Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego służby mundurowe powinny mieć odrębny system
Opublikował Wiadomość
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2308
Skąd: z granicy
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

archibald napisał/a:
Ostatnio natknąłem się na artykuł i szczerze mówiąc tu mamy ewidentnie policjanta po 60-tce i służy .Nie znam ustawy policyjnej ale miałem przekonanie że policjanci służą max do 60 lat.

Cytat:
W minioną sobotę asp. szt. Michał Strzałkowski - policjant z Referatu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach - obchodził jubileusz 45-lecia pracy zawodowej

Jubilat swoją pracę w mundurze rozpoczął w 1971 roku w KPMO w Tarnowie, a od 1980 roku do dnia dzisiejszego służy w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach, strzegąc bezpieczeństwa mieszkańców powiatu siedleckiego oraz dbając o ład i porządek.


http://www.tygodniksiedle...zor97qlmOtg8mM#


info z 2017 ,ale on do dzisiaj robi w KMP Siedlce -50 lat służby wiek 70 lat !!!

http://www.tygodniksiedle...rszawskiego.htm
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

Powtórzę pytanie zadane już wcześniej przez inną osobę. Do ilu lat życia można służyć w policji ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2308
Skąd: z granicy
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

-=Alex=- napisał/a:
Powtórzę pytanie zadane już wcześniej przez inną osobę. Do ilu lat życia można służyć w policji ?


Na ile zdrowie , chęci zainteresowanego starczy/ą oraz wola przełożonych. W ustawie o Policji bodajże art 41 jest tylko zapis ,że policjanta MOŻNA zwolnić po nabyciu praw emerytalnych z tytulu 30 lat służby.Ważne jest słowo - można co nie oznacza obligatoryjnie - zwalnia sie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

Dzięki zielony1. :gent:
Cytat:
Art. 41.
2. Policjanta można zwolnić ze służby w przypadkach:
4) nabycia prawa do emerytury z tytułu osiągnięcia 30 lat wysługi emerytalnej

Czyli wykorzystuje się doświadczenie (?).

Przeczytałem ten art. 41, szkoda słów. Niech żołnierze dziękują za to co mają w swojej ustawie na temat zwolnienia ze służby.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2308
Skąd: z granicy
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

-=Alex=- napisał/a:


Przeczytałem ten art. 41, szkoda słów. Niech żołnierze dziękują za to co mają w swojej ustawie na temat zwolnienia ze służby.


Przykład sprzed dwóch lat - zwolnienie ze słuzby z woli strony rządowej prawie 3 tysięcy milicjantopolicjantów .W służbie na dzień dzisiejszy pozostało około 0,5% policjantów ze stażem 30 + - czyli około 500.
 
 
gregorcr 
5


Wiek: 48
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 325
Skąd: pomorze
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2019   

https://www.rp.pl/Munduro...vKKTTGfom_AToyQ
''Jeśli utrwali się pogląd wyrażony w wyroku Sądu Najwyższego, spodziewam się, że będzie potrzebna interwencja ustawodawcy, która może się skończyć pozbawieniem wszystkich mundurowych pobierania dwóch świadczeń, a nawet powrotem do pomysłu na włączenie mundurowych do powszechnego systemu emerytalnego. Trzeba bowiem brać pod uwagę możliwie wysoki dla państwa koszt wypłaty drugiej emerytury dla mundurowych." ... I co myślicie? Oczywiście to wypowiedź dr Tomasz Lasocki z Katedry Ubezpieczeń na Uniwersytecie Warszawskim ale rządzących może zainteresować.
_________________
gregor
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2019   

Cytat:
a nawet powrotem do pomysłu na włączenie mundurowych do powszechnego systemu emerytalnego.
Do powszechnego raczej nie, prędzej do wojskowego. Tak czy inaczej pewnie znowu ktoś zostanie "wydymany".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Sro 11 Lis, 2020   

Toyo napisał/a:
Nikt tu nie wspomniał, "mundurowym" zapewne wypadło z głowy, a "piewcom urawniłowki" nie sposób o tym przypominać, że emeryt wojskowy nie może w żaden sposób podwyższyć swojej emerytury, pomimo, że odprowadza składki. W związku z tym, w dobrze pojętym interesie państwa jest zatrudnienie takiego człowieka, aby "odrobił" swoją emeryturę, gdyż nie weźmie złamanego grosza ze swych składek.
To tyle.
:gent:

