Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanc. Mobilizacyjna
Opublikował Wiadomość
Tanos 
1


Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Strzegom
  Wysłany: Nie 20 Lut, 2011   Kanc. Mobilizacyjna

Witam, to mój pierwszy post więc proszę o wybaczenie jeżeli coś sknociłem lub zrobiłem żle.
Teraz przejdę do meritum sprawy.
Niedawno zostałem kierownikiem kanc. mobilizacyjnej, chciałbym prosic o pomoc jakie dokumenty powinny być w niej rejestrowane (wiem że z gotowości bojowej mobilizacyjnej i itp.ale ten zakres jest bardzo szeroki) np. czy Plany pracy, konspekty na czas "W" itd. powinny być zarejestrowane w PM ?
Proszę kogoś obeznanego z tą tematyka o pomoc.
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011   

W zakresie dokumentacji szkoleniowej po mobilizacyjnym rozwinięciu, na PM ujmuje się m.in. ramowy i tygodniowy plan szkolenia. U mnie nie ujmowano konspektów. Co do dokumentacji w ogóle, to poszczególni wykonawcy przynoszą Ci to, co ujmujesz na PM (dokumenty wynikające z odpowiednich w tej tematyce dwóch instrukcji oraz wzorów dokumentów) a oni przechowują w odpowiednich teczkach w kancelarii mobilizacyjnej. Ponadto mogą tam się znaleźć także notatki uzgodnień związane z tematyką mobilizacyjną i gotowości bojowej. Warto dodać, że na PM rejestruje się nie tylko dokumenty niejawne :!: Zasadą jest rejestrowanie każdego dokumentu, każdego egzemplarza pod oddzielną pozycją. Niszczenie w/w dokumentów odbywa się poprzez komisyjne sporządzenie protokołu (w odróżnieniu od niektórych dokumentów niejawnych, które można zniszczyć za dwoma podpisami). Więcej informacji - poprzez PW. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011   

Temat tego wątku wydaje się zbyt "śliski" i raczej sugerowałbym daleko idącą ostrożność, bo wydaje się, że na rozstrzyganie takich zagadnień, publiczne forum nie jest najlepszym miejscem. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
ROBERT2901 
1
Roberto


Wiek: 47
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 28
Skąd: GRYFINO
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

Ja chciałbym korzystając z tematu zapytać jaką klauzulę powinien mieć DZIENNIK KORESPONDENCJI PM/2010 ?
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

Dziennik korespondencji PM jest jawny. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group