Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Gazeta Wyborcza] Mundurowi prokuratorzy do cywila?
Opublikował Wiadomość
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Ale nagranie z tego samobójstwa w sieci to już wg. mnie przegięcie. :zly3:
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Ksawery 
5


Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 560
Skąd: z lasu
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

A skąd wiesz ajzik że to była próba samobójcza bo media tak powiedziały a szczególnie TVN24.
 
 
JW 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 1697
Skąd: domek
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

MK-J napisał/a:
Jak podaje TVN24
Cytat:
Prokurator wojskowy Mikołaj Przybył postrzelił się podczas konferencji prasowej. Prokurator po emocjonalnym oświadczeniu poprosił o przerwę, później padł strzał.


Jestem głęboko zszokowany. Nie spodziewałem się, że doświadczę w swoim życiu sytuacji, że polski oficer odwoła się do honoru i prawie publicznie palnie sobie w łeb.
Obejrzałem nagranie z konferencji prasowej, gdzie widać, że płk Przybył przestaje panować nad swoimi emocjami, prawie było widać łzy w oczach.

Rodzi się jednak pytanie co było rzeczywistą przyczyną tego, że doszło do tak tragicznego zdarzenia. Nie przypuszczam, aby to były treści zawarte w odczytanym komunikacie. Pamiętamy poprzednią konferencję, gdzie również były emocje, ale i wyraźne sygnały pozwalające wątpić w szczerość i prawdziwość wypowiedzi. Coś źle się działo w prokuraturze. Czyżby były pozaprawne naciski? Może przy okazji elementy mobbingu? Mam nadzieję, że te wątpliwości zostaną dogłębnie wyjaśnione w śledztwie, które powinno zostać przeprowadzone z wyłączeniem prokuratury wojskowej. O tym, że w prokuraturze wojskowej dzieje się bardzo źle świadczy również sprawa Parulski kontra Pasionek. link
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Z całym szacunkiem, którego zresztą nie mam ale jeżeli zarzuca się ferowanie wyroków dziennikarzom i prokuraturze generalnej przed wydaniem wyroku sądu a samemu robiło sie to w świetle kamer nie dalej jak kilka tygodni temu to chyba coś jest nie tak.
I niech ten pan mi tu z honorem nie wyskakuje bo to nie ciemnogród.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Tak informacyjnie - Pan płk postrzelił się w twarz, nie ma zagrożenia życia.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Proszę o stonowanie wypowiedzi na ten temat. FAZI 1
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
LostOutsider 
3



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 134
Skąd: ... z daleka
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Cytat:
W dniu dzisiejszym staję w obronie honoru Prokuratorów Wojskowych i Sędziów Wojskowych, których określa się jako nieprzydatnych i anachronicznych. W mojej ocenie należy odejść od systemu statystyki i liczenia spraw przypadających " na głowę" prokuratora, czy sędziego a zacząć liczyć pieniądze jakie traciło i traci Państwo Polskie na skutek przestępstw popełnianych przez zorganizowaną przestępczość o charakterze gospodarczym żerującą na budżecie Wojska Polskiego i w tym zakresie rozliczać z działalności Wojskowy Wymiar Sprawiedliwości.

Dlatego też stanowczo protestuję przeciwko prowadzeniu zorganizowanej negatywnej kampanii medialnej, w toku której padają nieprawdziwe oskarżenia pod adresem Prokuratury Wojskowej.

Szanowni Państwo - w sprawie Po Śl. PZ 86 / 10 nikogo nie podsłuchiwaliśmy. Nie łamaliśmy prawa. Dążyliśmy do ustalenia prawdy w ramach obowiązujących przepisów prawa karnego.

Protestuję przeciwko wypowiadaniu słów przesądzających o rozstrzygnięciu skomplikowanej kwestii prawnej zanim zrobił to niezawisły sąd przez media i "kolegów" prokuratorów.

Protestuję przeciwko produkowaniu kolejnych bubli prawnych jakimi będą proponowanie przez urzędników Prokuratora Generalnego zmiany ustawowe dotyczące likwidacji Sądów i Prokuratów Woskowych. Takie niedbalstwo prawne narazi Skarb Państwa na olbrzymie koszty oraz szereg kompromitujących procesów z Sędziami i Prokuratorami.