Sporo lat mój pracodawca przelewa składki do ZUS na emeryturę, której ja na oczy nie zobaczę.
Ot, takie dofinansowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Najlepiej to siąść i umrzeć.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Sro 11 Lis, 2020   

Jak wygląda sprawa składek emerytalnych wpłacanych przed wojskiem? Mam 5 lat składkowych sprzed wojska. I czy tamta praca zalicza się do nagrody jubileuszowej? Były to praktyki zawodowe w prywatnym zakładzie, a później kilka lat pracy na 1/2 etatu.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 11 Lis, 2020   

Do nagrody tak.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Sro 11 Lis, 2020   

Ptica napisał/a:
i napisał/a:
Dzwoni do mnie na DIS'a (Dyżurnego Inżyniera Starów) kolega co miał mnie zmienić.

Dyżurny inżynier startu czyli dawny odpowiednik dzisiejszego Dyżurnego inżyniera lotów :gent:


Wzięło mnie na wspominki. A kto Ptica dbał o wasze bezpieczeństwo? Krasnoludki?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 11 Lis, 2020   

i, napisałeś "Starów" - literówka.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Czw 12 Lis, 2020   

Oj, toć to wyjaśniłem dziesiąt zakładek temu.
Poszukaj a znajdziesz.

A jak znajdziesz to powiedz: Przepraszam, umknęło mi.
I sprawa będzie zakończona.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 14 Gru, 2020   

https://www.onet.pl/infor...sb32w1,79cfc278

Cytat:
Ich zadaniem było zestawienie danych figurujących w systemie finansowo-księgowym pod nazwą "SAP" z faktycznym stanem gotówki w kasie.


Słaby program?

Cytat:
Po tym, gdy funkcjonariuszki zebrały dane z systemu, otworzyły kasę pancerną, która była na stanie Katarzyny G. Przechowywane w niej były zarówno dokumenty niejawne, jak i pieniądze. - Po otwarciu szafy rzuciło mi się w oczy, że w środku nie ma w ogóle gotówki w postaci banknotów, a jedynie sam bilon – relacjonowała Magdalena S.-M.


Pandemia?

Cytat:
- Przez cały ten okres wyglądało to mniej więcej tak, że gdy żona mi przyniosła np. 30 tys. zł, ja wpłacałem je na konto zakładów, po czym, po kilku godzinach grania, miałem na koncie np. 50 tys. zł. Wówczas zdarzało się, że robiłem z tego opłaty związane z utrzymaniem rodziny. I grałem dalej. W ciągu kilku kolejnych godzin okazywało się, że na koncie nie mam nic – zeznawał Dariusz G.


Najgorsza twarz zjawiska.

Cytat:
Dariusz G. miał przez lata status gracza VIP. Czterokrotnie był na meczu reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym na zaproszenie bukmachera.


Drogo wchodzi się dzisiaj na stadion...

Cytat:
- Bez wątpienia kierownictwo biura nie dopełniło obowiązków. Zabrakło odpowiedniego nadzoru. Teraz proszę sobie wyobrazić, co by się działo, gdybym ja był szefem CBA w tym okresie, gdy Katarzyna G. wynosiła pieniądze. Gwarantuję panu, że zostałbym aresztowany i wyprowadzony w kajdankach w świetle kamer – konkluduje Paweł Wojtunik, który jest na celowniku obecnej władzy.


Na stosie...

Cytat:
Tymczasem firma bukmacherska, w której fortunę wydał Dariusz G., przekonuje, że to ona jest pokrzywdzona w tej sytuacji. Wszystko przez pieniądze, które - jak wspomnieliśmy – zablokowane zostały na jej koncie.

I o to chodziło. Załatwić firmę bukmacherską. Wspaniała akcja panie poruczniku..
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 14 Gru, 2020   

Cytat:
Warto też nadmienić, że choć Bejda stracił stanowisko, to nie poniósł innych konsekwencji w związku z tą sprawą. Zatrudniono go za to w zarządzie państwowego giganta PZU SA, gdzie odpowiada za bezpieczeństwo finansowe.

Uff... jaka ulga. finanse PZU są w dobrych rękach i bezpieczne. :lol:
Państwo z taniego Paździerza i Sklejki. :brawo:

Żartuję! Wszystko jest ok, bo za PO, to by wyniosła 18 milionów, a nie 9. :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group