Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Profesjonalizacja.....?
Opublikował Wiadomość
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

Po prostu Profesjonalizacja..... :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

sneaf napisał/a:
co z tego skoro gdzieś tam na górze padają słowa: "nie powoływać z rezerwy" ku zdziwieniu dowódców chcących powołać mnie do swoich szeregów.


Limity zatrudnienia na dany rok budżetowy określa DK MON we współdziałaniu z DB MON. Dowódcy jednostek widzą wyłącznie swoje potrzeby, które stanowią mały wyrywek ogółu potrzeb i możliwości ''zatrudnienia'' w SZ .
Z uwagi na zawarte w ustawie o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych ograniczenia dla żołnierzy kontraktowych w zakresie możliwości dla nich służby do 12 lat, wstrzymanie powołań z rezerwy do korpusu podoficerów zawodowych wydaje się pragmatycznie zasadne.
W pierwszej kolejności potrzeby (wakaty) należy zasilić spośród żołnierzy z korpusu szeregowych zawodowych, którzy z wynikiem pozytywnym zaliczyli egzamin na podoficera. Takie są priorytety na czas obecny.
Inną kwestą pozostaje możliwości szkolenia szer. zaw. w SPWL przy uwzględnieniu limitów szkoleniowych. (2 razy w roku)
Reasumując na obecny czas - pierwszeństwo służby w korpusie pdf.zaw. na najniższym etatowym stanowisku (KPR.) umożliwiono szeregowym którzy ukończą SP.
Stanowiska o wyższym stopniu (ST.KPR.) są blokowane dla obecnie najlepszych podoficerów w stopniu kaprala, w celu promowania ich do wyznaczenia na wyższe stanowisko (ST.KPR.) Tym sposobem na zasadzie domina można wyłuskać, promować, mianować, wyznaczyć wielu szeregowych i podoficerów służby czynnej (wielokrotnie ponad 10 lat), którzy w pewien sposób zasłużyli sobie na ten przywilej swoją służbą.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
sneaf 
1


Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Firlej
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

Dobrze focus, tą sytuację z budżetem i systemem awansów już znam.
Całkiem niedawno temu dostałem propozycję powołania na etat starszego kaprala w jednostce stricte specjalistycznej
gdzie jednak wiedza i doświadczenie są konieczne..
Jedyny kapral, który mógłby przejąć to stanowisku miał zaledwie 4 mc-e służby w korpusie podoficerskim.
No ale ktoś na górze stwierdził "nie przyjmujemy z zewnątrz" ..ani wilk syty ani owca cała. Rozumiem, że dowódcy chcą jak najszybciej dobrać sobie ludzi, ale założeniem profesjonalizacji było jak najszybsze skompletowanie w pełni profesjonalnej armii.
 
 
calmarc 
5
Śmieszność hańbi bardziej niż hańba



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 372
Skąd: Itaka
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011   

dziamdziak napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=_YBKHHtJY30&feature=related

Tak się zastanawiam, czy są jakieś granice. Kiedyś ci podatnicy wkur....się, i skończy się to tzw. ,,wojsko". Nie wiem co powiedzieć brakuje mi komentarza.


Ha ha ha...Świetny materiał kolego...Wojsko z "ludzką twarzą" chciałoby się rzec...Oglądając takie obrazki, powiedzenie "za mundurem panny sznurem" nabiera nowego wymiaru ;)

A wracając do tematu...Nie chcę usprawiedliwiać działań decydentów w sprawie "profesjonalnego" podejścia do marnowania pieniędzy podatników (za które byli szkoleni ci żołnierze), ale uważam, że kolega REMOV miał sporo racji w tym co tu napisał. Zresztą ten wątek był już poruszany zdaje się w innym miejscu i sporo w tym temacie niejeden z nas sobie już wyjaśniał.
Pozdrawiam WSOWL we Wrocławiu :hey:
...achhhh ten Wrocław :cool:
_________________
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy spoglądają w gwiazdy. (O.Wilde)
 
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011   

Od pewnego czasu WSOWL oferuje także cywilne kierunki studiów. Z moich informacji wynika, że właśnie cywilne studentki brały udział w owym "konkursie" (chyba tylko jedna była "mundurowa"), co jednak nie zmienia mojej opinii w tej kwestii. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
007matimati 
4
Mateusz Kosior


Wiek: 33
Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 151
Skąd: Leżajsk
Wysłany: Sro 16 Lis, 2011   

Profesjonalizacja w wydaniu Naszych władz nie może obejść się bez NSR. Mam pytanie: otóż przed wstąpieniem do NSR należy odbyć służbę przygotowawczą, więc mam 2 pytania co do tego
a) Macie Panowie (może ktoś z was prowadził zajęcia albo widział jak to wygląda) jakieś informacje na temat poziomu służby przygotowawczej?

b) Czy ukończenie służby przygotowawczej=wcielenie do NSR ? Z tego co wiem, to nie, ale wolę się upewnić.

