Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Program do czytania E-book
Opublikował Wiadomość
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2011   Program do czytania E-book

Witam :gent:

Ciekaw jestem jakich programów używacie do czytania e-book-ów :?:

Szukałem w necie i muszę przyznać, że rewelacji nie ma. Znalazłem kilka, lecz jeszcze wszystkich nie przetestowałem. Na chwilę obecną największą uwagę moją zwrócił program, którego zrzut niżej.



Wiem, wiem że niektórzy stwierdzą - nie ma jak papier. Lecz w necie tak dużo jest już pozycji e-book ( o audio nie wspomnę ;) ), że warto się z takimi programami zainteresować.

Program o którym piszę to ICE Book Reader. Nie jest zły , rozpoznaje następujące rodzaje plików:
- TXT
- TXT, RTF , DOC
- SHTML, XML, XHTML,
- PALM or PSION books : PDB, PRC, TCR
- Microsoft books : LIT
- Microsoft HELP : CHM

Szkoda, że w całej tej gamie rozpoznawanych plików nie ma PDF-ów.
Zostało mi kilka programów do sprawdzenia, więc myślę że na taki trafię. ;)
Wada tego programu to : wyskakujące co jakiś czas okienko z przypomnieniem o rejestracji, która kosztuje ok 95 $. :( Mimo wszystko da się czytać ;) .

Strona producenta : http://www.ice-graphics.com/IndexE.html

O pozostałych programach napiszę jak je sprawdzę.

Wiem, że niektórzy napiszą , że do czytania PDF można używać programu Adobe Reader - ale dla mnie to nie jest ten program.

Ciekaw jestem jakich Wy programów używacie do czytania e-book-ów.

Pozdrawiam Marek :viktoria:
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
jagol 
1



Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 24
Skąd: jagodowej planety
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2011   

Cześć

Do czytania e-book w PDF polecam najnowsze wydanie firmy Adobe.

Program nazwie AdobeŸ Digital Editions .

Cytat:
Czytanie PDF i EPUB

Adobe Digital Editions - jest aplikacją typu RIA (Rich Internet Application), którą instalujemy z poziomu przeglądarki internetowej - trwa to zazwyczaj do kilku minut. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz martwić się o to, czy masz najnowszą wersję programu. Narzędzie aktualizowane jest automatycznie (dostępność nowych wydań sprawdzana jest przy każdym uruchomieniu). Program współpracuje z Windows i Mac OS X (Tiger i wyższe).


Użytkownik otrzymuje do dyspozycji przejrzyście pogrupowane opcje i czytelny układ. Narzędzie pozwala przeglądać publikacje w jednym z kilku widoków (widok strony lub dwóch, zakładki i adnotacje etc.). Można także dowolnie dostosowywać rozmiar tekstu na ekranie - czcionka jest wyraźna.

Publikacje w formacie PDF są podzielone na strony, natomiast e-booki w zyskującym ostatnio popularność XML-owym formacie EPUB wlewają się swobodnie w wyznaczone miejsce interfejsu i dostosowują do wielkości okna.

Program pozwala katalogować posiadane publikacje - służy do tego moduł Library - użytkownik otrzymuje do dyspozycji opcje pozwalające tworzyć własne "regały" z publikacjami, co usprawnia dostęp do książek. Elektroniczna biblioteka pozwala zarówno przeglądać i sortować gotowe "półki z książkami" pod kątem zadanych kryteriów (tytuł, autor, wydawca), jak i określać dostęp do kolekcji z innych komputerów (dzięki powiązaniu z protokołem uwierzytelniania Adobe ID). Nowe publikacje można wczytywać z dysku za pomocą narzędzia Add Item to Library.

Możesz także posługiwać się zakładkami, które pozwolą ci szybko oznaczyć wybraną część dokumentu, aby powrócić do niego w razie potrzeby. Dodatkowym narzędziem są komentarze, którymi samodzielnie opiszesz jakiś fragment tekstu.




Do pobrania ze strony producenta: wersja Digital Editions 1.7.2

http://www.adobe.com/products/digitaleditions/

wersja darmowa - w trakcie instalacji wymagana rejestracja poprzez podanie adresu e-mail oraz hasła.

Podczas instalacji wymagane połączenie z internetem.
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2011   

:gent:

Kolejny program ( przetestowany ), który polecam :

yBook2

Działa na wszystkich wersjach systemu Windows, 32 - lub 64 - bitowy i Wine w systemie Linux i Mac .
Można wybrać teksturowane tła do strony, wyglądają jak prawdziwy papier.
yBook odczytuje pliki HTML, pliki tekstowe, pliki RTF i pdb / prc plików (format dokumentu Palm).

Cechy:

- Działa na każdym komputerze z systemem Windows (Win95 lub nowszy)
- Wyświetla książki side-by-side lub pojedynczych stron.
- Zmienia rozmiar strony, ustawia marginesy, tekst i kolor papieru.
- Tekstu, HTML i RTF czytnika
- WPB i ChRL czytnika
- ePub czytnika
- Szuka słowa lub wyrażenia
- Automatyczne zakładki
- Rozmiar tekstu od małych do dużych
- Brak powiększania, przesuwania lub przewijania
- Bezpośredni link do pliku wszystkich tytułów Gutenberg, z indeksu.
- obsługa wielu języków

Całkowicie za darmo do użycia: bez rejestracji, bez adware, spyware.

Do pobrania ze strony Producenta : http://www.spacejock.com/yBook2_Download.html




Chyba nie ma co więcej opisywać wspomniane tutaj są całkiem dobre ;)
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group