Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Altair] Nowe pistolety dla WP
Opublikował Wiadomość
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   [Altair] Nowe pistolety dla WP

Coś drgnęło w temacie
http://www.altair.com.pl/start-6926
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

Proszę, proszę,
z jednej strony zdjęcia autorstwa Remigiusza Wilka, a z drugiej strony tyle negatywnych uwag co do WIST'a. I to powtórzonych po wielokroć.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

Zasadniczo chyba może pozostawać bez związku.

:gent:
 
 
Tommy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

Wydawałoby się, że to taki prosty i mało skomplikowany rodzaj broni a tyle problemów żeby skonstruować, wyprodukować i przyjąć do uzbrojenia. :-o
 
 
Lutenet 
4



Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 165
Skąd: Poland
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Tommy masz idealną odpowiedź na twoje pytanie :) ... za dużo specjalistów wysokiej klasy

Pozdr :gent:
 
 
 
jonasz 
6


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1261
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

Nowy pistolet wyłania się z mgły?

 
 
lekomin
7


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 2578
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

Ciekawe, jaka byłaby mina tych wszystkich wojskowych, gdyby MON, zgodnie z zasadami, otrzymaną do ręki broń przeładował, sprawdził, czy jest pusta komora, i oddał strzał kontrolny :)

Makieta jak makieta - jedyną istotną informacją jest obecność kurka - to jednak nie odkryty ponownie Glock.. Dla mnie pasuje: ja wolę pistolety z kurkiem zewnętrznym, mimo ich niewątpliwych wad w stosunku do iglicowej ofensywy (Glock, XD, M&P).

Ale ja nie jestem orzeł: po 3 miesiącach ćwiczeń, 3 razy w tygodniu po kwadrans w zmianie magazynka w Berylu i tak nie mogę powtórzyć czasu, jaki miałem, biorąc drugi raz ARa do ręki w życiu i zmieniając w nim magazynek :)
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

Bo Beryl ma utrwalać pewne nawyki przy zmianie magazynka. A utrwalanie wymaga czasu...
 
 
lekomin
7


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 2578
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

ToMac,
jakie nawyki?
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

lekomin napisał/a:
Ciekawe, jaka byłaby mina tych wszystkich wojskowych, gdyby MON, zgodnie z zasadami, otrzymaną do ręki broń przeładował, sprawdził, czy jest pusta komora, i oddał strzał kontrolny
Gdyby tak zrobił jak opisujesz, bez wypięcia wcześniej magazynka i usunięcia go z pistoletu, to mina tych wojskowych - tak samo jak moja w tym momencie - wyrażałaby najwyższe politowanie.
 
 
polsmol
6



Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 1031
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

A ja jestem ciekaw czy nowy szkielet WIST-a wyeliminował choć część z jego wad.
_________________
Umiłowanym stanem Polaków jest niezdecydowanie. (J. Piłsudski)
 
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

lekomin napisał/a:
ToMac,
jakie nawyki?


Żart :)
 
 
lekomin
7


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 2578
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

Remov,
jakby był magazynek - którego wyjęcie jest oczywistością - to by ci przy przeładowaniu zamek na zaczepie został. Nie napisałem, że spuszczam zamek z zaczepu, więc nie mogłoby być w środku magazynka :czytanie: Ja już się procedury czepiamy, Panie czepialski.

A faktem pozostaje, że chodząc po takich MSPO, często widuje się różne delegacje, co do ręki broń biorą i po prostu widać, że w życiu z bronią nie mieli do czynienia. Piszę to w odniesieniu do zdjęcia, gdzie MON ogląda pistolet, a równie dobrze mógłby oglądać trzepaczkę do jajek.
 
 
MarcinekNu2 
5
czysty amator



Wiek: 48
Dołączył: 08 Lip 2005
Posty: 842
Skąd: z lasu
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Małe OT, jeśli o minach to z miny ministra można by wyczytać ..."hmmm...bo młotek to to nie jest..." :)
_________________
Ja nic nie wiem...
 
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

lekomin napisał/a:
jakby był magazynek - którego wyjęcie jest oczywistością - to by ci przy przeładowaniu zamek na zaczepie został
Po pierwsze, uwielbiam mnogość Twoich "milczących założeń", które - choć nie opisane - są całą podstawą Twojego rozumowania. Podpowiem, że rozmówcy nie siedzą Ci w głowie i nie wiedzą, co sobie przyjmujesz. Po drugie, podpowiadam, że zamek zostałby w tylnym położeniu, o ile magazynek byłby pusty. To rozumiem kolejne z "milczących założeń"? Po trzecie, zwolnienie magazynka jest taką samą "oczywistością" jak sprawdzenie, czy w komorze nie ma naboju, oddanie strzału kontrolnego. Albo opisujesz wszystkie elementy, albo żadnego, bowiem pominięcie jednego powoduje właśnie uśmiech politowania na twarzach czytelników, którzy mogą się pogubić w tych Twoich wszystkich "milczących założeniach" i "oczywistościach". Rozumiem, że w ramach tłumaczenia się post factum wszystko, co napisałeś nie tak było ukryte w tych dwóch powyższych wykrętach. Jak zwykle, dodam, jak zwykle ;)

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2012 ]
polsmol napisał/a:
A ja jestem ciekaw czy nowy szkielet WIST-a wyeliminował choć część z jego wad.
A ja jestem ciekaw, czy założenie nowej czapki uchroni Cię przed uderzeniem się w palec u nogi. Zauważ, że starałem się zastosować taką samą "logikę", jaka pojawiła się w Twoim pierwszym zdaniu, a nie na przykład złośliwie pytam o Twoje zrozumienie tematu, znajomość konstrukcji broni i tak dalej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group