kwestii mobilizacji - żadna, a to, że ten twór jest porażką od samego początku, to już większość wie, jak nie wszyscy.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 13 Mar, 2015   

Cytat:
Widzę wszędzie takie same problemy z WOGami...

To zacznij współpracować z bazowogiem to zatęsknisz za WOGiem :lol:
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Master71 
Banita


Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 259
Skąd: ztamtąd
Wysłany: Sob 14 Mar, 2015   

rozsądny napisał/a:
Mnie tylko interesuje, jak jest możliwość WOG-ów w kwestii mobilizacji - żadna, a to, że ten twór jest porażką od samego początku, to już większość wie, jak nie wszyscy.

A czym się różniły od GOM-ów? Niczym tylko nazwą i wydawaniem kasy na większą skalę. WOG to taka hybryda GOM, OG, BM-ek. Jak się tam zapląta jakiś zmechol to mobkę zorganizuje na tych z karierą w logistyce nie liczyłbym
:zly4:
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

A znacie strukturę wzorcowego WOG-u? A porównaliście ją ze strukturą dowództwa i sztabu przeciętnej jednostki? To nie dziwcie się, że w WOG-u nikt nie chce służyć, a uciec stąd się nie da.
Dryfujemy powoli. Temat o WOG-ach jest TU i w nim zapraszam do dalszej dyskusji.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

Stevie napisał/a:
A jestem ciekawy jak to się ma np. w armii Izraela - armii, która non stop walczy.
Ktoś wie?
:gent:

Przyłączam się do pytania.
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
Master71 
Banita


Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 259
Skąd: ztamtąd
Wysłany: Sro 25 Mar, 2015   

Jakie papiery byście zostawili a jakie zlikwidowali? :???:
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Sro 25 Mar, 2015   

Chyba nie oczekujesz, że ktoś wymieni tutaj dokumenty obowiązujące w SZ RP :???:
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1736
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 25 Mar, 2015   

Master71 napisał/a:
Jakie papiery byście zostawili a jakie zlikwidowali? :???:


Tu nie jest kwestia papierów, a wszechobecnego dupochronu. Kwit na wszystko, nawet WOG`i liczą na JW ile mają krawężników na stanie! :lol:

Części kwitów w WOG nikt chyba tak naprawdę nie czyta nawet. Możesz podawać różne dane co miesiąc, zamieniać kolumny w tabelkach, ich opisy i nic. Wytyczne do wytycznych, zalecenia do zaleceń, harmonogramy do harmonogramów :lol:
_________________
....
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 25 Mar, 2015   

Mój były szef zmuszony kiedyś do zrobienia meldunku który ja pieczołowicie przygotowywałem poświęcając na to z dwie godziny - zrobił meldunek w parę minut.
A wyglądało to mniej więcej tak jak gotowanie:
wziął stary meldunek, trochę wyciął, trochę zmienił, trochę dodał. Wysłał i miał z głowy. I tak tego nikt nie czyta powiedział.
No więc mylił się. Wyżej jest osoba której zadaniem jest to przejrzeć i stworzyć na tej podstawie meldunek wyżej. Jest to mało znaczący pracownik wojska. Żaden Dowódca nie czyta tych meldunków. Robią to jedynie osoby którym nakazano je składać :D na tym polega meldowanie w WP :lol:
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Sro 25 Mar, 2015   

thikim, miałem podobną sytuację ale niestety w warunkach bojowych na misji... Mój przełożony też był pewien, że jego kolorowych slajdów nikt nie czyta... I zmieniał kolorki jak mu się podobało... Aż pewnego dnia odwiedził go mocno skonsternowany podoficer US Army i zapytał o przyczyny ostatnich zmian...:-)
Mina pana majora - bezcenna.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group