Na zakończenie podkreślam, że w toku mojej całej służby jako prokurator prokuratury powszechnej, a potem prokurator prokuratury wojskowej nigdy nie przyniosłem ujmy Rzeczpospolitej Polskiej i będę bronić z całą stanowczością honoru oficera Wojska Polskiego i Prokuratora.

Zastępca Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Poznaniu ds. Przestępczości Zorganizowanej prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Mikołaj Przybył"

Mocne słowa zaakcentowane dobitnie zasługują co najmniej na szacunek i dogłębną, rzetelną analizę całej sytuacji
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Dobrze potrafił ukrywać emocje, do końca nie dal poznać po sobie, jaki ma zamiar. Pytań jest i będzie mnóstwo, od tego - czy decyzję podjął nagle, pod wpływem rosnącego wzburzenia i emocji podczas konferencji, czy taki zamiar miał wcześniej, do tego - co było główną przyczyną, bo w takich sprawach trudno o jedną przyczynę.
Niestety, na kanwie zdarzenia mamy już wypowiedź dziennikarza Witolda G., który wznawia watek raportu komisji Macierewicza, afery WAT i inwigilacji dziennikarzy, dojdą pewnie kolejne, podobne.
Mamy również obraz naszych dziennikarzy - na filmie zamieszczonym na pierwszej stronie wp.pl widać, że dla nich najważniejszy jest "nius". Szturm na kamery, aparaty po wejściu do gabinetu. Jedyny z widocznych, który łapie za telefon to mężczyzna, z którym wcześniej Pan płk rozmawiał jak z pracownikiem - kolegą.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

lokom napisał/a:
Pytań jest i będzie mnóstwo, od tego - czy decyzję podjął nagle, pod wpływem rosnącego wzburzenia i emocji podczas konferencji,

To zależy czy na codzień nosił broń z sobą? Służbową/prywatną? Jeśli nie to było to zaplanowane.

Ksawery napisał/a:
A skąd wiesz ajzik że to była próba samobójcza bo media tak powiedziały a szczególnie TVN24.

Tak- komandosi rosyjscy lądowali na spadochronach i sfuszerowali "samobójstwo" :x
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Ksawery napisał/a:
A skąd wiesz ajzik że to była próba samobójcza bo media tak powiedziały a szczególnie TVN24.


A Ty swoje ? Litości.

http://www.tvn24.pl/0,173...,wiadomosc.html

Jedyna wątpliwość może być taka, czy pan płk chciał się skutecznie zabić, czy "tylko" zranić by w ten dość specyficzny sposób zwrócić uwagę na temat taki czy inny.
 
 
ropuch1 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 910
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

ajzik napisał/a:


Jedyna wątpliwość może być taka, czy pan płk chciał się skutecznie zabić, czy "tylko" zranić by w ten dość specyficzny sposób zwrócić uwagę na temat taki czy inny.



A to ma wg Ciebie jakiekolwiek znaczenie ?
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Nie chciałbym na ten temat wchodzić w głębszą dyskusję. Z pewnością strzał do siebie oddał On sam.
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

ajzik napisał/a:
Jedyna wątpliwość może być taka, czy pan płk chciał się skutecznie zabić, czy "tylko" zranić by w ten dość specyficzny sposób zwrócić uwagę na temat taki czy inny

Nawet jeśli tylko to drugie, to udało mu się.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
Chaber 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 552
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Panowie, a może wstrzymalibyśmy się z refleksjami? Trochę to przypomina TVN24.
Spodziewając się ataków, oświadczam, że nie mam zamiaru nikogo urazić.
_________________
"Ja się z Panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół. Ja już dawno ostrzegałem przed tym dysydentem."
 
 
stachu1 
5
<O((((><


Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 329
Skąd: ja mogę to wiedzieć?
Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

FAZI 1 napisał/a:
Ale nagranie z tego samobójstwa w sieci to już wg. mnie przegięcie. :zly3:
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html


A co kolega ma w swoim podpisie?
To wyjaśnia dziennikarską "ciekawość".
_________________
Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę
J.K. Piłsudski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group