Z góry dzięki za pomoc
_________________
Siła i Honor
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 16 Lis, 2011   

007matimati, proszę kontynuować w jednym z tych wątków. FAZI 1
http://www.nfow.pl/viewto...17036&start=345
http://www.nfow.pl/viewto...3&highlight=nsr
http://www.nfow.pl/viewto...0&highlight=nsr
http://www.nfow.pl/viewto...+przygotowawcza
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Magic123 
3


Dołączył: 18 Sie 2013
Posty: 115
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013   

Aby zostać profesjonalistę należy wylać hektolitry potu na poligonie. A ile czasu spędzacie na nim? Myślę, że za mało. A nie dobrze byłoby postrzelać grupowo według scenariusza bitwy?
Dlaczego nie można? Przecież tak szkoli się zawodowców. Nie ma w wojsku służby zasadniczej to, na co czeka armia?
_________________
Magic
 
 
nowoczesnalogistyka 
2


Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 94
Skąd: leszno
Wysłany: Sob 26 Paź, 2013   

A My wypisujeMy mnóstwo dokumentów materiałowych!!!! A w :viktoria: szkoleniówkach RBLog-ów mamy profesjonalnych chemików i innych profesjonalistów.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Sob 26 Paź, 2013   

Magic123 napisał/a:
A nie dobrze byłoby postrzelać grupowo według scenariusza bitwy?

W 2009 lub 2010 a potem w 2013 roku była propozycja zbudowania programu strzelań, który pozwalałby na takie strzelania, ale Sztab Generalny WP (a konkretnie to P-7) skutecznie storpedował te inicjatywę.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
nowoczesnalogistyka 
2


Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 94
Skąd: leszno
Wysłany: Pią 01 Lis, 2013   

Istnieje instytucja cywilno-wojskowa, w której komendant (każący nazywać się dowódcą) ocenia żołnierzy przez pryzmat wypracowanych nogawek spodni. I to jest dopiero klasa i styl, poziom i charyzma.
 
 
Liber 
6
Ojczyzna, Honor, Podwładni



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1617
Skąd: Z mitologii
Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   

Jest to uzasadnione. Wszyscy wiemy, że jeżeli podwładny nie ma wyprasowanych nogawek spodni w znaczącym stopniu obniża morale w grupie, a to już tylko jeden krok do obniżenia wysokiego poziomu dyscypliny w danym pionie funkcjonalnym. No cóż, warto zadać pytanie po co? Po co obniżać poziom dyscypliny, który negatywnie wpłynie na wyszkolenie i zgranie zespołu oraz, co tu dużo mówić, na wykonanie zadania zgodnie z przeznaczeniem. Masz dwa warianty do rozważenia napiętej sytuacji na linii przełożony-podwładny. Pierwszy – wyprasować nogawki spodni, drugi obciąć nogawki Przypominam, że jesteśmy profesjonalistami. :upsa:
_________________
"Błogosławieni, którzy nic nie robią, jeśli niczego nie umieją wykonać dobrze..." :)
„Nigdy się nie poddawajcie, nigdy, przenigdy – w żadnej sprawie, wielkiej czy małej, doniosłej czy błahej – nigdy nie podddawajcie się niczemu z wyjątkiem honoru i zdrowego rozsądku” Winston Churchill
 
 
nowoczesnalogistyka 
2


Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 94
Skąd: leszno
Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   

Dziękuję za jasne i klarowne przedstawienie negatywnego wpływu nie doprasowanych nogawek na jakość wykonania zadania. Wcześniej myślałem, że może te nogawki to taki fetysz. Jednak teraz kiedy poznałem prawdę jestem pełen podziwu dla cech przywódczych Tego "Dowódcy".
Szacun Liber
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group